Chemie bez vysoké školy

Napsat příspěvek
26162
2.3.17 10:58
@Dann1 píše:
@bublinek to já právě vůbec nemirim.. chtěla bych pracovat v laboratoři dělat rozbory, připravovat roztoky, prostě práce na kterou maturita stačí, jen mám strach z platu a z toho, že jednou prostě člověk bez vysoké bude strašně podceňovanej.. :?

ten strach mi přijde oprávněný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
2.3.17 10:59

@Dann1 Zkus se zapřít a vydržet. I Bc je lepší, než nic a hlavně v dnešní době, kdy jde většina (nebo už všechny?) školy přes bakaláře, tak je jednodušší si případně toho Ing nebo Mgr dodělat, než pak začínat znova od začátku. V prváku je ve stresu téměř každý, taky jsem si tím prošla. Sice na VŠCHT, ale bylo to teda první tři roky fakt peklo, ale prvák byl nejhorší. To víš, než si člověk zvykne na jiný způsob učení (nebo na to, že se vůbec musí učit, když toteď nemusel :lol: ) a na to, že je svého štěstí strůjcem a sám si určuje kam a kdy půjde - na které přednášky, cvíka, kdy si dá jakou zkoušku a najednou si ve zkouškovém období musí narvat do hlavy tolik, co nemusel za celou střední, tak to holt se člověkem zacvičí. Ale zvyknout se dá na všechno. Když teď napneš všechny síly a vydrží, tak uvidíš, že ti to potom už tak hrozné nepřijde. U nás byla třeba výhoda, že jsme některé přednášky a cvíka měli povinně, do toho spousta laborek, kde se psal vstupní test a vůbec jsme neustále psali nějaké testy, díky tomu člověk musel pořád něco dělat. Kamrád na jiné škole defakto nemusel nic. Cvíka, přednášky, všechno měli dobrovolné. Pak přišlo zkouškové a byl úplně v prčicích, protože neměl tolik zodpovědnosti, aby si uvědomil, že do hlavy mu to samo za jeden den nenaskáče. On i ten výklad od někoho jiného je pměrně důležitý. Když jsme měli přednášky s člověkem, který to říkal zmateně a měla jsem pocit, že tomu vůbec ale vůbec nerozumím a z knihy se mi to taky nedařilo pochopit, chodila jsem na konzultace za člověkem, kterého jsem měla na cvíka a on mi to pomohl rozklíčovat. Takže to je taky cesta. Hlavně všechno alespoň těch prvních pár let nenechávat na poslední chvíli. I já nevyléčitelný prokrastinátor, jsem téměř celý první ročník strávila nad knihami. Kdo se mi posmíval, do dalšího semestru nepostoupil. Byla jsem na koleji, kde jsme byli po třech na pokoji v dvoupokojové jednotce a z nás šesti jsme postoupili do dalšího ročníku jen dvě, ty dvě holky, co byly se mnou na pokoji, pořád měly keci, proč se učím, ale já věděla, že když se zapřu v prváku, takže ty další ročníky už nějak zvládnu a taky že jo. On ten prvák je přelomový ročník, kdy se dělá největší selekce a je jedno, na které škole jsi. Pak už jsem to začla flákat a mít na háku taky, ale prvák jsem fakt vydržela :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.3.17 11:16

@Erzsébet Báthory a ty teď děláš státnice na bakaláře nebo inženýra? vím, že když už vydržím tak dál nepůjdu, skončila bych bakalářem, protože prostě nemám nervy.. a ten by mi podle všech byl na nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
2.3.17 11:24
@Dann1 píše:
@Erzsébet Báthory a ty teď děláš státnice na bakaláře nebo inženýra? vím, že když už vydržím tak dál nepůjdu, skončila bych bakalářem, protože prostě nemám nervy.. a ten by mi podle všech byl na nic :(

Nebyl by ti na nic. Pořád je to vysokoškolský titul s možností si ho jednou rozšířit. A myslím si, že už s tím bakalářem budeš mít víc možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.17 11:31
@Dann1 píše:
@Erzsébet Báthory a ty teď děláš státnice na bakaláře nebo inženýra? vím, že když už vydržím tak dál nepůjdu, skončila bych bakalářem, protože prostě nemám nervy.. a ten by mi podle všech byl na nic :(

Bakaláře. Pokračovat budu kombinovaně, protože při denním studiu nejde pracovat, není čas. Já si myslím, že bys s Bc. nutně skončit nemusela. Svorně ode všech slyším, že jak Bc. je velmi náročný, tak Ing. je oproti tomu celkem pohoda. Když se podívám na skladbu předmětů a osnovy, tak tomu věřím (spoléhám na to!) :mrgreen:.

Já měla nervy pořád a bylo to zbytečné. Jak už tu někdo psal, je to velká změna režimu. V prváku jsem se učila opravdu celé dny, i víkendy, až mi z toho bylo špatně. Ale pamatuj, že bude už jen líp, horší už to fakt nebude. Budeš nějaké předměty opakovat? Jestli ne, nebo tak jeden, tak bych to nebalila. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
2.3.17 11:39

@Erzsébet Báthory Nejhorší jsou fakt ty první ročníky, kdy si tvoříš základy, pak už se ve všech předmětech staví na tom, co umíš, takže už je to fakt mnohem jednodušší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.17 11:39

Taky si myslím, že k ničemu by nebyl ani ten Bc. A ano, alespoň budeš mít možnost volby, co dál. ;) Z nějakého důvodu jsi na tu školu šla. Kdyby sis od začátku myslela, že Ti stačí průmyslovka a chceš dělat laborantku, tak ji děláš a nejsi na škole. Mám dojem, že Tvé myšlenky pramení z momentálního pocitu zmaru, že to nikam nevede, že se učíte kraviny, a je to celé k ničemu. Tak to ale není. V druháku, uvidíš, jak to všechno začne do sebe zapadat. Třeťák už je zábavnější a zajímavější, odbornější. Takže si za svým rozhodnutím stůj, vyplatí se Ti to. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7528
2.3.17 11:41

@Dann1 Tak ten magistr uz je uplne o nicem jinem. Zkousek mene, tvurci prace na diplomce, moznost volby toho nejblizsiho oboru… To takhle dopredu nemuzes rici. :hug: Pak zalezi, kde se chytnes, u nas braly laborantky stejne jaky my pomocni vedecti pracovnici cerstve po VS (cca 18 000 hrubeho, Praha, ale ted uz se 5 let „flakam“ doma, asi se platy trochu pohnuly nahoru).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.17 11:41
@Amys píše:
@Erzsébet Báthory Nejhorší jsou fakt ty první ročníky, kdy si tvoříš základy, pak už se ve všech předmětech staví na tom, co umíš, takže už je to fakt mnohem jednodušší :palec:

Přesně, přesně. Navíc je to potom zábavnější, i teď v třeťáku máme prakticky už jen oborové/odborné předměty, krásně to do sebe všechno zapadá a je to zábava, ne dril. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.17 11:43

Samozřejmě pro studium musí mít člověk určité předpoklady, ale ten, kdo je nemá, tak na VUT zpravidla nepřežije první semestr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.3.17 11:49

@Erzsébet Báthory zatím mám všechno, ale teď mám problém s organikou a fyzikou takže vlastně s dvěma hlavníma předmětema, na kterých se vyhazuje :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8854
2.3.17 11:54

Jezis holka, ja taky chodila na VUT, prvnim semestrem jsem se taky probulila, prislo mi ze vsichni kolem me vsechno vedi a ja nic, pak jsem zjistila, ze ty zapoctovky mam pomalu nejlepsi, v druhym semestru jsem chytla super partu, najednou mi to otevrelo oci, kluci porad v hospode nebo nekde v horach a zvladali to, zacli jsme vsichni si pomahat, ale i jsme se hodne bavili a uzili si to. Jako nemas co ztratit, uc se na max, ale kdyz se to nepovede, tak se svet nezbori.Ale ty jsi ten typ, co bude bulet, trapit se, ale nevzdas to a budes na sebe hrozne hrda :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.17 11:56
@Dann1 píše:
@Erzsébet Báthory zatím mám všechno, ale teď mám problém s organikou a fyzikou takže vlastně s dvěma hlavníma předmětema, na kterých se vyhazuje :zed:

To má každej, to jsou nejnáročnější předměty za celé studium.

Organika - vřele doporučuji dostat zápočet z cvičení, takže minimálně 2× týdně příprava, projít všechny příklady z dostupné literatury. Dává to logiku, neboj se nic, důležitá je příprava. Ponořit se do toho, uvařit čaj, a je z půli hotovo. :D

Fyzika - tam nevím, zda ještě pořád děláte ty PC testy, pokud jo, zapiš se do PC učebny, je tam na to klid. A opět - příprava. To je celé, fakt se to dá zmáknout. A O. Z. byl u zkoušky dost hodný, nenech se rozhodit, většinou nadávají ti nepřipravení, aby to mohli na někoho svést. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
2.3.17 15:58

@Erzsébet Báthory obdivuju všechny co jsou už ve druháku a vyšších ročnících.. fakt nevím jak se z toho nezblaznit úplně (i když to už se možná stalo :) ), psala jsem ti zprávu abych to nemusela psát všechno sem, snad nevadí.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
3.3.17 17:12

@Dann1 Celý bakalář je honba za papírem. Opravdové studium začíná až na magistru, kde se specializuješ. Tak zatni zuby a šprtej ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama