Chci spát, ale nejde mi usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 00:15
Chci spát ale nejde mi usnout

Ahoj trvá to už asi 2 měsíce chci spát jsem unavená ale nemůžu usnout. Pár rad jsem zkoušela teplou vanu, snížit teplotu, cvičení a pár dalších rad ale vůbec to nepomáhá. Co pomohlo vám nebo jak jste to řešily díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Safija
Kecalka 259 příspěvků 03.05.18 00:18

Taky chci spat a nejde to :mrgreen: tak si procitam emimino a to me skoro pokazdy unavi a uspi :mrgreen: :mrgreen:

Detsa
Echt Kelišová 8552 příspěvků 03.05.18 00:31
@Anonymní píše:
Ahoj trvá to už asi 2 měsíce chci spát jsem unavená ale nemůžu usnout. Pár rad jsem zkoušela teplou vanu, snížit teplotu, cvičení a pár dalších rad ale vůbec to nepomáhá. Co pomohlo vám nebo jak jste to řešily díky

Máš nějaké trable, z neceho nervy, psychické problémy? Obvykle to souvisí s tím, když nedokážes vypnout mozek

adresa
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 03.05.18 00:31

Nemáš stres, starosti větší než jindy? Já usínám vyborne, ale když jsem ve stresu, zkracuje se mi spánek na 5-6 hodin. Pak hned nasadim osvědčenou 3- kombinaci :lol: pohyb, hořčík, melatonin. Funguje na spaní i na psychiku celkově. Hořčík beru pořád, kvůli spanku pak větší dávku než obvykle. Pohyb během dne je nutnost, pokud se pár dní méně hybu, hůř spím. Ale cvičit před spaním se nedoporučuje, já to ani nikdy nedělala, naopak procházka se psem mi vyčistila hlavu.
Melatonin tento, https://www.pilulka.cz/…ablet-zdarma?…
užívám podle návodu. Pozor, první 2-3 noci měl opačný účinek, spala jsem hůř, výjimečně se to prý může stát, chce to ty dvě noci vydržet, pak funguje.
Na usnutí bylinky, teplé kakao a něco sacharidoveho zakousnout, kousek housky, sušenky. Ale to nepotřebuju, usínám po dopadu do postele.

Elen8
Extra třída :D 12977 příspěvků 03.05.18 00:32

Ja to mam z pretazeni. Kdyz jsem treba do 23 v zaprahu, nedokazu pak hned usnout. Kdyz pujdu spat pred 22 usnu dobre.
Zkousela jsi chodit driv? Ukoncit povinnosti co nejdrive at nejsi „rozjeta“?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 03.05.18 05:54

Vezmi si kousek prášku na spaní. To je rozhodně pro tělo milosrdnější než se nervovat a převalovat v posteli.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2131 příspěvků 03.05.18 06:33

@adresa Můžu se zeptat, stačí ti toho melatoninu 1/4 prášku, jak píšou na krabičce? Zkoušela jsem ho, ale usnula jsem až po celém.

Tuco
Echt Kelišová 9456 příspěvků 03.05.18 06:36

Než prášek na spaní (podle mě cesta do pekel) to si radši zahul… :mrgreen:
Jsem chronickej neusínač a nespavec (od dob co mám děcka)…momentálně mi funguje knížka celkem…
Ale jak znova usnout, když se probudim třeba ve 3,4 apod. na to jsem ještě nepřišla…Knížka mi funguje jen „večer“…
Ale dobrá zpráva je, že se dá celkem dobře zvyknout na 4-5 hodin spánku denně a být v rámci možností odpočatá, nevypadat a necítit se druhej den jako zombie… Člověk si to musí zpozitivnit trochu…spánek je ztráta času…čím víc času probdíš-tím víc „žiješ“ :mrgreen:

KamisB
Kelišová 6769 příspěvků 03.05.18 07:13

Četla jsem že je dobrý kousek čokolády nebo sklenička vína nebo malý panáček :-)
ale fakt jen troška.
Ale přikláním se k tomu že je to spíš o hlavě, pokud v ní není klid usíná se hůř no.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 03.05.18 07:28

Někde jsem četla, že po máhá si na chvilku lehnout na zem - jakože dostat se co nejblíž k zemi z vyvýšeného místa, ale nemám vyzkoušené.

mrav
Extra třída :D 11974 příspěvků 03.05.18 07:32

Pokud nemáš malé dítě, které by tě budilo, zkusil bych relaxační hudbu do sluchátek do ouška. Můžeš třeba zkusit z rádia. Mě jako asi osmileté dítě spolehlivě uspala opereta… :mavam:

kve-tinka
Závislačka 4325 příspěvků 03.05.18 07:59

Mě pomáhá se nestresovat z toho že nespím, taky se cítím unavená. Řeknu si že i klid v posteli je lepší, než někde makat. Tak se zrelaxuji a usnu. Někdy si i počítám ovečky. :mrgreen:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 08:00

Mne funguje knizka nebo casopis, ale to jde u nas jen, kdyz spim sama - muzu si rozsvitit lampicku a nikoho tim nebudim…cist si neco na netu pres mobil jak kdy, ono to svetlo z tel. muze spani pry naopak branit…nejlepsi je cist neco, co neni az tak zazivne, napinave, tj. urcite ne detektivku :lol: Na spani jsou i homeopatika nebo kozlikove kapky aj. prirodni prostredky - na rozdil od prasku nejsou navykove…clovek ma z deti a vstavani k nim ty prvni mesice, v horsim pripade roky to spani uz narusene a nejhorsi je, zacit o necem premyslet…pry je pak lepsi vstat a jit neco delat, ale ne fyzicky narocnyho a zkusit si jit lehnout zas za chvili… mne taky neslo usnout, kdyz jsem vedela, ze me dite za 2 hod.zase vzbudi…pak uz jsem byla tak hotova, ze jsem usnula i na pul hodky. Cviceni v pozdejsich hodinach se fakt moc nedoporucuje, to naopak nakopne, mozna jit si zabehat je lepsi…? Nevim to jsem nezkousela, na to jsem vecer uz KO, ale chapu, ze mamy od deti se ke cviceni driv nedostanou… :think: To je pak ale asi lepsi jit driv spat a zacvicit si rano, nez vstanou deti - coz asi da malokdo ;) Mozna tak kdyz se vstava do prace a skolky…

ivašot.
Kelišová 6003 příspěvků 03.05.18 08:11
@kve-tinka píše:
Mě pomáhá se nestresovat z toho že nespím, taky se cítím unavená. Řeknu si že i klid v posteli je lepší, než někde makat. Tak se zrelaxuji a usnu. Někdy si i počítám ovečky. :mrgreen:

Dělám to stejně. Naprosto nejhorší je, si začít říkat jaká je to hrůza, že nemůžu usnout a jak bude druhý den unavená. Já si prostě v duchu pochvaluju, jaká je to pohoda rozvalovat se v posteli a nemuset nic dělat.

elen-ka
Extra třída :D 11857 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 09:00
@Anonymní píše:
Ahoj trvá to už asi 2 měsíce chci spát jsem unavená ale nemůžu usnout. Pár rad jsem zkoušela teplou vanu, snížit teplotu, cvičení a pár dalších rad ale vůbec to nepomáhá. Co pomohlo vám nebo jak jste to řešily díky

Toto se mi stává, když jsem buď totálně přetažená, nebo když si později (u mě po 14 hodině) dám kafe nebo černý či zelený čaj. Ještě když pracuji dlouho do noci a pak chci jít hned spát, tak to mě taky nejde. Hlava musí vypnout a být nějaký čas vypnutá, na to mi pak pomůže pročítat emimino.

Pokud je moje nespaní z kafe, bohužel nic mi nepomůže a musím si dát příště lepší pozor, kdy co piji. Pokud z přetažení, pomáhá mi soustředit se na to jak dýchám a představuji si, jak mým tělem prochází světelná koule, která odvádí veškerý stres a napětí, které v sobě mám. Prostě takové uklidnění, meditace.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama