Chci začít malovat obrázky - jak na to

418
7.5.17 21:29

Chci začít malovat obrázky - jak na

Ahoj,
chtěla bych začít malovat obrázky a vůbec nevím jak na to. Vlastně ani moc kreslit neumím, ale já chci malovat takové obstrakce, kde jsou různé spirály v krásných barvách.
Hlavně mě zajímá jaké náčiní na to budu potřebovat? Jaké barvy? Je rozdíl mezi olejovýma barvama a temperama? A na jaký papír mam malovat normalne natvrdou čtvrtku? Hrozně bych potřebovala poradit od někoho kdo se vyzná… moc děkuju :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2799
7.5.17 21:44

Tady je jednoduchá rady. Myslím, že malovat umím(klidně se pochválím :lol: )ale i tak si myslím, že je to 80%dřiny a zbytek talent.Chce to pořád trénovat.
Abstrakce nedělám, baví mě portrét, postava, ale zvládám v podstatě cokoli když musím.
Už od ZŠ jsem nosila blok a pořád kreslila. Takže doporučuju koupit si blok a tužku, rozhodně měkkou, nejlépe 8B a trénovat, malovat cokoli kolem sebe. Krajinu, svou ruku, lavičku…prostě cokoli a trénovat.
Do barev bych se nehrnula, přece jenom to něco stojí. Ale tot můj názor, každému sedne něco jiného.
Pro začátek, aby se člověk naučil mít cit pro barvy bych doporučila suchý pastel, tím se dá krásně stínovat, kombinovat barvy, i překrývat. Cenově jsou pastely v pohodě(ale kupuju jen koh-i-nor, ty hrubé, kulaté)a blok aspoň A3.Přidávám svůj starý obrázek suchým pastelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
7.5.17 21:59

@axlpol ahoj, to je krásné. A jak se ten obrazek udrzuje kdyz je to pastel? On barví při dotyku ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 22:07

Souhlasím s tím. Pokud jsi začátečník bez vrozeného talentu, tak prostě kup lepší skicák a měkkou tužku. Maluj, kresli si studie. Zvířata, rostliny, lidi, pohyby. Teprve až zmákneš základy a bude to vypadat k něčemu, tak bych koupila barvy. Třeba já teď experimentuju s plakátovými barvami, ale jinak jsem na klasické akrylovky, když už barvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
7.5.17 22:10

@Ga Briela jo, jo dobrá připomínka. Suchý pastel a nebo i kresby tužkou(ta 8B)je hodně mekká, takže parádně maže, supr se s ní dělají jemné stíny, tak nakonec obrázky stříkám silně tužícím lakem na vlasy, ten to zafixuje.
Práší to, to je pravda, ale já kreslila a vždycky po určité době jsem obrázek vzala k oknu a ofoukla.Taky je to o cviku, ted nejraději kreslím vždycky v sedě na posteli :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
7.5.17 22:21

Jak píše Axslpol, pro začátek nejlepší suchý pastel (já bych volila v tužce)… pokud si netroufáš, můžeš začít klidně obyč. pastelkama. Jinak na zafixování obrázku, aby se nerozmazal můžeš použít tzv. fixírku (vygoogli si). To jsem používala na pastel kdysi (možná už frčí ale něco jiného) ;)
Já teď zkouším akryl na plátno a jsem docela nadšená (přidávám prvotní zkoušky abstrakce na papír).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
7.5.17 22:29

@Ga Briela pokud chceš malovat barvami, tak pro začátek asi akrylem, jsou levnější než olejové… maluje se s nimi na plátno, dostanou se koupit už našepsovaná plátna natažená na rámu… pro začátek ti to bude stačit… štětce se dělají různé, na youtube můžeš najít různá videa s návody na malování… a případně, pokud chceš i víc praxe a teorie v jednom, existují různé kurzy malby pro úplné začátečníky, kurzy abstraktní malby a podobně…
No a pro začátek si můžeš najít nějaký obraz, který se ti líbí a zkusit ho zkopírovat…

Já mám ráda olejomalbu… ale není to zrovna levná záležitost… ale mám ráda tu vůni barev…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
7.5.17 22:32
@Regina Hero píše:
@Ga Briela pokud chceš malovat barvami, tak pro začátek asi akrylem, jsou levnější než olejové… maluje se s nimi na plátno, dostanou se koupit už našepsovaná plátna natažená na rámu… pro začátek ti to bude stačit… štětce se dělají různé, na youtube můžeš najít různá videa s návody na malování… a případně, pokud chceš i víc praxe a teorie v jednom, existují různé kurzy malby pro úplné začátečníky, kurzy abstraktní malby a podobně…
No a pro začátek si můžeš najít nějaký obraz, který se ti líbí a zkusit ho zkopírovat…Já mám ráda olejomalbu… ale není to zrovna levná záležitost… ale mám ráda tu vůni barev…

Páni.. To je krasny :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
7.5.17 22:44

@tessa2323 díky… baví mě to, jen s tím vším ostatním, co dělám, na to nemám moc času… takže vyplodím tak tři čtyři obrazy za rok a jsem ráda, že aspoň něco…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
7.5.17 23:59

Ahoj, já teď trochu pobouřím řady zdejších pokročilých, zkurzovaných a jinak vzdělaných umělkyň, přežijte to prosím :)

Sama kreslím a maluju jen pro sebe a pro radost. Pro amatéra nutno říct, že různé typy barev mají především odlišné vlastnosti - mě olejové baví hlavně svými skvělými krycími vlastnostmi. Se čtvrtkou si v klidu vystačíš, ač se u toho nebudeš cítit tak profi. Ale dost ušetříš. Nešetřila bych na štětcích, kvalita pro ZŠ akorát naštve. Barvy jsou dražší, ale to se dá zvládnout.

Nerozumím si s vodovkami a temperami, příliš se mi spíjí:). Leč zrovna pro tvoje spirály to může být skvělá výhoda. Experimentuj!

Samozřejmě trénink, zátiší, postavy… Všechno fajné. Když máš ale dvě hodiny měsíčně a touhu zrelaxovat se na papíře, věř, že se můžeš trénovat i v tom jediném svém žánru, třeba ve spirálách. Důležitá je jen a pouze tvoje spokojenost. Já třeba od dětství z hloubi duše nenávidím krajinky i zátiší, baví mě jen tváře a postavy. Myslím, že jsem v životě udělala možná i 2 anatomická cvičení. Kreslím, co chci, teď třeba komiks. Akademik by se smál, já jsem ovšem s plodem svých 2 hodin měsíčně spokojená a o to jde;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14334
8.5.17 00:02

Tak malovat temperama na ctvrtku se uci na kazdej zakladce, pro zacatek to muze stacit, ale ja zboznuju malovani na platno akrylovymi barvami, nejsem zadnej picaso ale muzu se vytvorem pochlubit okoli aniz bych se studem propadla :D ale je to investice, ty barvy nejsou zrovna nejlevnejsi a i platno neco stoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
8.5.17 09:07
@elibro píše:
Ahoj, já teď trochu pobouřím řady zdejších pokročilých, zkurzovaných a jinak vzdělaných umělkyň, přežijte to prosím :)

Sama kreslím a maluju jen pro sebe a pro radost. Pro amatéra nutno říct, že různé typy barev mají především odlišné vlastnosti - mě olejové baví hlavně svými skvělými krycími vlastnostmi. Se čtvrtkou si v klidu vystačíš, ač se u toho nebudeš cítit tak profi. Ale dost ušetříš. Nešetřila bych na štětcích, kvalita pro ZŠ akorát naštve. Barvy jsou dražší, ale to se dá zvládnout.

Nerozumím si s vodovkami a temperami, příliš se mi spíjí:). Leč zrovna pro tvoje spirály to může být skvělá výhoda. Experimentuj!

Samozřejmě trénink, zátiší, postavy… Všechno fajné. Když máš ale dvě hodiny měsíčně a touhu zrelaxovat se na papíře, věř, že se můžeš trénovat i v tom jediném svém žánru, třeba ve spirálách. Důležitá je jen a pouze tvoje spokojenost. Já třeba od dětství z hloubi duše nenávidím krajinky i zátiší, baví mě jen tváře a postavy. Myslím, že jsem v životě udělala možná i 2 anatomická cvičení. Kreslím, co chci, teď třeba komiks. Akademik by se smál, já jsem ovšem s plodem svých 2 hodin měsíčně spokojená a o to jde;)

samozřejmě, malování by mělo být především relax, člověk by měl malovat hlavně pro radost…

Ohledně těch vodovek a temper… ty bych nechala fakt dětem do školy… a místo vodovek si zkus koupit pořádné akvarelky… ono se pak maluje daleko lépe… ale právě ta trocha teorie neuškodí, když se barvy rozpíjí do sebe a nechceš, aby to dělaly, je přece nejjednodušší nechat tu první barvu zaschnout a pak teprve malovat tou další… Že má člověk experimentovat, to určitě, každý maluje jinak, podle sebe, objevuje svůj malířský svět a třeba i nové způsoby… ale právě, když na to je jen málo času, tak bych ho nemarnila nějakým střílením od boku, ale nechala bych si napoprvé poradit, jaké štětce, jaké barvy, jaké papíry nebo plátna… a pak bych si už šla malovat, jak mi srdce velí… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
8.5.17 11:05

Tak třeba mě držela ta radost a relax jen tak do 25let.Ted dělám jen za prachy :lol: :mrgreen: zní to hůř než jak to je.
Prostě když mě někdo požádá o obrázek nebo karikaturu, tak ráda vyhovím, cenu nemám velikou, spíše jen symbolickou, ale ráda dělám pro druhé, když obrázek oslavence potěší, dá si jej na zeď, karikatuře se zasmějou, babičkám vyhrknou slzy ;)
Sama pro sebe, pro relax mě to nenapadne vzít do ruky.Tak jsem jednou chytla nějakou „depku“ :nevim: asi při stěhování, že mi došlo, jak to vše potom letí do koše, nejde vše skladovat věčně a kochat se tím. Takže já zas dělám jen pro druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
8.5.17 16:30
@Regina Hero píše:
samozřejmě, malování by mělo být především relax, člověk by měl malovat hlavně pro radost…Ohledně těch vodovek a temper… ty bych nechala fakt dětem do školy… a místo vodovek si zkus koupit pořádné akvarelky… ono se pak maluje daleko lépe… ale právě ta trocha teorie neuškodí, když se barvy rozpíjí do sebe a nechceš, aby to dělaly, je přece nejjednodušší nechat tu první barvu zaschnout a pak teprve malovat tou další… Že má člověk experimentovat, to určitě, každý maluje jinak, podle sebe, objevuje svůj malířský svět a třeba i nové způsoby… ale právě, když na to je jen málo času, tak bych ho nemarnila nějakým střílením od boku, ale nechala bych si napoprvé poradit, jaké štětce, jaké barvy, jaké papíry nebo plátna… a pak bych si už šla malovat, jak mi srdce velí… ;)

S tím spíjením - no jasně, ale někdy by člověk chtěl, aby se to spíjelo hezky a podle záměru :D

Ale to nebyla zrovna moje pointa, ani to, že je snad špatně zjistit si základy o materiálech a technikách. To samozřejmě šetří čas i nervy. Spíš jsem reagovala na ta doporučení trénovat kresbu, figuru, techniku ruky. To je samozřejmě naprosto v pořádku - jenom od sebe vím, že když to chce člověk dělat pro sebe, pro radost a při malém množství času, není nutné projít všechny lekce učebnice kresby od portrétu po abstrakci. Že je prostě v pořádku věnovat se tomu, co člověka baví. Toť vše:).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24372
8.5.17 16:36

@Regina Hero Pěkná práce. Musím říci. To je to, co prodáváte s babkami důchodkyněmi?
Zítra se zkusím poptat experta pracovníka berňáku, jak je to s pokladnami a tím prodejem v důchodu na takových těch třeba vánočních trzích. zajímalo by tě to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama