Přestala jsem si rozumět s mámou

Anonymní
5.12.19 12:11

Chci zpět svou mámu

Ahoj, prosila bych o radu, i když nevím jestli je to vůbec nějaký problém..
Je mi 21 let, jsem na invalidním důchodu kvůli zdraví a těžko si hledám aspoň brigádu, kvůli tomu žiju pořád u rodičů..
S rodiči jsem měla vždycky přátelský vztah, hlavně s mámou.
2 roky zpět si ale máma našla milence, o něm jsme se s bráchou dozvěděli po měsíci co s ním byla..Když zjistila že to víme tak nás prosila ať to neříkáme tátovy a my samozřejmě nic nikomu neřekli..
Trvalo to 2 měsíce a bratr se od nás odstěhoval, táta byl pořád v práci a máma byla denně u milence takže na mě padla starostlivost o domácí práce které jsme vždycky měli všichni rozdělené, vaření, starostlivost o mladší sestru (5 let) která byla zmatená z toho že máma není pořád doma tak mi začala říkat „maminko“..
Musela jsem být pořád doma, v té době mi bylo 19 a tím jak jsem neměla čas na přítele a kamarádky, jsem o většinu z nich přišla..
Přišli vánoce a já tak nějak doufala že máma bude více doma, protože zdobení bytu a pečení cukroví miluje, jenže omyl-pekla a zdobila, ale ne u nás doma.
Na štědrý den doma ale byla, samozřejmě zkritizovala mojí výzdobu i cukroví..
Pak přišel silvestr, na který k nám přijeli prarodiče a i brácha který nechtěl být s kamarády ale s náma..Máma 31.12 ráno vypadla pryč s tím, že se do 8mi večera vrátí a pomůže mi s chlebíčkama a se vším..Samozřejmě nepřišla.
Byl to první silvestr za celý můj život kdy jsme nebyli všichni pohromadě..Po půlnoci nám volala s brekem, že jí ten její zmlátil a zamknul v pokoji aby nemohla za náma..
Ano, mlátil jí, celou tu dobu co byla s ním, byl to histerický, žárlivý, hnusný tyran a ona s ním stejně byla ještě půl roku po tom..Když jí naposled zbil tak že jí zlomil ruku tak ho opustila a vrátila se k nám, táta o tom do dneška neví..
Teď jde ale o to hlavní-moje máma vždycky byla vysmátá, přátelská a milá žena, které jste mohli říct cokoliv..Ale od té doby co je s náma zase každý den doma, jen řve, nikam nechodí (kamarádky se s ní přestaly stýkat kvůli tomu chlapovy),všechno je podle ní špatně a i když denně uklízím a vařím tak podle ní nic nedělám..Vylívá si zlost hlavně na mě, protože jsem doma a nemůžu si najít práci..Hádáme se každý den a když se zmíním o tom že se přestěhuju k příteli protože beru silné antiepileptika a nesmím mít tolik stresu tak začne brečet že mě doma potřebuje ať jí pomáhám s mojí mladší segrou..
Nejednou jsem s ní o tom mluvila, že chci aby to mezi náma bylo jako dřív, že chci aby jsme byly zase jako nejlepší kamarádky, ona s tím vždycky souhlasí ale pak jí zase přepne a začne se chovat jako histerka která všechno ví a všechno zná..K tátovy, sestře a bráchovy se ale chová normálně, hezky, jen na mě je protivná..
Nevím, už fakt nevím jak získat zpátky svojí mámu, která tu byla vždycky pro mě a která mě milovala a dokázala podpořit..

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13189
5.12.19 12:15

Myslím, že je čas odejít ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7712
5.12.19 12:17

Asi by bylo opravdu dobré se odstěhovat. S přítelem jste spolu už déle? Měli byste kde být? A stáli byste o to oba? A dávali byste to finančně? V určitém věku je prostě dobré se už osamostatnit, i když chápu, že u tebe je to složitější s tou nemocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 12:22

Mamince asi nepomůžeš, ale sobě a ségře jo. Dojdi na ospod, vysvětli situaci a zažádej o svěření ségry do své péče. Ségře asi nedovol, aby ti říkala mami( i když dost pochybuju, že by 5. letý dítě začalo jen tak někomu říkat mami.) Co táta, jak se k situaci staví?
Jo a zapracuj trošku na pravopisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3553
5.12.19 12:26

Ahoj, asi bych též doporučila se odstěhovat a začít svůj život. Máma se s tím smíří. A na dálku se ten vztah možná zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 12:31
@Anonymní píše:
Je mi 21 let, jsem na invalidním důchodu kvůli zdraví a těžko si hledám aspoň brigádu, kvůli tomu žiju pořád u rodičů..
2 roky zpět si ale máma našla milence, o něm jsme se s bráchou dozvěděli po měsíci co s ním byla..Když zjistila že to víme tak nás prosila ať to neříkáme tátovy a my samozřejmě nic nikomu neřekli..
Trvalo to 2 měsíce a bratr se od nás odstěhoval, táta byl pořád v práci a máma byla denně u milence takže na mě padla starostlivost o domácí práce které jsme vždycky měli všichni rozdělené, vaření, starostlivost o mladší sestru (5 let) která byla zmatená z toho že máma není pořád doma tak mi začala říkat „maminko“..
Musela jsem být pořád doma, v té době mi bylo 19 a tím jak jsem neměla čas na přítele a kamarádky, jsem o většinu z nich přišla..
Přišli vánoce a já tak nějak doufala že máma bude více doma, protože zdobení bytu a pečení cukroví miluje, jenže omyl-pekla a zdobila, ale ne u nás doma.
Pak přišel silvestr, na který k nám přijeli prarodiče a i brácha který nechtěl být s kamarády ale s náma..Máma 31.12 ráno vypadla pryč s tím, že se do 8mi večera vrátí a pomůže mi s chlebíčkama a se vším..Samozřejmě nepřišla.
Byl to první silvestr za celý můj život kdy jsme nebyli všichni pohromadě..Po půlnoci nám volala s brekem, že jí ten její zmlátil a zamknul v pokoji aby nemohla za náma..
Ano, mlátil jí, celou tu dobu co byla s ním, byl to histerický, žárlivý, hnusný tyran a ona s ním stejně byla ještě půl roku po tom..Když jí naposled zbil tak že jí zlomil ruku tak ho opustila a vrátila se k nám, táta o tom do dneška neví..
Teď jde ale o to hlavní-moje máma vždycky byla vysmátá, přátelská a milá žena, které jste mohli říct cokoliv..Ale od té doby co je s náma zase každý den doma, jen řve, nikam nechodí (kamarádky se s ní přestaly stýkat kvůli tomu chlapovy),všechno je podle ní špatně a i když denně uklízím a vařím tak podle ní nic nedělám..Vylívá si zlost hlavně na mě, protože jsem doma a nemůžu si najít práci..Hádáme se každý den a když se zmíním o tom že se přestěhuju k příteli protože beru silné antiepileptika a nesmím mít tolik stresu tak začne brečet že mě doma potřebuje ať jí pomáhám s mojí mladší segrou..
Nejednou jsem s ní o tom mluvila, že chci aby to mezi náma bylo jako dřív, že chci aby jsme byly zase jako nejlepší kamarádky, ona s tím vždycky souhlasí ale pak jí zase přepne a začne se chovat jako histerka která všechno ví a všechno zná..K tátovy, sestře a bráchovy se ale chová normálně, hezky, jen na mě je protivná..
Nevím, už fakt nevím jak získat zpátky svojí mámu, která tu byla vždycky pro mě a která mě milovala a dokázala podpořit..

Ty jo někdy ta představa romantická kamarádského vztahu matka dcera prostě nevyjde :? Neměla na tebe házet starosti dospělých, ale to je riziko toho vztahu. Přeju ti ať se osamostatnís, najdeš přátele a svůj klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7444
5.12.19 12:56
@lleennttiillkkaa píše:
Mamince asi nepomůžeš, ale sobě a ségře jo. Dojdi na ospod, vysvětli situaci a zažádej o svěření ségry do své péče. Ségře asi nedovol, aby ti říkala mami( i když dost pochybuju, že by 5. letý dítě začalo jen tak někomu říkat mami.) Co táta, jak se k situaci staví?

Trochu mimo asi… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11829
5.12.19 13:03

Odstěhuje se k příteli, pokud je to reálné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
5.12.19 13:05
@Anonymní píše:
Čas si přiznat, že Gilmorova děvčata z vás nejspíš chvíli nebudou (u mě by totálně klesla, že se nestará o svou malou dceru a když dotáhne domů, jen kritizuje). Nejspíš zjistila, že je blbá a nemá si to na kom vylít. A ví, že vy víte. Smutný život podvádějících žen… :roll: Jestli je přítel vydělávající, asi bych odešla, ale práci bych si našla. Pro jistotu. Aby třeba nevyčetl, že tě živí.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21381
5.12.19 13:07
@lleennttiillkkaa píše:

Mně říká syn někdy tati, když se přeřekne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7712
5.12.19 13:10
@pannda píše:

Nechtěla jsem prudit, ale taky jsem kroutila hlavou nad tímto příspěvkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7712
5.12.19 13:11
@Russet píše:
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 13:11
@pannda píše:

Jako proč, protože se stará o svojí ségru, tak by jí měla mít v péči. Přijde mi to logický a hlavně z provozních důvodů, jako je škola, lékař, alimenty od matinky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11829
5.12.19 13:14

@lleennttiillkkaa to bude mít přítel radost, když bude mít kromě invalidní přítelkyně ještě naráz 5leté dítě :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 13:15
@Russet píše:

Jasně, mě taky řeknou paní učitelko a taky se přeřeknu a řeknu jim jménem toho druhého,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama