Chemoterapie u měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymka67
Nováček 6 příspěvků 05.01.17 09:22
Chemoterapie u měsíčního miminka

Dobry den, mate nekdo zkusennost? Jsme v Motole a sem naprosto vydesena, navic 200km od domova. Syn ma nemoc pri ktere bude treba zahájit chemo. Vubec nevim jak to chodi :nevim:

Reakce:

Nikolka01
Kecalka 114 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 09:24

Pane boze to je hrozne :( zkusenost nemam ale drzim vam moc moc palce at je maličký v poradku

loppy
Kecalka 238 příspěvků 05.01.17 09:32

Drzim pesticky, at vse dobre dopadne.Ani by me nenapadlo, ze tak male miminko muze tohle absolvovat :(.Bohuzel mam v okoli dost pripadu u deti, kdy je potreba chemo, nevim co se deje, ze je ted tolik pripadu.Az me to desi..Moc Vám preji, at to dopadne dobre!!!

Nikbrů
Kecalka 287 příspěvků 05.01.17 09:33

@Anonymka67 :( promiň, zkušenost nemám, ale moc ti přeji ať vše v nejlepším dopadne. Velmi mě to mrzí :,(
Posílám mnoho síly a objetí :hug:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 05.01.17 09:46

Přímou zkušenost nemám, v Motole jsem ale studovala. U takto malého dítka bych očekávala, že budeš hospitalizována na pokoji s ním. Když rodiče nemohou být na pokoji, tak je pro ně v areálu ubytovna. Držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

Gabriela1234 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:13

Jsi tam v nejlepších rukách! Držím co můžu, ať to dobře dopadne, myslím na vás, hodně sil!

Anonymka67
Nováček 6 příspěvků 05.01.17 11:31

Děkujeme je to jako zlý sen…

lucypaja
Kelišová 7487 příspěvků 16.01.17 23:37

Soucítím s Váma, před 12 lety se na onkologii léčil tří letý synoveček s nádorem v hlavičce, bojoval s tím skoro čtyři roky, vždy se mu to po chemoterapii, ozařování vrátilo.. střídali sme se u něj, bylo to děsné, momentálně je to tam asi už trošku jiné i když postupy budou asi podobné, když byl na Jipu mohli sme tam být s ním ze začátku po zákroku jen přes den, pak už sme tam byli 24h, byl moc statečný! Ale u tak malinkatého miminka to bude asi jinačí, asi s ním budete moci být pořád. Člověk si ani neuvědomí kolik dětí je takto hrozně nemocných až když to tam vidí a to je jen kapička v moři, hodně sil, lásky, trpělivosti a ať vše dobře dopadne, buďte stateční! Úplně mi jdou slzy, je to už 7 let co bohužel od nás odešel, ale člověk nikdy nezapomene a o to víc se nyní bojím o své děti, pořád! Posílám sílu!

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 16.01.17 23:42
@lucypaja píše:
Soucítím s Váma, před 12 lety se na onkologii léčil tří letý synoveček s nádorem v hlavičce, bojoval s tím skoro čtyři roky, vždy se mu to po chemoterapii, ozařování vrátilo.. střídali sme se u něj, bylo to děsné, momentálně je to tam asi už trošku jiné i když postupy budou asi podobné, když byl na Jipu mohli sme tam být s ním ze začátku po zákroku jen přes den, pak už sme tam byli 24h, byl moc statečný! Ale u tak malinkatého miminka to bude asi jinačí, asi s ním budete moci být pořád. Člověk si ani neuvědomí kolik dětí je takto hrozně nemocných až když to tam vidí a to je jen kapička v moři, hodně sil, lásky, trpělivosti a ať vše dobře dopadne, buďte stateční! Úplně mi jdou slzy, je to už 7 let co bohužel od nás odešel, ale člověk nikdy nezapomene a o to víc se nyní bojím o své děti, pořád! Posílám sílu!
:hug: :hug: Moc mě to mrzí. Tohle by se vůbec nemělo stávat :think:

lucypaja
Kelišová 7487 příspěvků 17.01.17 00:39

Přesně tak, nemělo je to nespravedlivé, v okolí znám čtyři rodiny, které si zažili podobné onemocnění! Děti by neměly vůbec trpět!

Nikolka01
Kecalka 114 příspěvků 1 inzerát 08.07.18 20:48

Hezký den můžu se zeptat jak to s chlapečkem vypadá? :srdce:

Uživatel je onlineB4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 08.07.18 21:09

udajne co jsem slysel tak cim je mladsi clovek tim se stim lehci vyporada ale nevim jak je to u takovych miminek to bude spis pritez

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.18 22:09

Anonym… nechci , ab y se to spojovalo se mnou..
My nastupovali s našim chlapcem přesně v jeho asi třech týdench nebo měsíci už si to nepamatuju a , i když bylo hrozné, a musím zaklepat jak to dopadlo, tak si myslím, co jsem viděla okolo , tak opravdu ti nejmenší to dávali nejlíp.. Možná to neni pravidlo, záleží i na stupni rakoviny, ale je pravda, že ten stes tam nebyl takový. Protože ty malé děti, už poznaly co s ejim bude dělat, třeba už okolo 3 a víc, a prostě proplakaly dny a noce.. CO jsem tam ležela pomalu rok tak vím.. Nejhorší bylo napichovaní, kdy pod kůží na hrudníku je zavedený bud kadedr- nebo port nebo tak nějak a to se napichovalo přes kůži ..
Klukovi je nyní 10 let, chodíme na kontorlu, tehdy jsme byli nejmenší miminko co měli na chemo, dnes když chodíme, tak ordinace je plno kojenců

Uživatel je onlineB4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 08.07.18 23:47
@Anonymní píše:
Anonym… nechci , ab y se to spojovalo se mnou..
My nastupovali s našim chlapcem přesně v jeho asi třech týdench nebo měsíci už si to nepamatuju a , i když bylo hrozné, a musím zaklepat jak to dopadlo, tak si myslím, co jsem viděla okolo , tak opravdu ti nejmenší to dávali nejlíp.. Možná to neni pravidlo, záleží i na stupni rakoviny, ale je pravda, že ten stes tam nebyl takový. Protože ty malé děti, už poznaly co s ejim bude dělat, třeba už okolo 3 a víc, a prostě proplakaly dny a noce.. CO jsem tam ležela pomalu rok tak vím.. Nejhorší bylo napichovaní, kdy pod kůží na hrudníku je zavedený bud kadedr- nebo port nebo tak nějak a to se napichovalo přes kůži ..
Klukovi je nyní 10 let, chodíme na kontorlu, tehdy jsme byli nejmenší miminko co měli na chemo, dnes když chodíme, tak ordinace je plno kojenců

Můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat jestli nevíte jaké mají takové děti nejčastější typy nádorů?

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 09.07.18 11:35

U dětí je nejčastější akutní leukémie, dále nádory mozku a míchy, lymfomy, sarkomy kostí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >