Chci udělal poprvé dort pro dceru

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka Ajinka
Povídálka 20 příspěvků 11.01.18 18:49
Chci udelal poprve dort pro dceru

Ahojte všechny ma dcera 1.2 oslavi narozeniny budou ji 2roky a chtela byvh ji upict dort a nikdy jsem to nedelala prosim ty co maj skusenosti poprosit o nejaky dobry recept chtela bych potahnout s marcipanem nebo hnotou dekuji moc moc za receptiky a rady :srdce: :kytka:

Příspěvek upraven 11.01.18 v 18:59

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 11.01.18 18:52

Uvařit? 8o Upéct ne? Normálně udělej piškotové těsto udělej si toho třeba máslový krém :) a hmotu bych si nechala udělat v cukrárně aby byla čerstvá a šlo s ní manipulovat :)

Andrejka Ajinka
Povídálka 20 příspěvků 11.01.18 19:04

@Petruna21 pardon upict :zed: jen bych chtela vedet s kolikati vajec a tak kazdy dela jinak co jsem koukala na recepty :nevim:

kalitka
Kecalka 468 příspěvků 11.01.18 19:06

@Andrejka Ajinka ahoj tenhle recept mam primo od cukrarky a i kdyby si z nej pouzila jen recept na testo, tak s timhle piskotem mam nejlepsi zkusenost, do velke dortovky delej klidne celou davku ktera je tam psana na dva dorty, kuban ma trochu nizsi testo a na bilej piskot proste jen nepridas kakao. Jinak i tuhle slehacku varim a je proste nejlepsi. Recept mas vyfoceny na fotkach (foceno primo z kuchařky tak proto je jako cune ;))

Andrejka Ajinka
Povídálka 20 příspěvků 11.01.18 19:10

@kalitka :palec: jeee dekuji moc :kytka: :hug:

kalitka
Kecalka 468 příspěvků 11.01.18 19:14

@Andrejka Ajinka neni za co :) kdyby bylo neco jooo necitelny tak napis a ja tose rozlustim ;) jak pisu pro sebe tak hrabu jako prasatko

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 11.01.18 20:19
@Andrejka Ajinka píše:
@Petruna21 pardon upict :zed: jen bych chtela vedet s kolikati vajec a tak kazdy dela jinak co jsem koukala na recepty :nevim:

Bože, nedá mi to… Piš jako člověk!!!

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 11.01.18 20:23

@Andrejka Ajinka Normálně bych si na internetu našla recept na piškotové těsto a tam to máš krásně všechno rozepsané i postupy co jak máš dát a všechno :) a určitě i na krémy je plno receptů na internetu. Tak podle toho se to dá krásně zvládnout :palec:

Káťa19
Echt Kelišová 7718 příspěvků 19 inzerátů 11.01.18 20:34

Nejlepsi je nepeceny tvarohovy :palec: a je i zdravejsi ;)

Ariadne
Echt Kelišová 8743 příspěvků 3 inzeráty 11.01.18 20:55

Pokud nemas zkusenosti, tak bych se nepoustela do potahovaneho, ale udelala neco jednoducheho. Nepeceny s tvarohem a ovocem nebo piskot s tvaroh kremem a ovocem, pripadne se zelatinou. Receptu je mraky na netu. Jo a pokud jsi nic nepekla, tak bych si alespon ten piskot zkusila nanecisto

Hobitka
Závislačka 3750 příspěvků 11.01.18 22:07

@Ariadne Tak jednou to napoprve udelat musi a dvoulete dite bude nadsene z cehokoliv. Idealni prilezitost. Ja casto delam piskotove testo nebo piskot s kokosem, promazavem lehkym „kremem“ z bileho jogurtu + zakysacky + granka + trochy slehacky.

Ariadne
Echt Kelišová 8743 příspěvků 3 inzeráty 11.01.18 22:41

Ale jo, ale muze se to spalit, srazit, blbe rozriznout a pak uz nebude stihat delat neco noveho. Piskotovy dort i bez kremu se da snist i jen tak a vychyta mouchy, mnozstvi testa na formu atd

Hobitka
Závislačka 3750 příspěvků 11.01.18 23:35

@Ariadne Dobre - tak doplnim dobre rady pro zacatecniky - NARIDIT SI MINUTKU (aby se nespalil), pect na max 150 (aby se nesrazil) a pro zacatek proriznout jen jednou - nejak si neumim predstavit, co by na tom prorezavani slo zkazit, snad leda dort zakrvacet :mrgreen:, nebo mozna ze bude dort sisatej, ale to dite nepostrehne. A do te mensi dortove formy (tusim 22 cm) delam ze 4-5 vajec, do 28 cm ze 6 vajec.

Andrejka Ajinka
Povídálka 20 příspěvků 12.01.18 05:50

@MaminkaLucka ja se snazim psat jako clovek ale moc mi to nejde pochazim z madarska a jsem madarka takze pokud vam to nejak vadi tak se omlouvam

Andrejka Ajinka
Povídálka 20 příspěvků 12.01.18 05:57

@Hobitka dekuji moc par lidi se navazi at pisu jak clovek ale neumi si treba rict co kdyz neni čech dost receptu jsem videla a dost lidi co tam psali ze nebily spokojeny tak jsem se obratila s prosbou na emimino dekuji za radu vase rada s tema vajickama a s velikosti dortov formi ted uz zhruba mam prestavu jak to udelat :kytka: :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >