Chemoterapie a sexuální život

Anonymní
9.7.21 14:03

Chemoterapie a sexuální život

Podobné téma jsem tu nenašla, tak zakládám novou diskusi. Už několik měsíců chodím na chemoterapii a čím déle to trvá, tím horší je kvalita sexuálního života. V podstatě si připadám bezpohlavní a sex bych mít vůbec nemusela. Navíc jsem díky terapii v umělém přechodu a to je též zážitek. Návaly několikrát denně. V době před onemocněním jsme byli zvyklí mít sex 2-3× týdně. Je mi moc líto manžela, ale já prostě chuť nemám a snažím se v podstatě jen kvůli němu. Jaké máte zkušenosti? Vrátí se chuť po ukončení léčby? Nechci být bezpohlavní bytost do konce života. A co partneři nemocných? Jak jste vnímali onemocnění vy a jak jste to prožívali na té druhé straně? Díky za všechny příspěvky. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6155
9.7.21 14:20

Tak to si počkam. Předpokládala bych, že v takové době budu bojovat o život a můj manzel se mnou a
Sex bude v tomto období jedna z posledních věci, co budu řešit. Ale v té situaci nejsem. Držím ti palce, ať ti to všechno dobře dopadne a bude zase dobře. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16693
9.7.21 14:27

Žádná psina. Mám tu deníček:
https://www.emimino.cz/…jinud-13987/
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 14:57

Manžel chodil na chemoterapie. Sex samozřejmě vůbec nebyl, ani by mě to nenapadlo. Jinak jsme spolu byli zvyklí spát několikrát týdně. Bylo to náročné, měla jsem o něj velký strach. Už je ok a sexuální život je v pořádku. Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
5090
9.7.21 15:18

To je úplně normální u chemo. Po ní se vrátí do normálu. U mužů je to ještě horší. Chápu, že pro někoho je sex zábava, potěšeni v špatných časech, ale s chemo se to prostě dá těžko. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 15:24

@M_Vladim Díky za pohled chlapa. Drž se :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 15:28

@Uslava Já se snažím, mám podporu nejen manžela, ale i celé rodiny a přátel. Ale nechci na tuto stránku života rezignovat. A snažím se žít, co nejvíc normálně, už tak je nemoc pro mě i okolí dost velký stres. Chuť sice nemám, ale když na to dojde, tak si to užiju. Nedovedu si představit obnovovat sexuální život třeba po roce. Moje léčba bude trvat ještě déle. A nechci žít s manželem jako bratr a sestra.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 15:29

@brisco U mně se do normálu nic vracet nebude. Přijdu o vaječníky a asi i o prsa.

• Citovat
  • Nahlásit
6155
9.7.21 15:48
@Anonymní píše:
@Uslava Já se snažím, mám podporu nejen manžela, ale i celé rodiny a přátel. Ale nechci na tuto stránku života rezignovat. A snažím se žít, co nejvíc normálně, už tak je nemoc pro mě i okolí dost velký stres. Chuť sice nemám, ale když na to dojde, tak si to užiju. Nedovedu si představit obnovovat sexuální život třeba po roce. Moje léčba bude trvat ještě déle. A nechci žít s manželem jako bratr a sestra.

Je dobře, že cítíš, že to máš ve své moci. To každý nedokáže. Asi na přechodnou dobu rezignuje a pak se dává dohromady. Je fajn, že si umíš říct to chci a nebo tohle nechci a ono se ti to vyplní. Tohle já neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16693
9.7.21 16:35
@brisco píše:
To je úplně normální u chemo. Po ní se vrátí do normálu. U mužů je to ještě horší. Chápu, že pro někoho je sex zábava, potěšeni v špatných časech, ale s chemo se to prostě dá těžko. :hug:

Pozor, v léčbě jsou různé rozdíly, dneska se léčba doslova dělá na míru.
Pokud je nasazená hormonální suprese, vyplývá z toho, že k normálu už to půjde těžko.
Sex je především komunikace, která navazuje na ostatní komunikaci.
Naše komunikace se i mimo milování zhoršila.

@Anonymní píše:
@M_Vladim Díky za pohled chlapa. Drž se :kytka:

Já už jenom za hlavu. Je to deset let, mě táhne pomalu na šedesát, občasným zajídáním stresu jsem se za tu dobu slušně vykrmil a tak už moc čekat nemůžu. Ale hlavně se držte Vy ! :mavam: :kytka: :kytka: :kytka:

@Anonymní píše:
@brisco U mně se do normálu nic vracet nebude. Přijdu o vaječníky a asi i o prsa.
… Hormonální suprese. :?
Vřele doporučuju rekonstrukci, dokud má člověk „hlavu v pejru“. Zeptejte se předem, někdy je možné to provést současně s odejmutím nádoru. Zní to hodně neurvale, ale člověku se po tom všem už zas zpátky k doktorům nechce a jen těžko se tomu divit. :kytka:
Ale ono to není jen o erotice, ale třeba i dost o oblečení, plavkama počínaje a velkou večerní konče a to má celkem nezanedbatelný vliv na duši. ;)
Z mé zkušenosti vyplývá, že je asi dobré najít psychologa, který bude komunikovat nejen s Vámi, ale také s partnerem, případně jinými členy rodiny. Já to neudělal, v Mammacentru na Zeleném pruhu nám to nenabídli a dnes to považuji za chybu. :mavam: :kytka: :kytka: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 19:30

@M_Vladim Hormonální substituce je díky typu nádoru vyloučená. A náhrada současně s odejmutím nádoru je nemožná a i v brzké budoucnosti nevhodná. To se teprv uvidí. A psychologa mám, snažím se tam dokopat i manžela, protože není příliš komunikativní. Nevím jak to prožívá on. Chová se ke mně hezky, ale těžko říct, co cítí.

• Citovat
  • Nahlásit
16693
9.7.21 20:49
@Anonymní píše:
@M_Vladim Hormonální substituce je díky typu nádoru vyloučená. A náhrada současně s odejmutím nádoru je nemožná a i v brzké budoucnosti nevhodná. To se teprv uvidí. A psychologa mám, snažím se tam dokopat i manžela, protože není příliš komunikativní. Nevím jak to prožívá on. Chová se ke mně hezky, ale těžko říct, co cítí.
:palec: :mavam:
Možná neví ani on sám, jak se vším naložit. 8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22301
9.7.21 21:09

Když čtu podobné diskuse o vážných nemocech, tak si říkám jestli je to horší pro nemocného nebo pro partnera. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.21 22:50

@divine woman já byla v pozici kdy byl nemocný manžel a nebylo to nic moc… Všichni se sypali na mě, bombardovali mě telefonem jak mu je a co mu je… A pak se mě jedna kamarádka zeptala, jak se vlastně cítím já. Nemohla jsem ani odpovědět, jen jsem brečela.

• Citovat
  • Nahlásit
7
10.7.21 10:33

Problém Při sexuálním životě

Dobrý den chci se svěřit se svým problémem. Jsme s partnerkou šťastní a spokojení až na jednu věc. Kdykoliv se líbáme nebo mi šahá tam kam normálně hrozně se vzruším a vyteče mi z přirození docela dost nějaký hmoty. Dlé mého to spermie určitě nejsou a ani v tý chvilí necítím pocit udělání se. Tohle se stáva absolutně pokaždý a je mi to hodně nepříjemný. Nevím jestli je to normální nebo bych s tím měl zajít k doktorovi. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat