Chlamýdie a jejich léčba

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
914
9.6.14 11:53

Chlamydie a jejich léčba

Ahojky holky, tak jsem nějaký čas běhala za dr., jestli nemám mykózu, protože mám podobné příznaky už od potvrzeného těhotenství, které bylo po ivf.. tam se to pálení svalovalo na nadbytek progesteronu v těle, pak asi na mykózu, nakonec na alergie. Moje gyne tvrdila, že jsem v pořádku, stěry mi nedělala, prý by to bylo zbytečné. Napadlo mě zajít na urologii, kde mi ale z kultivace potvrdili chlamydie..které nakonec, jak jsem se dočetla, mohou stát i za potratem, který přišel v 9 tt :nevim: :nevim: Musím napsat, že jsem z toho všeho tak nějak mimo…Jak u vás léčili chlamydie a co na to dr. v těhotenství? Opravdu mohou způsobit i potrat? Teď jsme měli jít do dalšího pokusi IVF, ale nevím, jak dlouho se budu dávat do pořádku. Děkuju za zkušenosti. Ahoooj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3894
9.6.14 12:12

Ahoj, také jsme je měli s ex, přišli nám na to při testech před IVF. Jen se to přeléčí antibiotiky (tuším že to byly jen 2 nebo 3 prášky jednou denně) a pak jsme šli na kontrolní test a bylo to ok. Pak se teprve šlo na IVF.

Takže zdržení od IVF bylo jen jeden měsíc, ale bohužel se časem ukázalo, že chlamydie byly od milenky… Taky jsem 2× potratila po IVF..ani nechci myslet na to, že to mohlo být tím :poblion:

Jak se to léčí v těhotenství nevím, to ti musí říct doktor, jestli můžeš ty ATB brát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11949
9.6.14 12:13

Chlamýdie má kde kdo, patří k běžné flóře, problém nastává až když je jejich výskyt masivní. Pokud máš obtíže, tak by to přeléčit chtělo - ATB Tobě i partnerovi. Ale sama o sobě pozitivita příliš nevypovídá, je to něco jako hemifil v krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12140
9.6.14 12:21

Mě je doktor testoval, když jsem řekla, že jsem vysadila antikoncepci. Byly pozitivní, oba nás přeléčil ATB a další měsíc jsem byla těhotná. Mě tehdy doktor říkal, že chlamydie mohou i komplikovat otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
9.6.14 12:29

@Barborika Chlamydie se standardně léčí antibiotiky pro tebe i partnera. U nich je trošku problém, že ony něco způsobovat mohou, ale i nemusí s žijou si jako běžná mikroflora. Rozhodně bych se tedy před dalším IVF nechala přeléčit a počkala tak dva měsíce, jestli je to možné, na kontrolní testy. Také je důležité, aby testy byly provedeny metodou PCR, nikoli imunologicky, ale dnes je to už celkem běžný standard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
9.6.14 12:41

@Elenloth Ahojky, děkuji za reakci, mohu se optat, co je metoda PCR? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
9.6.14 12:42

@Dafné Ahojky, díky za příspěvek :mavam:, u těch potratů to je určitě složitější, ale četla jsem, že za ním mohou stát i chlamydie, ale kdo ví… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
9.6.14 12:44

@wobludka Ahojky, tak zítra se na léčbu budu ptát, zda je výskyt masivní, poznají-li to z kultivace… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
9.6.14 12:45

@ivašot. Ahojky, to prý mohou. Proto mě třeba vadí, že mi gynekolog stěry neudělal :think: a potíže nakonec uzavřel jako alergii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
9.6.14 12:50

@Barborika to je diagnostická metoda, kdy se vlastně hledá DNA chlamydií - to je nezvratný důkaz, že tam jsou. je to vysoce citlivá metoda a testy na chlamydie by se měly dělat hlavně takto, bohužel někdy je to s doktorama a laboratořema složité, protože peníze jsou přece důležitější než správná diagnoza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
9.6.14 12:57

@Elenloth Ahojky, hmmm…souhlasím s Tebou, bohužel… Máme tatínka manžela na LDN a dlouho nám říkali, že se nejdná o nic vážného (nic se nehledalo)..ale po zhruba třech měsících se otočilo..stav je najednou velmi vážný a kritický.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
4.11.14 22:52

Ahoj :) Měla bych dotaz na Vás zkušenější. Pokud jste si nechávaly dělat testy na chlamydie, platily jste něco? A jak tomu bylo u partnera? Na internetu jsou totiž velmi matoucí informace, kdy si za to jednou neúčtují nic, podruhé 500,– a potřetí pomalu 1500,–. Samozřejmě teď nemyslím samoplátce :) Budu moc ráda za případné odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4244
4.11.14 23:00
@MoMu píše:
Ahoj :) Měla bych dotaz na Vás zkušenější. Pokud jste si nechávaly dělat testy na chlamydie, platily jste něco? A jak tomu bylo u partnera? Na internetu jsou totiž velmi matoucí informace, kdy si za to jednou neúčtují nic, podruhé 500,– a potřetí pomalu 1500,–. Samozřejmě teď nemyslím samoplátce :) Budu moc ráda za případné odpovědi :)

já platila kdysi do 500,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
panamera9
4.11.14 23:03

Vyšetření na CH je běžné při odběru krve, především na infekčním odd. např. při vyšetření borelíí se běžně dělají i chlamidie, tam je to bezplatné.

Na gyndě by také měli dělat, když je nějaký příznak

• Citovat
  • Nahlásit
11949
5.11.14 10:22

Kultivace na gynekologii je normálně zdarma (vyšetří i jiné běžné breberky), odběr krve taky, ale doporučuju stěr, ten odběr z krve leze hrozně často falešně negativní. Na druhou stranu bych nedělala kultivaci na chlamýdie pokud nejsou příznaky, protože chlamýdie jsou přítomné skoro u každého (něco jako hemofil v krku, sám o sobě jeho přítomnost nic neznamená, pokud není masivní)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat