Chemoterapie a vypadání vlasů - dorostou někdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:24
chemoterapie-vypadání vlasů?

Dobrý den, jsem už zoufalá. Moje matka byla na chemoterapii, protože má rakovinu. Jsem její 16ti letá dcera. Padají ji vlasy a já už nezvládám ji utišovat mohl by mě někdo podpořit prosím a případně mi odpovědět na otázku: když jí ty vlasy vypadnou, dorostou ještě někdy? :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 08.01.19 20:26

Ano po ukončení chemoterapie ji začnou opět dorůstat… proč si nepořídí paruku?

pannda
Kelišová 6729 příspěvků 36 inzerátů 08.01.19 20:27

Dorostou, a důležitější než vzhled je její zdraví a uzdravení ..jsou dnes i velice kvalitní paruky .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:31

Moje nejlepší kamarádka měla rakovinu. Oholila jsem ji hlavu. Neboj! Vlasy ji zpět dorostou. Nosila kloboučky na léto. Paruku nesnesla, potila se ji hlava…Plakala, že nemá vlasy. Teď má zpět svoje. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:36

tak to jsem ráda, že opět dorostou. Je to pro ni těžké jenomže nemám tolik času abych se mohla věnovat jen jí a těď je zkouškové období a to jaksi nezvládám. No každopádně paruku nechce kvůli zkušenostem od kamarádek. A s chemoterapiemi není ještě konec :? nevíte v kolika letech si mohu udělat testy abych zjistila jestli nemohu mít rakovinu prsu též? a omlouvám se za anonym ale snad chápete

phoma
Echt Kelišová 7947 příspěvků 08.01.19 20:38

Klidne napis mame to zasebou pomerne cerstve vlasky uz ma mamca zase svoje po ukonceni chemoterapie dorostli do pulroku ale teda mela vzdy kratky sestrih delsi trvaji kapku dele.ted mate fajn ze se nosi cepky mamce bylo v paruce horko nejradeji nosila cepicky .drzte se holky

mroe
Extra třída :D 14889 příspěvků 08.01.19 20:40
@Anonymní píše:
tak to jsem ráda, že opět dorostou. Je to pro ni těžké jenomže nemám tolik času abych se mohla věnovat jen jí a těď je zkouškové období a to jaksi nezvládám. No každopádně paruku nechce kvůli zkušenostem od kamarádek. A s chemoterapiemi není ještě konec :? nevíte v kolika letech si mohu udělat testy abych zjistila jestli nemohu mít rakovinu prsu též? a omlouvám se za anonym ale snad chápete

Az budes plnoleta. Ale prvni by meli testovat maminku, pokud je k tomu duvod( rozhoduje genetik).

Ennny
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 08.01.19 20:40

Tak ať si koupí nebo ušije originální satk na hlavu ;) ono je vždycky lepší tu hlavu vyholit najednou než čekat až to postupně vypadne je to menší nápor na psychiku.Test ti mohou udělat klidně hned dělá se to na genetice ,ale oni mamince dají sami doporučení ab jsi ty testy podstoupila.Drzim pěsti :hug:

phoma
Echt Kelišová 7947 příspěvků 08.01.19 20:40

Informuj o tom sveho gynekologa muzes chodit driv na mamograf hlavne klud nechces prece zit porad ze strachem :( nemuze nas ovladat.kolik toho jeste mamka ma pred sebou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:43

@phoma měla teprve první dávku, říkala mi, že první asi 4 jsou nějaké silnější a pak bude mít kolem 10 slabších

mroe
Extra třída :D 14889 příspěvků 08.01.19 20:44
@phoma píše:
Informuj o tom sveho gynekologa muzes chodit driv na mamograf hlavne klud nechces prece zit porad ze strachem :( nemuze nas ovladat.kolik toho jeste mamka ma pred sebou

Slecne je 16. Informovat sveho gynekologa je zatim zbytecne. MG v jejim veku je naprosty nesmysl a i na pravidelne UZ sledovani je jeste brzy

medunka23
Kelišová 7293 příspěvků 08.01.19 20:46
@Anonymní píše:

Drž se, pokud má maminka dlouhé, nebo delší vlasy, tak tam to vypadavani je hodně vidět, zkuz jí nabidnout stříhání strojkem, doma může nosit šátek a na ven čepici na šátek. Tchyni bylo taky v paruce vedro, ale měla jí jak říkávala na lepší :mrgreen: .
Myslím, že existuje linka pro nemocné rakovinou prsu, je tuším pod záštitou avonu, na telefonech jsou vylecene pacientky, to by mamce taky mohlo pomoct. Jinak na testy se zkuz zeptat třeba na té onkologii, nebo tveho gynekologa. Hodně štěstí u zkoušek a mamince hodně zdraví a optimismu.

Ennny
Ukecaná baba ;) 2215 příspěvků 08.01.19 20:47
@Anonymní píše:
@phoma měla teprve první dávku, říkala mi, že první asi 4 jsou nějaké silnější a pak bude mít kolem 10 slabších

Ano to tak bývá ale v té době už vlas mít nebude… opravdu se jí snaz přesvědčit aby si vlasy oholila sama nebo někdo komu věří…

Térouš
Echt Kelišová 8405 příspěvků 08.01.19 20:48
@Anonymní píše:

Co můžeš pro maminku udělat nejvíce, je zvládnout zkoušky atd. Ať nemá další starosti. A pak si spolu udělejte fajn den v kině nebo výlet do cukrárny v mezičase, když ji nebude špatně.
Preventivně můžeš začít chodit jednou ročně na sono prsou. Stojí to 500 a je to pri mammacentrech. Držím pěsti, ať se maminka uzdraví :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 20:48

@medunka23 děkuji moc každá podpora mi pomáhá

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >