Chemo Mabthera (ritoximabum) pro seniora

Anonymní
15.8.21 08:34

Chemo Mabthera (ritoximabum) pro seniora

Prosím máte zkušenosti s touto chemo a vedlejší účinky. maminka nastupuje ve čtvrtek na 6 cyklů chemo..prý po 3 týdnech. A jedna chemo prý kape 4 hodiny…moc tomu nerozumím, je to jedna látka a pak druhá. Ve zprávě píšou Mabhtera.
Hrozně se bojí, vlasy, nevolnost atd…
Dá se to zvládnout ve vyšším věku nad 70?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25824
15.8.21 09:00

Kdyby si mysleli, ze to maminka nezvladne, tak by ji na to neposlali. A kdyby to opravdu neslo, vzdycky se to da prerusit nebo skoncit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 09:26
@mroe píše:
Kdyby si mysleli, ze to maminka nezvladne, tak by ji na to neposlali. A kdyby to opravdu neslo, vzdycky se to da prerusit nebo skoncit.

toho se právě bojím…že to nezvládne a co potom…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 09:28

Je pravdilo, že na tom bude pak hodně špatně,, fyzicky, že bude třeba jen ležet s mnoha následky?

• Citovat
  • Nahlásit
25824
15.8.21 09:30
@Anonymní píše:
toho se právě bojím…že to nezvládne a co potom…

Jak, co potom? To se muze stat i daleko mladsim, ze nebudou reagovat, jak se predpoklada. Proste bude jina lecba.
A proc by mela lezet? Tak asi se ji snazi lecit nejaky nador, nechteji ji zabit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 09:44
@Anonymní píše:
Je pravdilo, že na tom bude pak hodně špatně,, fyzicky, že bude třeba jen ležet s mnoha následky?

Moje mamka mela taktez preventivnich 6 davek chemo, kapalo to cca hodinu, predtim byla na gynekologicke operaci, pri ktere odstranili delohu, vejcovody, vajecniky a nejake uzliny. Jednalo se o karcinom delozni sliznice ve velmi rannem stadiu.
Chemoterapie ji vzdy na tyden totalne vyradila z provozu, vlasy byly to nejmensi, zvracela, omdlevala, nizky tlak, nechutenstvi, potize s vyprazdnovanim, nespavost a pritom brutalni unava. Rikala, ze nikdy nic horsiho v zivote nezazila, cely zivot nemarodila.
Nasledovalo ozarovani, taktez jen preventivne. Dneska je to cca rok, nasledky po chemo ma stale, zabila ji nervove zakonceni v nohou, neciti prsty na nohou, krece, brneni, k tomu prisla o 6 zdravych zubu, vse potvrzeno lekari, ze nasledky chemo.
Ani jsme si nechteli predstavovat, jak by jeji telo vypadalo po vice nez 6 cyklech chemo. Mamce bylo 62 let, kdyz timto prochazela.

• Citovat
  • Nahlásit
25824
15.8.21 10:15
@Anonymní píše:
Moje mamka mela taktez preventivnich 6 davek chemo, kapalo to cca hodinu, predtim byla na gynekologicke operaci, pri ktere odstranili delohu, vejcovody, vajecniky a nejake uzliny. Jednalo se o karcinom delozni sliznice ve velmi rannem stadiu.
Chemoterapie ji vzdy na tyden totalne vyradila z provozu, vlasy byly to nejmensi, zvracela, omdlevala, nizky tlak, nechutenstvi, potize s vyprazdnovanim, nespavost a pritom brutalni unava. Rikala, ze nikdy nic horsiho v zivote nezazila, cely zivot nemarodila.
Nasledovalo ozarovani, taktez jen preventivne. Dneska je to cca rok, nasledky po chemo ma stale, zabila ji nervove zakonceni v nohou, neciti prsty na nohou, krece, brneni, k tomu prisla o 6 zdravych zubu, vse potvrzeno lekari, ze nasledky chemo.
Ani jsme si nechteli predstavovat, jak by jeji telo vypadalo po vice nez 6 cyklech chemo. Mamce bylo 62 let, kdyz timto prochazela.

Tak pokud se rozhodli ji dat chemo, nebylo to preventivne. Ano, na chemo reaguji lide ruzne a maji ruzne nezadouci ucinky. Ale porad je to lepsi, nez na rakovinu umrit bez lecby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 10:21
@mroe píše:
Tak pokud se rozhodli ji dat chemo, nebylo to preventivne. Ano, na chemo reaguji lide ruzne a maji ruzne nezadouci ucinky. Ale porad je to lepsi, nez na rakovinu umrit bez lecby.

Nikdo se Te o “lekarske” rozumy neprosil, tak si je nech pro sebe. Psala jsem presne tak, jak ji to lekari sdelili, preventivne.
Ale co se divit, Tvoje prispevky obecne jsou tady na :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
25824
15.8.21 11:37
@Anonymní píše:
Nikdo se Te o “lekarske” rozumy neprosil, tak si je nech pro sebe. Psala jsem presne tak, jak ji to lekari sdelili, preventivne.
Ale co se divit, Tvoje prispevky obecne jsou tady na :poblion:

Preventivne jiste nerekli. Mozna pro jistotu, kdyz uz. Ale preventivne urcite ne, to je nesmysl.
Jinak, jsi anonymni, to se to haze urazkami, ze? Moje prispevky se ti libit nemusi, ale poplacavani a pritakavani hlouposti proste nemam ve zvyku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:24
@mroe píše:
Jak, co potom? To se muze stat i daleko mladsim, ze nebudou reagovat, jak se predpoklada. Proste bude jina lecba.
A proc by mela lezet? Tak asi se ji snazi lecit nejaky nador, nechteji ji zabit, ne?

ne nechtějí ji zabít…děkuji za reakce 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 14:26
@Anonymní píše:

mamince je 76..mám z toho hrůzu. Vaše maminka neměla celých 6 cyklů? a jak často po sobě
:srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
25824
15.8.21 14:32
@Anonymní píše:
mamince je 76..mám z toho hrůzu. Vaše maminka neměla celých 6 cyklů? a jak často po sobě :srdce:

Jeji maminka mela hlavne uplne jiny problem a uplne jinou lecbu, to nejde srovnavat. A tim padem ani pocet cyklu a nezadouci ucinky. Ale na okraj, nekteri maji u chemoterapie cyklu i dvanact.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat