Chci zhubnout aspoň 5 kilo, jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katast
Povídálka 25 příspěvků 03.08.19 13:58
Chci zhubnout aspoň 5 kilo, jak na to?

Dobrý den. Na svých 162 cm mám teď 65 kilo, takže bych aspoň těch 5 kilo chtěla dát dolů. Nějaké rady jak na to? Co cvičit a tak? Je tu někdo kdo taky hubne a dal by mi nějaký rady? Nejsem vůbec na sport, takže to bude fakt sranda :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pujda
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 14:06

Nejdůležitější je strava. Jíst zdravě, pravidelně, vynechat rychlé cukry, bílé pečivo, smažené věci. I kdyby ses nehýbala, změnou jídelníčku zhubneš. Pokud nejsi na sport, choď na dlouhé procházky, kam můžeš, tam jdi pěšky. Je fajn si jít třeba zaplavat, nebo vem kamarádku/partnera a jděte si zaběhat, vyjeď si na kole…

katast
Povídálka 25 příspěvků 03.08.19 14:07
@pujda píše:
Nejdůležitější je strava. Jíst zdravě, pravidelně, vynechat rychlé cukry, bílé pečivo, smažené věci. I kdyby ses nehýbala, změnou jídelníčku zhubneš. Pokud nejsi na sport, choď na dlouhé procházky, kam můžeš, tam jdi pěšky. Je fajn si jít třeba zaplavat, nebo vem kamarádku/partnera a jděte si zaběhat, vyjeď si na kole…

Ta strava bude strašný peklo. Já se v tom absolutně nevyznám :oops:

Barunkaska
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 14:31

Ja zhubla stravou 24 kilo… Ted se na to chystam az prestanu kojit, protoze ted pri kojeni dost veci ktere bych jedla, jist nemuzu bohuzel mala ac je ji 14esicu stale trpi na nadymava jidla. Nemusis nejak extra dietovat staci jen jist pravidelne v rozumne mire a zdtaveji. Mam aplikaci na mobilu kde jsem ze zacatku hubnuti zapisovala sve jidlo. Pote uz jsem to mela v hlave tak jsem uz ani nezapisovala. Dulezite je vyhnout se rychlim cukrum, vymenit bile pecivo za celozrnne, vymenit testoviny za celozrnne nebo bezlepkove(ryzove, cizrnove, pohankove) zlusit jine mouky treba pohankova je bomba hezky zahusti, i pekne poji v kombinaci s vajickem. Takze zeleninovy placicky jsou s ni dobry a je bezlepkova. Lepek zatěžuje strevo, proto je dobry ho omezit ne vynechat ale omezit. Pokud se vzdas sladkosti a ovoce presunes na dopoledni hodiny taky to zrychli metabolismus. Ja nehladovela, jedla jsem vcelku dost ale vybirala jsem si co jim. Zadne sladke jsem nesnedla, po fazi nastartování metabolismu jsem si ale pekla sve dobroty. Pouzivam hodne trtinovou panelu neni to cukr ale vylisovana stava ze trtiny, ma to o polovinu mensi glykemicky index nez klasicky cukr a je vyborna. Dalsi zasadou je pit ale nic slazenyho, voda taktez nastartuje telo.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 03.08.19 14:35
@pujda píše:
Nejdůležitější je strava. Jíst zdravě, pravidelně, vynechat rychlé cukry, bílé pečivo, smažené věci. I kdyby ses nehýbala, změnou jídelníčku zhubneš. Pokud nejsi na sport, choď na dlouhé procházky, kam můžeš, tam jdi pěšky. Je fajn si jít třeba zaplavat, nebo vem kamarádku/partnera a jděte si zaběhat, vyjeď si na kole…

Tím bych si nebyla až tak jistá. Bez pohybu hubnutí funguje u vyšší nadváhy nebo obezity, u člověka s běžnou hmotností, který se ani běžne nestravuje jako prasátko, hraje dost důležitou roli i ten pohyb. ;)

pujda
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 14:39

Důležité je nepřejít na nějaké radikální diety, prostě si jen více hlídej, co jíš. Viz @Barunkaska. A není špatné určit si třeba den v měsíci, kdy si dáš, na co budeš mít chuť. Ono je to motivace po ten celý měsíc vydržet, navíc to bude pro tebe udržitelnější. Nepotřebuješ hubnout desítky kilo, takže ti to neublíží. Ale z vlastní zkušenosti vím, že když člověk fakt jí jak má a jí pravidelně, tak na sladké a nezdravé ani nemá chuť. A taky je dobré každé ráno vypít sklenici vody, to ti výborně nastartuje tělo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 14:39
@katast píše:
Ta strava bude strašný peklo. Já se v tom absolutně nevyznám :oops:

Tak se začni zajímat, to je vždycky dobrej start ;) Ono pokud víš, co jíš, tak si to sama můžeš snadno nakombinovat… dokud netušíš, která potravina má kolik tuků nebo cukrů, tak je to snaha celkem o ničem ;)
Jinak jestli můžu poradit, vykašli se na pět kilo… ono shodit pět kilo je nic… true believer, já sundala celkem asi 70, udržovat pětikila kolem šedesátky je pakárna :mrgreen:
Trošku nemístný kecy, já vím :mavam: ale prostě jedna z rad by byla ta, abys to nebrala „číselně“, ale trošku jako trvalou změnu životního stylu s tím, že to sundáš, kam až budeš chtít. Ta šedesátka na naší výšce - mám stejnou - pořád ještě není úplně optimální, takže proč se omezovat :lol: A jakmile přijdeš na to, jak jíst, abys ty byla v pohodě a ta váha klesala, tak prostě není potřeba řešit kilo sem a kilo tam, ale v pohodě to sundáš kamkoliv, kde se budeš cítit dobře ;)
Začni se zajímat o potravu, přesuň sacharidy na dopoledne a brzké odpoledne, bílkoviny a zeleninu na večer… žádná velká věda…
Začni se hýbat, zpočátku stačí klidně dlouhá chůze… A nechtěj zázraky hned, nastav si pomalý tempo. Klidně kilo za měsíc. To je 1000 kJ dole na den… to zhubneš i lehkým omezením potravy.

Zkus se začíst, co obsahují které potraviny, zkus se začíst, kolik vydáš jakým pohybem… trošku o tom přemýšlej, nedej na instantní rady… a ono to půjde ;)

Helca83
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 03.08.19 14:40

@katast To mas jednoduchy: zadny fastfood, zadne sladke piti (ani ochucene mineralky), z alkoholu malo a jen vino (zadna sladka “piticka”
ke grilovackam), zadne rohliky, listove testo, kolace z pekarny apod., radeji tmave pecivo (ne barvene, skutecne tmave zitne), zadne susenky, cokoladu radeji horkou… hodne zeleniny, libove maso, syry, lusteniny, ovoce radeji nejake co nema prilis cukru (treba bobulovite, merunky, svestky), na vecer spis maso a zeleninu nez brambory ci testoviny. A melo by to jit. Hlavne se netrapit, nekdy si dat i to, na co mas chut, jinak se z toho zblaznis. At to jde :palec:

pujda
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 14:42
@modravlocka píše:
Tím bych si nebyla až tak jistá. Bez pohybu hubnutí funguje u vyšší nadváhy nebo obezity, u člověka s běžnou hmotností, který se ani běžne nestravuje jako prasátko, hraje dost důležitou roli i ten pohyb. ;)

Jasně, ale já třeba nikdy neměla nadváhu, váhu jsem měla v normě. Na 160 cm 53 kilo. Během pár dní jsem zhubla 2 kila jen změnou jídelníčku a šlo to dál ;) A to jsem ten jídelníček ani neměnila nějak radikálně. Jde o to, že když se bude hýbat, ale každý den jíst sladké a chodit do mekáče, tak prostě nezhubne. Nejdůležitější je zaměřit se na stravu a k tomu přidat pohyb.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 14:46
@pujda píše:
A není špatné určit si třeba den v měsíci, kdy si dáš, na co budeš mít chuť. Ono je to motivace po ten celý měsíc vydržet, navíc to bude pro tebe udržitelnější.

Na okraj, ale zrovna tomuhle jsem nikdy na chuť nepřišla 8o
„Prasečáky“ v jídelníčku… :cert:
Mně vždycky přišlo daleko snazší si na chuť dát co chci, ale započítat to do příjmu a výdeje, než měsíc zoufale potlačovat chutě a pak se přežrat kravinama :roll:
Ale to je taky přístup člověka s citlivým trávením, no… mně to, že by mi bylo další tři dny blbě, prostě za to nestojí… :zed:
Takže já to vždycky řešila tak, že jo, dala jsem si k odpolední sváče klidně kousek ovocnýho koláče, ale pak místo chleba k večeři už jen zeleninu a libové maso nebo šunku… Co je na tom za problém :nevim:
Nebo chuť na čokoládu zásadně neomezuju, prostě klidně cumlám vysokoprocentní kostičky - ne tabulku, jednu dvě kostičky denně - a ty maniakální chutě prostě nejsou :lol: A zároveň vím, že těch pár kalorií navíc to hubnutí už fakt neovlivní, takže… proč blbnout :) Ono to chce zapojit rozum ve všech ohledech :mavam:

Rozinka24
Kecalka 264 příspěvků 03.08.19 14:46

Ahoj, předem se omlouvám za to, že v mem psaní bude asi občas chybet diakritika, píšu z mobilu :)
Nejsem odborník, když bys chtěla erudovanejsi rady, holky jistě vymyslí něco lepšího. Nebo je tady i poradna ;) Napíšu ti ale, jak jsem to udělala já. Měřím 165 cm, bude mi to třicet, zatím nemáme děti. Měla jsem nejvíc asi 63 kg a to mě štvalo. Nejvíc asi to, že nejim moc zdravě, měla jsem z toho blbý svědomí. Pomohlo mi vynechat čokoládu - to je moje droga. Nejsem ten typ, co si dá kousek a stačí, když už, dávám automaticky celou :D Ale kouskem buchty, sladký oběd si normálně davam. Brambůrky, pizzu, kebab a jiný Fast good nejím, to mě netrápí. Ráno jsem snidala a snídám nadale ovesne vločky, na to jogurt nebo tvaroh (tak 150 g),pár mandlí, občas k tomu kousek ovoce. Dělám si prostě takovou misticku :) Oběd to, co je v práci (máme vlastní vyvařovnu),ale naučila jsem se vždy něco na talíři nechat, nedojidat - tím pádem se nepřejím. Třeba dva Kopecký rýže, omáčku, maso a ještě maličko nechám na talíři. Knedlíky třeba dva a půl.. A nejvíc mi pomohlo a pomáhá večeřet nejpozději v 17 hodin (a snídám tak v 8). K večeři cokoliv, co je, ale zase se neprejist. Snažím se co nejvíc bílkovin.. ale fakt večeřet co nejdriv, mezi hlavními jídly nejíst, pít vodu. A cvičím, ale mě to baví a po práci se snažím, když můžu aspoň hodinu chodit. Zblaznila bych se, kdybych měla sedět v kanclu a pak v bytě. Ale to máme každý jinak a ne každý máme takovy podminky. Takže jsem možná moc neporadila, ale myslím, že na zhubnutí pár kilo by to mohlo stačit.. moc držím palce!

pujda
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 15:03
@Anonymní píše:
Na okraj, ale zrovna tomuhle jsem nikdy na chuť nepřišla 8o
„Prasečáky“ v jídelníčku… :cert:
Mně vždycky přišlo daleko snazší si na chuť dát co chci, ale započítat to do příjmu a výdeje, než měsíc zoufale potlačovat chutě a pak se přežrat kravinama :roll:
Ale to je taky přístup člověka s citlivým trávením, no… mně to, že by mi bylo další tři dny blbě, prostě za to nestojí… :zed:
Takže já to vždycky řešila tak, že jo, dala jsem si k odpolední sváče klidně kousek ovocnýho koláče, ale pak místo chleba k večeři už jen zeleninu a libové maso nebo šunku… Co je na tom za problém :nevim:
Nebo chuť na čokoládu zásadně neomezuju, prostě klidně cumlám vysokoprocentní kostičky - ne tabulku, jednu dvě kostičky denně - a ty maniakální chutě prostě nejsou :lol: A zároveň vím, že těch pár kalorií navíc to hubnutí už fakt neovlivní, takže… proč blbnout :) Ono to chce zapojit rozum ve všech ohledech :mavam:

Však taky nikdo nemluví o přežírání ;) Já si prostě určím den v měsíci, kdy si dám třeba čokoládu a zbytek měsíce fakt nic sladkého nejím. Ani hořké čokolády, ani buchty ;) Jsem na sladkém závislák, takže když si určím jeden den a vím, že pak si budu moct něco sladkého dát, je to pro mě mnohem jednodušší vydržet a ty chutě nejsou tak nezvladatelné. A fakt to dodržím a mám pak ze sebe lepší pocit. A tři dny mi z toho fakt špatně není :mrgreen: :think:

pujda
Kecalka 313 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 15:06
@Rozinka24 píše:
Ahoj, předem se omlouvám za to, že v mem psaní bude asi občas chybet diakritika, píšu z mobilu :)
Nejsem odborník, když bys chtěla erudovanejsi rady, holky jistě vymyslí něco lepšího. Nebo je tady i poradna ;) Napíšu ti ale, jak jsem to udělala já. Měřím 165 cm, bude mi to třicet, zatím nemáme děti. Měla jsem nejvíc asi 63 kg a to mě štvalo. Nejvíc asi to, že nejim moc zdravě, měla jsem z toho blbý svědomí. Pomohlo mi vynechat čokoládu - to je moje droga. Nejsem ten typ, co si dá kousek a stačí, když už, dávám automaticky celou :D Ale kouskem buchty, sladký oběd si normálně davam. Brambůrky, pizzu, kebab a jiný Fast good nejím, to mě netrápí. Ráno jsem snidala a snídám nadale ovesne vločky, na to jogurt nebo tvaroh (tak 150 g),pár mandlí, občas k tomu kousek ovoce. Dělám si prostě takovou misticku :) Oběd to, co je v práci (máme vlastní vyvařovnu),ale naučila jsem se vždy něco na talíři nechat, nedojidat - tím pádem se nepřejím. Třeba dva Kopecký rýže, omáčku, maso a ještě maličko nechám na talíři. Knedlíky třeba dva a půl..A nejvíc mi pomohlo a pomáhá večeřet nejpozději v 17 hodin (a snídám tak v 8). K večeři cokoliv, co je, ale zase se neprejist. Snažím se co nejvíc bílkovin.. ale fakt večeřet co nejdriv, mezi hlavními jídly nejíst, pít vodu. A cvičím, ale mě to baví a po práci se snažím, když můžu aspoň hodinu chodit. Zblaznila bych se, kdybych měla sedět v kanclu a pak v bytě. Ale to máme každý jinak a ne každý máme takovy podminky. Takže jsem možná moc neporadila, ale myslím, že na zhubnutí pár kilo by to mohlo stačit.. moc držím palce!

Jenom doplním, že toto je hrozná hloupost, pokud nechodíš spát v 8. Nejíst po 17. hodině se doporučovalo kdysi. Ale tělo si zvykne, že večer nic nedostane a mezi dvěma jídly je strašně dlouhá prodleva, a začne si ukládat tuky do zásoby, protože z něčeho fungovat musí. Na večer určitě nic těžkého a nejíst těsně před spaním, ale určitě nenechat tělo bez jídla úplně.

Hamouzka
Kecalka 289 příspěvků 03.08.19 15:08

@pujda přála bych si mít tvou vůli. Bez sladkýho ani ránu. Respekt!

sakota
Kelišová 6037 příspěvků 03.08.19 15:16

Jsem v tom s tebou, mam o centak vic a asi o kilo min (jak kdy), sundala jsem ted asi 6 za 4 mesice, ale ted se to seklo a uz to zdaleka tak nejde. A to bych jeste tech 5 dolu rada. :-/

U me zatim pomohlo: pockat, az budu rok po porodu (jak u prvniho, tak druheho ditete jsem se mohla stavet na hlavu a ani deko dole. A uderem prvnich narozenin to najednou zacalo jit!) Psala jsem si kaloricke tabulky. Piju jen vodu/neslaz. caj a kdyz me honi chute, zero kolu. Smazene nebo fastfood si v malem mnozstvi jednpu za cas dam. Sladke jak kdy, nekdy jsem par dni bez jedineho sladkeho v puse mimo ovoce, jindy me tak honi mlsna, ze ujidam detem krupicovou kasi s kakaem.:D ale u me je to hodne i hormonama, moje zravost a chute a schopnost to ivladat se vyrazne meni v prubehu cyklu. :roll: kazdopadne, ja mam twch 6kg dole jen jidlem. Na smysluplny a pravidelny pohyb aktualne proste nemam podminky. Snad od zari. Jen posiluju decentne na bricho, spek je tam furt, ale neni pak tak vyvalene.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama