Chci vysadit HA po 13 letech - zkušenosti?

Anonymní
10.6.21 18:28

Chci vysadit HAK po 13 letech - zkušenosti?

Ahoj, doktorka mě nutila do změny HAK, beru jí výhradně kvůli akné a také proto, že týden kdy jí neberu se mi zhoršují psychické potíže.
Každá druhá dopadla podobně, jedna vyrovnaná slečna se toho zbavila za 2,5 roku, druhá dvoje atb a kortikoidy a nic, viděla jsem takových příběhů mraky :-(
Co v takovém případě dělat?

Mám HAK pouze na dva týdny, dnes mě doktorka vypekla a nechala mě s agorafobií, panickou poruchou atd. jet hodinu přes pha, ještě mi volala sestra, zda jsem na cestě, říkám že ano, prostě odešly o hodinu dřív, než jsem byla objednaná, nezvedaly telefon, zamčeno zhasnuto, nechápu…

Přemýšlím hodně o vysazení. Jak jste dopadly vy?  :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
25.6.21 12:46

Ahoj, tak jak jsi dopadla? Bereš dál, nebo jsi vysadila? Taky by mě zajímali zkušenosti těch, co HA brali mnoho let a pak vysadily. Já ji beru přes 15 let už a taky přemýšlim o vysazení, ale mám strach. Problém s pletí mám i přes antikoncepci, tak si neumim představit co se stane, až ji vysadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 19:22

Kris121

@Kris121 píše:
Ahoj, tak jak jsi dopadla? Bereš dál, nebo jsi vysadila? Taky by mě zajímali zkušenosti těch, co HA brali mnoho let a pak vysadily. Já ji beru přes 15 let už a taky přemýšlim o vysazení, ale mám strach. Problém s pletí mám i přes antikoncepci, tak si neumim představit co se stane, až ji vysadím.

Napsala jsem jiné, nejedná se o gynekologii a napsala mi recept, že si to stejně platím sama, dokonce jsem teď vynechávala MS, měla jsem pohřeb, konec školy - testy, vše možné. takže mě zachránila.
Gynekoložka se neozvala, nezvedly mi telefon nic, takže zkusím z cizího čísla, chodila jsem k ní 13 let, nechápu :-(

No záleží jaku bereš?
Já dostala tenkrát Diane 35, ta měla nějaký hormony, co se dávají při změně pohlaví a to mám fotku, kde mám i z hospody nejlepší pleť, pak po zhroucení a AD už pigmentace a tak, pak jsem hodně nosila make - up. Jeanine mi změnila někdy v 2011 nebo 2012. Teď se mi hojí strup - bolák už nejméně 5 týdnů. Žádný hard core nemám, a le jiné HAK na akné nejsou, teda příbalové letáky už jsou na nic, protože je teď na všech snad to samé jak přes kopírák, ne jak dřív, taky smutný :-(

• Citovat
  • Nahlásit
5
25.6.21 20:19

No já začínala na Mercilon, pokud se nepletu v názvu a teď mám už tak 10 let určitě Sunnyu. Furt si říkám, že doberu plato a prdím na to no, ale 100% jistá si nejsem. Mám strach z toho co přijde pak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 22:25

Kris121

@Kris121 píše:
No já začínala na Mercilon, pokud se nepletu v názvu a teď mám už tak 10 let určitě Sunnyu. Furt si říkám, že doberu plato a prdím na to no, ale 100% jistá si nejsem. Mám strach z toho co přijde pak :)

Měla jsem to stejně. Škoda, že to nejde vysazovat nějak postupně :think:

Ale já k tomu byla teď nucená v dost stresujícím období, takže mě málem kleplo.

Já měla akné od 12 let, půllitry na očích, taková soc, takže 4 roky slušná šikana, takže dokud nemusím, nechce se mi riskovat, ale říkám si, co když by se něco zlepšilo, psychiatrické problémy atd.
Ale očividně na to nikdo nezná odpověď :(

Jinak ta Tvoje obsahuje pouze: Ethinylestradiolum 0,020 mg a Gestodenum 0,075 mg.

A ta moje: Ethinylestradiolum (0, 030 mg) a Dienogestum (2, 00 mg).

Takže to by byl pak slušnej sešup u mě. Diane 35 měla ještě asi 3mg.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat