Chci zhubnout skoro v padesati

Anonymní
13.3.21 07:03

Chci zhubnout skoro v padesati

Mám problém…nevím jak začít hubnout skoro v padesati. Do 47 jsem byla docela v pohodě, ale pak jsem přestala menstruovat. Myslela jsem, že jsem v přechodu, ale gynekolog mi po vyšetření oznámil, že se mi zbláznily hormony a zvysil prolaktin. Jezdila jsem na vyšetření na endokrinologii, ale ani vyšetření a ani prášky, které jsem brala nic neprokázala proč nemenstruuji,! No celý život jsem se držela na 56 až 62 kg pri výšce 160 cm. Bohužel před rokem se to zvrtlo a já nedokážu zhubnout. Dostala jsem se na 75 kg a jsem zoufalá. Poradil by někdo jak z toho kolotoče ven, aby jsem se zase cítila dobře? Denně nachodim kolem 10 tisíc kroku, ale nehubnu. Jim nepravidelně z časových důvodu v zaměstnání a občas zblajznu co se se nemá. Sice mě okolí chlacholi, že vypadám jako sestra me dcery, ale ta vaha na mou malou postavu je hrůza 😪…já každé ráno držím dietu a odpoledne končím…jsem fakt nešťastná.
Děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
180
13.3.21 07:12

Zkusit nějakýho výživového poradce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14192
13.3.21 07:26
Zasadni problem je toto:
@Anonymní píše:
Jim nepravidelně z časových důvodu v zaměstnání a občas zblajznu co se se nemá.

Chce to pevny rezim ve stravovani a domaci „koncentrak“ = nemit doma ani v praci to, co nas laka k mlsani. Je to ale tezke :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20703
13.3.21 07:30

Hubnutí je z 80% o stravě, takže jenom ta chůze tě nezachrání. Pár lidí co znám zhubli s krabičkovou dietou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
13.3.21 07:43

Bohužel, po padesátce už nestačí vynechat večeře a taky to jde pomaleji. Mně se osvědčilo vynechat absolutně všechny přílohy. Ráno bílý jogurt, vymackana pomeranč, trochu vloček, káva. K obědu plátek masa, salát nebo vajíčko, sýr, zelenina nebo tuňák, sýr, zelenina apod. Jako dezert ovoce. Večer sýr, zelenina nebo salát nebo ryba, zelenina. O víkendu si dopreji 2 brambory k masu a miniaturní porcí moučníků. Jde to pomalu, ale jde. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 07:44

Ano já vím, že strava je základ a pak cvičení a chuze je bonus. Já ani díky pohybu nejsem rozkydla, ale taková dost oplacana, protože jsem mrnava. Ještě máma je celý život baculatá a tak mi říká, že to budu mít po ní. Už jen proto se tomu braním. Nepotřebuji mít 50 kg, ale těch 60 bych zpět brala. Měla jsem to ráda a to jsem stále dokázala zhubnout. Teď budu babička a tak chci dobře vypadat a mít fyzičku, abych vnouče zvládla

• Citovat
  • Nahlásit
4888
13.3.21 07:47

To znám, mám mírně zvýšený prolaktin celý život :wink:. Jsou já to léky, ale nevím, jestli se dají brát dlouhodobě. Já je bych bez nich neotěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
13.3.21 07:48

Muzes zkusit bezsacharidovou dietu, docela rychle jsou videt vysledky a jojo efekt neni, kdyz se clovek nezacne precpavat… bud si muzes koupit koktejly a ty „amarouny“, nebo proste po domacku jidla bez sachariku..na netu je info..zjednodusene, 14 dni nejis vubec sacharidy, pak si muzes urcite mnozstvi pridat a za dalsich 14 dni zase trochu vic…vlastne jis i neomezene mnozstvi jidla, ale jen vybrane..hlavne maso, vejce, zeleninu aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
13.3.21 07:49

Tobě chybí pravidelnost v jídle.
Chystej si do práce své krabičky.
Teď je IKEA zavřená, ale tam mají fajn krabičky (přiměřeně velké, žluté víčko). Připravuji si do nich svačinu a oběd, někdy i snídani, když ráno doma nestíhám snídat. Tak dojdu do práce a tam si klidně sednu, že se teprve nasnídám. Můj pracovní oběd nechávám manželovi nebo dětem na večeři. Tak si do práce nosím svoje krabičky. Nauč se, že musíš jíst pravidelně.
Teď bude mít i Kaufland fajn misky, které mají přepážky. To je na svačiny bezva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 07:55

Jo bezsacharidova strava je fajn. Ano jen se naučit co jíst. Já jsem pečovatelka v terénu a je těžké jíst na ulici. Nasnidam se a odpoledne už hlady padám. Večer bych sežrala co se dá vím, že to jídlo je u mě problém. Jen to musím nějak zmáknout. Já, když už v práci jim tak na schodech v mezi patře u lidí o, které se starám. Je to honem rychle něco do sebe hodit.

• Citovat
  • Nahlásit
2109
13.3.21 08:21
@Anonymní píše:
Jo bezsacharidova strava je fajn. Ano jen se naučit co jíst. Já jsem pečovatelka v terénu a je těžké jíst na ulici. Nasnidam se a odpoledne už hlady padám. Večer bych sežrala co se dá vím, že to jídlo je u mě problém. Jen to musím nějak zmáknout. Já, když už v práci jim tak na schodech v mezi patře u lidí o, které se starám. Je to honem rychle něco do sebe hodit.

Ja jsem travila kolikrat celou praci v aute…mela jsem vyzdy nakrajenou zeleninu, kureci sunku a syr, kdyz jsem stihala vecer, mela jsem treba udelane kvetakove placky (vejce a kvetak), cokoli vo mi nevadilo studeny…a ja teda mela i keto koktejly a jejich tycinky, to je prave takove rychle reseni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
13.3.21 08:41
@Anonymní píše:
Jo bezsacharidova strava je fajn. Ano jen se naučit co jíst. Já jsem pečovatelka v terénu a je těžké jíst na ulici. Nasnidam se a odpoledne už hlady padám. Večer bych sežrala co se dá vím, že to jídlo je u mě problém. Jen to musím nějak zmáknout. Já, když už v práci jim tak na schodech v mezi patře u lidí o, které se starám. Je to honem rychle něco do sebe hodit.

Tak proč se v poledne nenajíš? Když jsi v terénu, tak asi nechodíš všude pěšky, že? Něco si připrav a najez se v autě.
Jinak já mám o 10 cm víc a při váze 75 kg se taky už necítím dobře. Mně pomáhá přerušovaný půst (jsem dost na sladké, je to katastrofa, ale v době půstu si nic nevezmu, ani kdyby čert na koze jezdil). :P

A v našem věku je to fakt o jídle. 10 tisíc kroků je fajn, ale pro hubnutí to nestačí. Drtivá většina úspěchu je bohužel v jídle.
Udělej si na sebe čas a naplánuj si nejdřív jedno pořádné jídlo pravidelně, pak po čase přidej další. Změny dělej postupně a hlavně žádné drastické diety. Pomůžou Ti zhubnout, ale jak je přestaneš držet, půjdeš s váhou znovu nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8955
13.3.21 08:51

@Alriga Tak to bych umřela hlady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
13.3.21 08:55
@Annabela11 píše:
@Alriga Tak to bych umřela hlady…

No, dyt já taky umiram. :lol:
Ba ne, když jíš takto, tedy hodně bílkovin a minimum sacharidů, tělo si zvykne. Mezi jídly si můžeš dát třeba kousek šunky nebo zeleninu. Tato strava ti nezvedá hladinu cukru. Sladké a cokoli s obsahem cukrů totiž zvýší hladinu inzulínu, ten následně vyvolá chuť na sladké a hlad a je to začarovaný kruh. To tedy vysvětlují hooodne laicky😱. Ve třiceti zhubnes razdva, po padesátce je to fakt klopotná cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4947
13.3.21 09:05

@Alriga A jak dlouho už takto jíš? Mně to připadá taky příšerné, já bych pošla hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat