Chci zhubnout, ale nedokážu držet stravu

Anonymní
5.8.20 13:56

Chci zhubnout ale nedokážu držet stravu

Ahoj, mám problém, měřím 165 cm a vážím 74 kg. :(
Problém je v tom, že absolutně nesnáším zeleninu. Miluju mrkev, ale pomocí tý se nedá hubnout. Ovoce normálně sním, ale zeleninu nepozřu :? a spousta věcí mi nechutná. Což znamená, že bych chtěla zhubnout, ale nedokážu dodržet stravu. Všichni říkají, že ke zhubnutí se musí člověk projíst. Dá se to udělat i jinak než se zeleninou, luštěninama a ostatníma věcma do mi neprojdou krkem?

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2841
5.8.20 13:58

Jo dá. Jez, co normálně, ale výrazně zmenši porce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
5.8.20 14:02

A zeleninu nepozřeš vůbec, jako třeba ani okořeněnou a tepelně upravenou, v salátu a podobně? Jinak zhubnout můžeš teoreticky i na zmrzlině a burgrech, ale musíš hlídat kalorický příjem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 14:05

@Freeandwild
S tou zmrzlinou a burgrama by to bylo uplně dokonalý :mrgreen:.

Ne zeleninu právě ani upravenou, ani třeba v tom burgeru, vůbec. Prostě se mi to zašprajcne v krku a dál to nejde. Ani smoothie, nic.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
1953
5.8.20 14:08

Tak ještě je řešení denně uběhnout tak dva maratony, To zhubneš, i když se budeš cpát čím chceš. Promiň, ale nejím tohle a nejím támhleto, a tohle mi nechutná. S tímhle fouňouvským přístupem daleko nedojdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3192
5.8.20 14:08
@Anonymní píše:
@Freeandwild
S tou zmrzlinou a burgrama by to bylo uplně dokonalý :mrgreen:.Ne zeleninu právě ani upravenou, ani třeba v tom burgeru, vůbec. Prostě se mi to zašprajcne v krku a dál to nejde. Ani smoothie, nic.. :?

Tak co na to rict no… v burgeru je zelenina taky :nevim: zhubnes ruznym zpusobem, ale pro nasledne udrzeni vahy a zdravy zivotni styl je proste nutne mit i normalni jidelnicek, ve kterem zelenina je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
5.8.20 14:12

Jím všechno, já teda zeleninu miluju, ale jim fakt všechno, i knedlíky, jen si počítám kalorie a držím příjem pod výdejem. A zhubla jsem ze 69 na aktuálních 59 a ještě tři chci. Žádný diety, nic. Nevydržela bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.20 14:21

Ono někdy stačí jist normální věci - omezit tučné, mastné, smažené, jíst přiměřeně a hlavně přidat sport. Hlavně si hlídej příjem bílkovin a je třeba nabrat svaly. Ty ti pak začnou spalovat tuky.
Sportuješ? Jestli chceš frfňat, tak musíš aspoň sportovat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 14:22
@carsa píše:
Tak ještě je řešení denně uběhnout tak dva maratony, To zhubneš, i když se budeš cpát čím chceš. Promiň, ale nejím tohle a nejím támhleto, a tohle mi nechutná. S tímhle fouňouvským přístupem daleko nedojdeš.

Neberu to jako fouňovský přístup, ale fakt se nehodlám trápit tím, že si budu vařit něco, co mi nechutná a ani to nestrčím do huby, k čemu taky.. :nevim:
Někomu nechutnají houby, někdo nesnáší brokolici, někdo nejí maso,… Tak já prostě nejím zeleninu ani luštěniny. :nevim: A rozhodně si nepřipadám jak fouňa. :D _________
Jinak před 3 lety jsem měla 53kg. A to jím pořád stejně, bohužel u mě má rychlý nárůst váhy na svědomí rok braní antikoncepce. A ted se toho nemůžu zbavit, když už jí neberu.
Tak mě jenom zajímá, jestli to jde shodit bez diet a zeleniny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 14:23

@Chachar1922
Nedá se říct, že sportuju, ale mám fyzicky náročnou práci, a taky psa, který vyžaduje dlouhé procházky, takže pohybu mám dost, ale dolů to nejde. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 14:34

Já jím poměrně zdravě. Snažím se nesolit, nemastit, jím dost zeleniny. Je fakt, že někdy mám nějaký den „zeleninový blok“ - prostě ten den na ni nemám vůbec chuť. Ono taky bývá pěkně hnusná už v obchodech (zahradu nemáme). Pohybu mám taky dost - chodím pěšky do/z práce (cca 2,5 km jedna cesta) + cvičím na elipticalu. Sladké nápoje nepiji. Týden dovolené a každý den 1 pivo, byl po dlouhých letech rekord. Jinak tak 2 piva za rok. Co se týče sladkostí, tak na oslavě si dám kousíček dortu bez výčitek - oslava je 4× do roka. Jen teď v létě si dám ledňáka. Večer ledničku nevyjídám. Na sladké chuť nemám. Nemám v práci prostor pro pravidelnou stravu - nemůžu jíst např. v šest, v devět (mám v kanceláři lidi), ve dvanáct apod.
Na dovolené za týden nachozeno přes 100 km v horském terénu. A výsledek? Nic - žádná změna. Jen jsem ještě zdlábla platíčko hormonů. :oops: Takže váha bohužel 158/80 kg. Je mi hrozná hanba. :oops: Ještě před 4 lety váha 57 kg. A dříve to bylo ještě lepší. Právě díky gynekologickým operacím jsem hodně nabrala. :oops:
Co opravdu odmítám, je si extra vařit. Na večeři si dám něco jiného než zbytek rodiny, ale dvě jídla opravdu vařit nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
23221
5.8.20 14:36
@Anonymní píše:
@Chachar1922
Nedá se říct, že sportuju, ale mám fyzicky náročnou práci, a taky psa, který vyžaduje dlouhé procházky, takže pohybu mám dost, ale dolů to nejde. :mavam:

Prolejvat se vodou, žádný alkohol a jestli to jde, vynechat alespoň pečivo. Musíš snížit příjem, to se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
5.8.20 14:46

Jde to i bez zeleniny, taky ji vůbec nejím.. Mně osobně nejvíc pomohly pravidelné pusty a cukrovy detox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3192
5.8.20 14:55
@Anonymní píše:
@Chachar1922
Nedá se říct, že sportuju, ale mám fyzicky náročnou práci, a taky psa, který vyžaduje dlouhé procházky, takže pohybu mám dost, ale dolů to nejde. :mavam:

Na to je telo zvykle, pohyb se musi navysit o novou zatez

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
5.8.20 14:57
@Anonymní píše:
Ahoj, mám problém, měřím 165 cm a vážím 74 kg. :(
Problém je v tom, že absolutně nesnáším zeleninu.Miluju mrkev, ale pomocí tý se nedá hubnout. Ovoce normálně sním, ale zeleninu nepozřu :? a spousta věcí mi nechutná. Což znamená, že bych chtěla zhubnout, ale nedokážu dodržet stravu. Všichni říkají, že ke zhubnutí se musí člověk projíst. Dá se to udělat i jinak než se zeleninou, luštěninama a ostatníma věcma do mi neprojdou krkem?Děkuji :kytka:

Problém je v tom, že nesnášíš něco, co je přínosem pro tvé zdraví.

Zelenina se dá připravit chutně. Zeleninové saláty, zeleninové polévky, tam se dá v rozumné míře propašovat cokoli. Dej si třídenní půst a uvidíš, jak budeš ráda i za kousek okurky. To je vtip. Prostě tomu zkus dát ještě jednu šanci. Jako s malými dětmi. Kousíček po kousíčku. Začni tím, že si zeleninu přidáš do něčeho, co ti chutná. A pak míru jejího obsahu navyšuj.

Anebo se na to vykašli, jez, co chceš, ale smiř se s tím, že nebudeš vypadat, jak chceš.

Ono zhubneš i bez zeleniny, ale je mi teda pak líto tvého organismu.

Dobře to zvaž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama