Chia semínka - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
melitery
Stálice 80 příspěvků 11.01.15 08:26
Chia semínka zkušenosti

Ahoj chci se zeptat, jestli někdo máte taky zkušenosti s chia semínky ;) Já už jsem dobrala dvousetgramové balení a jsem z nich nadčená. Hlavně kvůli jejich výživovým hodnotám. Prosím, aby jste sem napsali vaše zkušenosti. :D :potlesk: :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Aact
Stálice 92 příspěvků 11.01.15 08:41

A z čeho jsi nadšená? Nerýpu, zajímá mě jaký vidíš výsledky?

melitery
Stálice 80 příspěvků 11.01.15 08:45

@Aact Nadšená jsem z toho, že v jedné lžíci obsahují denní dávku omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin ;) a dále bych mohla pokračovat, ale také, že dokážou velice zasiytit, jelikož když se spojí z vodou, tak naboptnají až dvanáctkrát. A právě proto sem píši abych se dozvěděla další + :* :dance:

fifinka609
Kelišová 6927 příspěvků 11.01.15 08:49

@melitery jak je používáš? Jak dlouho je necháváš bobtnat?

Modry pes
Kecalka 268 příspěvků 11.01.15 09:17

Ahoj, taky by me zajimal zpusob vyuziti. Mne totiz nechutnaji jen tak je zobat, radsi bych je pridala do nejakeho vareni, ale kam?

shellmyska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.15 09:18
@Modry pes píše:
Ahoj, taky by me zajimal zpusob vyuziti. Mne totiz nechutnaji jen tak je zobat, radsi bych je pridala do nejakeho vareni, ale kam?

Treba takhle.
http://www.greenkitchenstories.com/…y-breakfast/

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.01.15 09:27

Tak já dělám klukům „puding“ - dám 4 lžíce do cca 3dl hrnku jablečného moštu, bobtnat nechávám tak půl dne. Dají si to napůl ke svačině. Normálně se o to rvou :mrgreen: Akorát nevím, jestli to jejich tělíčka využívají, když to druhý den vychází prakticky v nezměněné podobě.

lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 11.01.15 09:33

Už dlouho se chystám udělat si tyto kaše http://carujeme.cz/…usite-varit/ , jen si musím koupit ty chia semínka (ve zdravé výživě?) a půjdu na to ;-)

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.01.15 09:38

@shellmyska Tbsp je kávová lžička?

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30162 příspěvků 11.01.15 09:46
@AliTad píše:
Tak já dělám klukům „puding“ - dám 4 lžíce do cca 3dl hrnku jablečného moštu, bobtnat nechávám tak půl dne. Dají si to napůl ke svačině. Normálně se o to rvou :mrgreen: Akorát nevím, jestli to jejich tělíčka využívají, když to druhý den vychází prakticky v nezměněné podobě.

právě.
Pokud je pozřu jen tak, rozkousat se to vzhledem k velikosti nedá a navíc jsou po nabobtnání obaleny slizem, tak je zase v nezměněné podobě vyloučím. Účinné látky zůstanou pod slupkou.

melitery
Stálice 80 příspěvků 11.01.15 09:49

@fifinka609 já je využívám pouze jako drink :jazyk: je to velice chutná záležitost, samotná semínka nijak nechutnají… :mrgreen: dáš cca. 2dc vody do toho jednu odměrku nebo jednu a půl lžíce vody a necháš to naboptnat. Já to nechávám asi tak 4 hodiny a víc a potom v poměru 1:1 doplním ovodcným dřusem a je to fakt výborné :D https://www.google.cz/search?… je jen na tobě jak si to zředíš, já osobně raději dělám tekutější ;-) jinak ty naboptnaná chia semínka chutnají jako dužina kiwi nebo angreštu :srdce: :srdce: http://www.drpopov.cz/…PID7007.html já mám nejraději od dr. popova chia vita. je fakt, že já je mám asi za 100kč 200gramů, takže není to taková pálka jako tady :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Modry pes
Kecalka 268 příspěvků 11.01.15 09:57

@shellmyska prave tyhle studene recepty mne moc nelakaji. I kdyz teda blog je uzasny, hezke povidani, hezke fotky.. Zasny recept, kdy se chia povari neni?

Modry pes
Kecalka 268 příspěvků 11.01.15 10:00

Nebo kdybych si udelala rano normalne ovesnou kasi-teplou/varenou -slo by to do toho pridat? To asi nestaci, sle chce to dyl nechatvnabobtnat, ze jo?

melitery
Stálice 80 příspěvků 11.01.15 10:11

@Modry pes ty jo teda nevím, ale mám pocit že jo, protože mnoho lidí používa chia semínka na pečení :D takže si myslíám že by to šlo :D @Burj Chalifa příávě chia jsou výborná v tom, že účin látky jsou v té průhledné dužině, ze které se látky do těla uvolní :D

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30162 příspěvků 11.01.15 10:12
@melitery píše:
@Modry pes ty jo teda nevím, ale mám pocit že jo, protože mnoho lidí používa chia semínka na pečení :D takže si myslíám že by to šlo :D @Burj Chalifa příávě chia jsou výborná v tom, že účin látky jsou v té průhledné dužině, ze které se látky do těla uvolní :D

Aha, to jsem netušila. Díky. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >