Chci ukončit stavební spoření po 16 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
araw
Neúnavná pisatelka 16707 příspěvků 29.08.11 08:25
Mimim3101 píše:
Já si teda budu taky radši spořit nějak jinak.. Kdybych tohle věděla :think: Zítra tam hned zajdu :cert:

No, správně by měli nechat staré smlouvy za starých podmínek. Jsou to zmetci :cert: Ale názory se rozcházejí, někdo ti řekne, ať to nerušíš, druhej má názor jinej… Ale je fakt, že se dají najít i jiné formy spoření, kde ti nikdo nekecá do toho, nač peníze použít.

Mimim3101
Kecalka 222 příspěvků 29.08.11 08:32

Přesně tak :palec: Je moje věc, jestli si za ty prachy pojedu na dovolenou nebo si koupím novou telku.

araw
Neúnavná pisatelka 16707 příspěvků 29.08.11 08:35
Mimim3101 píše:
Přesně tak :palec: Je moje věc, jestli si za ty prachy pojedu na dovolenou nebo si koupím novou telku.

Jo, přesně, s tím se stavebka uzavírali, že si peníze použiješ na co chceš a ne, že ti to okleští. Já nechápu, jak mohou měnit podmínky u stávajících smluv, jsou to zmetci a nemám je rád :cert: :pocitac:

jaja445
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 29.08.11 08:38

Taky uvažuju o zrušení, máme 4 smlouvy a z toho 3 jenom rok.
tuhle říkali příklad v TV. Peníze použít na rekonstrukci kuchyně - pouze to co je jakoby napevno.
Tzn. kuch.spotřebiče musí být vestavné, jinak Vám to neuznají. A stůl a židle neexistuje. Takže bude plno vyjímek a nakonec spláčeme.
Tak jako u pojistek. Pořád platíme, nastane pojistná událost a peníze nikde.

araw
Neúnavná pisatelka 16707 příspěvků 29.08.11 08:41
jaja445 píše:
Taky uvažuju o zrušení, máme 4 smlouvy a z toho 3 jenom rok.
tuhle říkali příklad v TV. Peníze použít na rekonstrukci kuchyně - pouze to co je jakoby napevno.
Tzn. kuch.spotřebiče musí být vestavné, jinak Vám to neuznají. A stůl a židle neexistuje. Takže bude plno vyjímek a nakonec spláčeme.
Tak jako u pojistek. Pořád platíme, nastane pojistná událost a peníze nikde.

My už stavebko zrušili, měli jsme ho pro holku ale ne v takové výši, aby si za to mohla pořídit samostatné bydlení a hlavně chceme, aby si sama rozhodla, nač peníze použije. Uvažuje o vysoké škole, potom by peníze použila na studium.. Proto manžel našel jinou formu, kde si bude moci použít peníze na cokoli.

Mimim3101
Kecalka 222 příspěvků 29.08.11 09:28

Teda holky, ještě že jsem si tu diskuzi přečetla, to je strašný co s námi dělají. Fůůůj :pocitac:

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 29.08.11 15:27
Anonymní píše:
Pomka píše:
Mimim3101 píše:
a když si spořím 500, tak ten příspěvek od státu je taky nic moc..
To máš pravdu - nejvyšší příspěvek máš, když spoříš cca 1700-2000 (nevím přesně). Já mám stavebko už skoro 10let, takže podmínka trvání je splněna, takže tam dávám pokaždý jinak, většinou víc. V podstatě to už můžu použít kdykoliv. Jde mi o to tam mít dost peněz, dobře úročí a příspěvek mám maximální (a ještě ten starý výhodnější). Tak prý potom při úvěru zohledňují délku spoření, kolik jsi tam dávala… prostě bonitu klienta.
Bacha ale na to. Mi bylo u ČMSS řečeno, že kdybych chtěla spořit déle, než klasicky těch 6 let, na které se stavebko teď uzavírá, tak se nesmí přespořit cílová částka!! Tak bacha abys pak dostala vše co jsi tam investovala :nevim: :nevim: :nevim:

O tom vím, já jsem si tu cílovku navyšovala. Ona se totiž nesmí přešvyhnout, pak jsou za to sankce.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 29.08.11 15:32

Mimochodem nevím, na co nadáváte :-D Uznávám, že rušit starý podmínky není zrovna fér, ale stavební spoření je stavební a už tenkrát se mluvilo o tom, že se zavede jeho účel při čerpání. Už je to let, co se o tom mluví a zatím to nezavedli. Já počítám s použitím na rekonstrukce apod., proto jsem s ním spokojená. Zatím to neschválili, takže já tohle fakt neřeším. Pořád se na tom dá dost získat a co bude nebo nebude, každou chvíli se to mění. Komu nevyhovuje, ať nespoří, no.

Mimim3101
Kecalka 222 příspěvků 31.08.11 08:22

Nenadávám ,pardon :oops:
Jinak stavebko bez problémů zrušeno..Budu spořiti jinak :-)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 31.08.11 10:40
Mimim3101 píše:
Nenadávám ,pardon :oops:
Jinak stavebko bez problémů zrušeno..Budu spořiti jinak :-)

To nadávání bylo s nadsázkou :-) Přeji ti takové spoření, jaké ti bude vyhovovat :wink: :palec:

Mimim3101
Kecalka 222 příspěvků 31.08.11 13:41

Já vím, děkuji :hug:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >