Chci začít pracovat jako kadeřnice, jak začit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 13:08
Chci začít pracova jako kadeřnice,poradíte jak začit?

Ahojky,potrebovala bych poradit a budu moc rada za vase nazory :D

• jsem vyucena kadernice ale nikdy jsem tak nepracovala,doma sice vsechny striham,barvim a myslim ze tak uplne mimo nejsem :) urcite by to chtelo nejaka skoleni (kde bych nasla nejake kontakty a jak vubec se zacina) 8o
  • mela bych moznost si to zaridit doma a to je uplne idealni,jsem s mimcem jeste pres 2 roky doma :dance: premyslela jsem i nad tim udelat si treba kurz z jineho oboru,mate s tim nekdo zkusenost?
  • a jeste bych se chtela zeptat jestli tu nekdo ma zkusenost se strihanim v domove duchodcu nebo primo u zakazniku doma

Dekuji za rady :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 13:22

a máš praxi, abys mohla dělat bez garanta?

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 13:26
Oter píše:
a máš praxi, abys mohla dělat bez garanta?

To prave nemam ale asi by nebyl problem. Musi to byt pracujici jako kadernice? znam jednu ale ta asi pred rokem zavrela kader. to asi ne,ze? :D

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 13:31

Já koukala, že to už zrušili, takže to být nemusí. Jestli chceš doma, tak si zajdi na hygienu, kde ti dají seznam požadavků a nebo si udělej živnosťák na dojíždění k zákazníkům, aby ses tohohle vyhla.

Tercie
Kelišová 6451 příspěvků 11.02.12 13:39
Oter píše:
Já koukala, že to už zrušili, takže to být nemusí. Jestli chceš doma, tak si zajdi na hygienu, kde ti dají seznam požadavků a nebo si udělej živnosťák na dojíždění k zákazníkům, aby ses tohohle vyhla.

Opravdu už nemusí být garant? Kde jsi to zjistila? Jinak díky za info, taky chci začít podnikat, výhledově, a tohle je super zpráva :-)
Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 13:50

Nechci se vratit do prace kde jsem byla :? s prckem me to doma bavi a zatim se teda vubec nenudim :D
OTER:palec:

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 14:05

Já mám mamku, která xdesítek let pracuje jako mistrová u kadeřnic, sama mám výučák a ségra teď dělala doma kadeřnictví (nechce se taky vracet po dětech), tak jsem zvedla telefon a zeptala se ;) Ty hygienické podmínky jsou dosti přísné, tak bych ale fakt udělala živnost bez provozovny…

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 14:07
Tercie píše:
Oter píše:
Já koukala, že to už zrušili, takže to být nemusí. Jestli chceš doma, tak si zajdi na hygienu, kde ti dají seznam požadavků a nebo si udělej živnosťák na dojíždění k zákazníkům, aby ses tohohle vyhla.

Opravdu už nemusí být garant? Kde jsi to zjistila? Jinak díky za info, taky chci začít podnikat, výhledově, a tohle je super zpráva :-)

Garant prý musí být jen při rekvalifikaci ;) Jestli máš klasický výučák, tak to stačí. Ale samozřejmě je potřeba si zřídit třeba pojištění kvůli škodě atd. ale garant není potřeba.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 14:10

Nejhorsi je opravdu se zvednout nebat se a zacit :D premyslim o tom uz dlouho a ted na MD by to byl super prividelek a pak by se videlo

• ale strach mam :roll:
Tercie
Kelišová 6451 příspěvků 11.02.12 14:17
Oter píše:
Tercie píše:
Oter píše:

Opravdu už nemusí být garant? Kde jsi to zjistila? Jinak díky za info, taky chci začít podnikat, výhledově, a tohle je super zpráva :-)
Garant prý musí být jen při rekvalifikaci ;) Jestli máš klasický výučák, tak to stačí. Ale samozřejmě je potřeba si zřídit třeba pojištění kvůli škodě atd. ale garant není potřeba.

Aha..tak já mám právě tu rekvalifikaci… tak to mám zas smůlu… Švagrová pracuje jako kadeřnice a nabídla mi ať jdu k ní dělat kosmetiku. Kurz ještě nemám hotovej, a žádnou kosmetičku osobně neznám, to bude asi dost problém.

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 14:34
Cikyto píše:
Nejhorsi je opravdu se zvednout nebat se a zacit :D premyslim o tom uz dlouho a ted na MD by to byl super prividelek a pak by se videlo
  • ale strach mam :roll:

No to já moc dobře chápu, ale když člověk nic nezkusí, tak ani nic nezíská. :nevim:

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 14:37
Tercie píše:
Oter píše:
Tercie píše:
Oter píše:

Aha..tak já mám právě tu rekvalifikaci… tak to mám zas smůlu… Švagrová pracuje jako kadeřnice a nabídla mi ať jdu k ní dělat kosmetiku. Kurz ještě nemám hotovej, a žádnou kosmetičku osobně neznám, to bude asi dost problém.

Tak to se poptej na živnosťáku, pokud bys měla pracovat na ŽL. Ségra je vyučená kadeřnice a pak má kurz na masáže a pedikuru a garanta nemusela mít, ale možná tím, že to má jako přidruženou činnost a ten výučák na hlavní. :nevim:

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 11.02.12 15:31

Tercie, pokud máš po rekvalifikaci odpracovanou určitou dobu (nejsem si už jistá, tuším 2 roky?), garant není třeba.

Jinak opravdu doporučuju zjistit si nejdřív požadavky na hygieně, jsou hodně přísné.

Se stříháním po domovech důchodců zkušenosti nemám, spíš bych v tomto směru neváhala zjistit, zda už stejný „terén“ nemá pod sebou konkurence, případně, jak se na to v konkrétních DD tváří.

Co se ještě začátku týče, je nutné oběhat vše ohledně zdrav. a sociálního pojištění, daně (nevím, zda máš v plánu dělat si účto sama nebo od někoho), samozřejmě vyřídit ŽL a tu hygienu. V případě stavebních úprav stavební ohlášení nebo povolení..

Oter
Závislačka 4200 příspěvků 11.02.12 15:48
Handah píše:
Tercie, pokud máš po rekvalifikaci odpracovanou určitou dobu (nejsem si už jistá, tuším 2 roky?), garant není třeba.

Jinak opravdu doporučuju zjistit si nejdřív požadavky na hygieně, jsou hodně přísné.

Se stříháním po domovech důchodců zkušenosti nemám, spíš bych v tomto směru neváhala zjistit, zda už stejný „terén“ nemá pod sebou konkurence, případně, jak se na to v konkrétních DD tváří.

Co se ještě začátku týče, je nutné oběhat vše ohledně zdrav. a sociálního pojištění, daně (nevím, zda máš v plánu dělat si účto sama nebo od někoho), samozřejmě vyřídit ŽL a tu hygienu. V případě stavebních úprav stavební ohlášení nebo povolení..

Naprostý souhlas ;)

Tercie
Kelišová 6451 příspěvků 11.02.12 18:48

Holky děkuju za info, já tu rekvalifikaci ještě nemám, mám jen tu nabídku od švagrový, a zjišťuju věci okolo, a jak jsem četla tuhle diskusi, zaujalo mě to o tom garantovi, jenže když se mě to vlastně netýká… já jsem vyučená prodavačka a mám dodělanou maturitu na provoz obchodu. To bych musela jedině zaonačit jinak, hlavní činnost třeba prodej kosmetiky a poradenství a ta kosmetická činnost možná jako druhotná… co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama