Chci začít znovu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 17:45
Chci začít znovu

Hezký večer všem,

obracím se na vás s jednoduchou otázkou „Jak začít znovu žít“. Odpoveď se mi zdá již složitější, a proto chci vuyžít tuhle platformu :)

Mám za sebou spoustu promarněných let. Jak by řekli někteří chronická neléčitelná choroba. Já to řeknu přímo. Prostě depky a absolutní nedotáhnutí všeho.

Zlom nastal cca dva roky zpátky. Poznala jsem přítele, rychle se k němu upnula, z růžových obláčků dost často pršelo. No vztah to byl komplikovaný, momentálně už v troskách.

Chci začít znovu. Zbavila jsem se jednoho svého determinujícího komplexu, naučila jsem se mít ráda. Velký boj! Přítel to značně bojkotuje. Ale to by bylo na jiné téma.

Chci se vás zeptat, jak nejlépe využít zbývající čas?

Doteď jsem byla hodně (i pracovně) fixovaná na rodinu (= i přítele). Ale už jsem z toho unavená, nechci se každý den bát, čím mne přítel zase zlomí.

Jak nejlépe restartovat svůj život?

Děkuju za případné odpovědi a rady.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12156 příspěvků 26.09.18 17:52
@Ristrina píše:
Hezký večer všem,

obracím se na vás s jednoduchou otázkou „Jak začít znovu žít“. Odpoveď se mi zdá již složitější, a proto chci vuyžít tuhle platformu :)

Mám za sebou spoustu promarněných let. Jak by řekli někteří chronická neléčitelná choroba. Já to řeknu přímo. Prostě depky a absolutní nedotáhnutí všeho.

Zlom nastal cca dva roky zpátky. Poznala jsem přítele, rychle se k němu upnula, z růžových obláčků dost často pršelo. No vztah to byl komplikovaný, momentálně už v troskách.

Chci začít znovu. Zbavila jsem se jednoho svého determinujícího komplexu, naučila jsem se mít ráda. Velký boj! Přítel to značně bojkotuje. Ale to by bylo na jiné téma.

Doteď jsem byla hodně (i pracovně) fixovaná na rodinu (= i přítele). Ale už jsem z toho unavená, nechci se každý den bát, čím mne přítel zase zlomí.

Rozejít se s neperspektivní osobou. Najít si věci, co mě baví. Třeba i nějakou charitu. Vycestovat do vzdálené země, kde si nežijí jako my v luxusu. Poznávat inspirativní lidi, co ti ukážou hezké věci v životě. Pokud to byly jen depky, ne opravdová deprese, máš hodně šancí svúj život změnit k lepšímu. Po krůčcích. Ne přehnané cíle. Abys neměla pocit selhání…

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 18:01
@Ristrina píše:
Hezký večer všem,

Musis mit rada sama sebe…
bohuzel tyto a podobne rady nevim zda ti pomuzou, musis kazdy den na sobe makat, sportovat, chovat se jinak a jelikoz na to nemas navyky delat to nebudes a deprese se jen zhorsi… tezko radit.. zkus psychologa nebo psychiatra, je to zadarmo jak se rika na pokladnu, zasobi te praskama zoloftem napr
taky muzes pak zkusit nejake komunitni centrum kde se zbavis souziti s pritelem, pokud bys nemela kam jit

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:07

@Russet Chtěla jsem to odlehčit ;) Prostě čistá deprese s nasazením AD.

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:10

@Medvidek1998 Zázemí mám, v tom problém není. A odbornou pomoc jsem již vyhledala.

Bohužel právě v tom vztahu se to jaksi vytrácelo a jsem ve stadiu, kdy je mi líto promarnit zbytek života prodíráním se zaslzeným údolím.

Příspěvek upraven 26.09.18 v 18:11

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 26.09.18 18:11

Tak naučit se mít ráda je základ, ale píšeš, že to jsi zvládla. Pokud jsi měla depky a nedotáhla věci do konce, je dobré se zamyslet nad tím, co bylo příčinou, co tě stahovalo dolů. A pak tyto příčiny ze svého života v rámci možností vyloučit. Je třeba si též uvědomit, co tě opravdu baví a tomu se začít věnovat. :) A nakonec, vzhledem k tomu, že i přes veškerou snahu asi občas sklouzneš zpátky, je třeba mít pár opravdových přátel, kteří tě v takové nouzi podrží :).

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 18:13
@Ristrina píše:
@Medvidek1998 Zázemí mám, v tom problém není. A odbornou pomoc jsem již vyhledala.Bohužel právě v tom vztahu se to jaksi vytrácelo a jsem ve stadiu, kdy je mi líto promarnit zbytek život prodíráním se zaslzeným údolím.

no tak jedine papat zoloft, rispen, morfium, nebo si doma pestovat travicku, 5 kytek na osobu je povolenych a pokud nebudes prodavat ve velkym, a nebudes e chlubit a nechas si to pro sebe, nikdo ti maly sklenik v obyvaku nicit nebude… Pak by sis mohla podle receptu pect vynikajici kolacky, prepustene maslicko mazat na chlebik… a obcas jak se rikavalo vysmahnout brcko… nevim jak se tomu rika dnes, jsem uz trosku odrostlejsi
bez prasku to podle mne nema smysl, dnes mas chemii stejne uplne vsude, takze pokud papas prasky rok ci dva nijak si uskodit nemuzes

zacni pracovat treba na nejake biofarme s kravickama a kozickama a kralikama, vypadni ven z mesta nekam do hor, internet a mobilni signal tam mas dneska taky, ale prace na cerstvem vzduchu te privede na jine myslenky.
U kydani hnoje nebudes mit na depresi cas. Treba se tam pak das dohromady s nejakym peknym chlapem…

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:20

@D. C. On to byl boj! Neskutečný, ale přišel den, kdy jsem se probudila šťastná, spokojená, pyšná na to, že jsem aspoň něco dokázala. Přišel přítel a hned mi vlepil fotky dalších modelek. Jako asi když jsem tak vyrovnaná, tak přece budu ráda, když mi ukáže, jak mají správný ženy/dívky přesněji vypadat…

On je génius a nejlíp ví, co je správně. Takhle se sám opravdu označuje.

To mě zlomilo. A řekla jsem si dost. Stálo mě hodně slz dojít k tomu, jaká jsem teď. Ale on si vždy najde lepší ideál.

Takže tohle mě hodně podráží…

Našla jsem profesně něco, co mě baví a nabízí jistotu. Jen je pro to potřeba sebevědomí. A to mi partner (nevědomě ?) sráží.

A ti přátelé. To js taková má obava. Už moc nedůvěřuji…

Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 2697 příspěvků 26.09.18 18:25

Každý tvůj příspěvek nějak naráží na to, že tě tvůj přítel drží tam, kde být nechceš, a nemůžeš se s ním posunout dál. Kdysi jsem narazila na jedno fórum, kde paní probírala těžké deprese, ze kterých se po letech nakonec dostala, a přímo tam řekla, že největší pomoc pro ní bylo, když se s ní manžel konečně rozvedl. Pokud ti přítel stáží sebevědomí, ať už vědomě nebo ne, to není vhodný partner pro život.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 26.09.18 18:29

Koupila bych si letenku do Jizni ameriky, Asie atd a proste minimalne na mesic vypadla. Mimo turisticky oblasti se najis a prespis za par supu. Poznas mraky lidi, co jsou tam na vlastni pest taky. Tam se clovek sprateli 100× lip nez tady, jak je kazdy v jiny zemi a sam… takhle jsem se lecila vzdycky ja. Doporucuju

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:29

@Medvidek1998 Takový trochu free :D Ale jo, nápady invenční. I nějaká ta farma by mi nevadila, ale už vidím ty nadřízený, jak mě tam zneužívaj, nemyslím pracovně. Uděl selky byl vždy náročný. A chlapa ne. Jsem na hodně dlouho vyléčená. Ten, kterého miluji, je sobec a vím, že vztah je neudržitelným; ale to neznamená, že potřebuji nového. Už chci jen klid.

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:32

@Micaella22 Nebála ses násilí? Být chlap, neváhám. Ale jako ženská, to je risk.

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:35

@Lalelale Víš… Nechci to na něj házet. Ale bohužel to tak cítím. K čemu je mi, když mi řekne, že jsem krásná, a pak ma zeď plnou modelek… :( On je ale bez viny. Já jsem nenormální. Už nevím… Asi jsem.

Russet
Extra třída :D 12156 příspěvků 26.09.18 18:37
@Ristrina píše:
@Russet Chtěla jsem to odlehčit ;) Prostě čistá deprese s nasazením AD.
No, tak to bude složitější. Ale jestli už ti našly nějaké, co ti pomohly se dostat na normál, tak by to mohlo jít.
@Ristrina píše:
@Micaella22 Nebála ses násilí? Být chlap, neváhám. Ale jako ženská, to je risk.

Jela bych radši do bezpečných zemí. Třeba poprvé s cestovkou, abys byla v houfu. Jestli ti to třeba nevadí. Doporučuju Maroko. Dost kontrastů, mají moře, pouště, hory… 8)

Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 26.09.18 18:46

@Russet Momentálně řeším spíše finance a v budoucnosti finanční rezervy. Ale jednou se ráda někam podívám. Teď si vystačím s ČR, je tady spousta krásných míst. A třeba takový víkend v lázních by mi udělal obrovskou radost. Takže jste mě k tomu nakonec přivedli, dík :)

Jen teď opravdu musím zapracovat na práci. Podzim mám relativně volný, ale před Vánoci bych chtěla někam nastoupit. Prostě nové místo, klidně brigáda.

Jen vždy, když se zasním, chybí mi tam on. Přesto všechno. Protože až na ty své egoistické chvilky a obdivování modelek z photoshopu je… Moje druhá půlka:( Strašný.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >