Lituji toho, že mám dítě

Anonymní
29.11.19 12:40

Chci zpět svůj starý zivot

Ahoj holky. Mám dítě, je mu 10 dní. A já každým dnem lituji toho, že ho máme. Z mé strany bylo nechtěné. Starám se o něj, ale pouze jako robot bez citu, nemám o něj strach a klidne bych ho nechala samotné doma a šla ven. S partnerem vůbec nejsme, a to mi chybí nejvíc. Svoboda, cestování, na nikoho se neohlížet… Prostě nechci žít rodinným životem. Ale co s dítětem? Preju si pro něj lepší rodinu a lepší zázemí, než mu poskytujeme my. Prosím o pomoc a radu, kam se obrátit a jak dále postupovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
29.11.19 12:41

Dve slova. Laktační psychóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
29.11.19 12:48

To je v pořádku. Spojení teprve přijde. Jednou se do miminka zamiluješ. A bude to jízda, jenom to přijde třeba později :srdce:. DRŽ SE!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
29.11.19 12:54

Může se jednat o hormonální bouři. Asi bych si o tom zkusila s někým promluvit a když ne s odborníky (pediatr, gyndar, psychlog) tak určitě to rozebrat s kamarádkou.
Zkus si udělat i čas na sebe. Dej miminko někomu hlídat do kočárku a skoč si třeba na kosmetiku. S odstupem se věci lépe. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2865
29.11.19 12:56

Nechtěla jsi dítě vůbec nebo až teď po porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28091
29.11.19 13:02

To je absolutně normální. Počkej ještě tak rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1458
29.11.19 13:03

Jak se k tomu vsemu stavi partner? Mluvili jste o tom spolu? A chces radu ohledne toho, ze chces dat dite pryc nebo ze chces nejakou podporu a pomoc, nez ta „laska“ prijde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 13:10

Dítě sem nechtěla vůbec… Čekám, kdy si ho někdo odnese a já budu zase jako dřív. K psychologovi se chystám, budí mě návaly úzkosti a paniky, že se o něj budu muset starat ještě X let. V krizi nejvyšší se ptám i na to, jak postupovat kdybychom se rozhodli pro adopci

• Citovat
  • Nahlásit
2865
29.11.19 13:12

Takže žádná laktační psychóza.
Co partner? Nešel by na rodičák on?
Nebo i to je nepřijatelné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.19 13:13
@Anonymní píše:
Dítě sem nechtěla vůbec… Čekám, kdy si ho někdo odnese a já budu zase jako dřív. K psychologovi se chystám, budí mě návaly úzkosti a paniky, že se o něj budu muset starat ještě X let. V krizi nejvyšší se ptám i na to, jak postupovat kdybychom se rozhodli pro adopci

Důvod, proč sis mimčo nechala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
29.11.19 13:15

Zakladatelko a co otec dítěte, jak ten se k tomu staví? Třeba by mohl na čas přejít na MD on, než se to srovná (jestli).
Jak jak postupovat v případě adopce nevím (babybox?) ale určitě bych, jestli tuhle možnost zvažujete oba tak řešila co nejdřív než dojde k trvalé škodě na všech stránách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22715
29.11.19 13:15

Pokud si adopci nerozmyslíš, zajdi na OSPOD - je to pod městským úřadem většinou - a zeptej se na postup, hlavně nedělej žádné neuvážené akce
zatím se o dítě starej, uspokojuj jeho potřeby, netřeba ho milovat, ale starat se ano
nech si víkend na rozmyšlenou
a kojíš? nemůže to být laktační psychóza?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 13:17

Prosila jsem ho, abychom dali dítě k adopci hned po narození, řekl že si ho raději vezme do vlastní péče. Rodina mi celou dobu tvrdila, že až ho uvidím, hned si ho zamiluju, že je to automatické.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 13:18

Starám se, ale bez lásky a z povinnosti. Ano kojím

• Citovat
  • Nahlásit
10312
29.11.19 13:19

A kde žiješ? Když jsi nechtěla dítě už tenkrát jako těhotná a nemůžeš ho partnerovi dát do péče (to bych řekla z toho, co píšeš), tak by to včas spravilo pár tisíc.
Jaký je důvod si ničit postavu, dítě nechtít od samého začátku a pak mít ještě další depresi z toho, že dítě je na světě? O které otec zájem nemá a matka také ne?

Podle mně nejsi psychicky v pořádku. Měla jsi se umět rozhodnout včas. Nežijeme v zemi, kde je zakázaná antikoncepce ani potraty.
Jdi se léčit a vyjednej adopci. Tohle nemá smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat