Chlap a porod

Anonymní
17.9.19 12:43

Chlap a porod

Ahoj, jsem ve 31 tt a pochopitelně přemýšlím nad porodem. Jsem prvorodička, takže mám z toho všeho strach a chlap mi moc nepomáhá. Chce být u porodu, ale zároveň je pro něj asi důležitější být v práci, protože kdykoli se bavíme o tom, zdali si bude moci vzít volno nebo zařídit, že bude okolo termínu v práci někde kolem a ne v zahraničí, je to pro něj problém. Je to řidič MKD, ale kdyby chtěl a domluvil se se šéfem tak to půjde, jenže… by trpěl na trase, která ho nebaví… Pořád mi tvrdí jak to vymyslí, ale zatím se nijak nevyjádřil. Přitom mi pořád tvrdí, jak to zvládne a že u porodu bude, že chce, ale pak řekne, že to vyjít taky nemusí atd. Teď přišel s tím, že mu nechtějí dát nový auto tak dá výpověď a půjde jinam a že hold dovolenou nedostane, prostě mě v tom nechává, když ví, že se toho bojím.
Holky, myslím, že kdyby to nebyl první porod asi se toho tak nebojím. Chápu, že to musím zvládnout sama, nebojím se ani tak toho porodu, jako té situace „jsem doma úplně sama, sousedí chataři, já tu jen se psama a chytnou mě porodní bolesti a co teď“ to mi dělá největší strach, když tu toho chlapa mít nebudu a budu plašit jak se znám.
Fakt nad tím přemýšlím víc a víc jak to všechno dopadne, je to fakt hrozný, když nemáte pořádně na koho se spolehnout :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5229
17.9.19 12:50

Blbý je, že se nedokážete domluvit na tak triviální věci, a to dítě ještě ani není na světě. Až na světě bude, budete mít spoustu věcí a situací, které budete muset řešit spolu a budete muset se na nich umět domluvit.

Na chlapa bych asi už udeřila, ať to. prostě konečně rozčísne, no. Plus všechny argumenty, které jsi vypsala. Ono jestli jsi tam jen se psama sama a kolem jen chataři, tak je to docela pádnej argument k tomu, aby byl chlap nápomocen. Nic víc poradit mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9722
17.9.19 12:51

No kdyby to nebyl první porod, tak bys ještě řešila, kam dát to starší dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12816
17.9.19 12:53

Tak si zavoláš sanitku, což je určitě bezpečnější a rychlejší, než volat chlapa, aby přijel a vezl tě on. Sejdete se v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9722
17.9.19 12:54

No prostě kamioňáci to tak mají, že nemusí být doma, to bydlíte někde v lese?
a existují sanitky, pokud začneš rodit a nemáš nikoho, kdo by tě dovezl - třeba kamarádka, rodina, tak si zavoláš sanitu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
855
17.9.19 12:54

No můj přítel bude nejspíš v termínu porodu v zahraničí… ještě nevíme přesně… mám pejska ale domluvila jsem se s mamkou kdyby tady nebyl přítel tak bude u mě nějakou chvíli ona… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1790
17.9.19 13:00

Začni to probírat až to bude aktuální. Ten tvůj chlap už to asi nechce poslouchat a ty se nervíš dopředu. Zapoj rodinu, kamarádky, ale jen tak, abys měla nějakou rezervu, kdyby všechno neklaplo tak, jak si plánuješ. Ještě je čas. Chápu tě, každá má obavy, neboj. :hug: to dobře dopadne. Nestresuj se dopředu, jen buď připravená. Ani ten tvůj ještě neví, jak to všechno bude a je taky určitě na nervy. :kytka: Snažte se být v klidu.
Edit: taky třeba můžeš být v tu kritickou dobu u rodičů, nebo jiných příbuzných. Určitě nějaké řešení najdete.

Příspěvek upraven 17.09.19 v 13:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 13:03

Chapu tvoje obavy.
nemas nikoho jineho, kdo by s tebou mohl byt?
myslim, ze by jste se meli umet domluvit…

v nejhorsim volej sanitku.
event.mej telefon na taxi, kdyby to nebylo na sanitku.
Ridis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 13:08

Tak ho vynech, ať si to v hlavě srovná sám. Domluv se s mámou, nebo kamarádkou. Až to na tebe přijde, první zavolej sanitku, pak hned tu domluvenou osobu, která přijede obratem k vám domů a pohlídá zvířata. Muži pak už jen dej vědět, že rodíš, ať si to zařídí jak chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.19 13:10

A co se domluvit s kamarádkou třeba by to chlapa dokopalo.
Chápu Tě že ho tam chceš u prvního porodu jsem ho taky chtěla mít a byla ráda že tam byl. U druhého byl taky, ale byla to taková rychlovka, že kdyby mě tam nevezl tak bych ani nepostřehla že tam není :lol:
A jinak si zavoláš sanitku co jiného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18893
17.9.19 13:27
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve 31 tt a pochopitelně přemýšlím nad porodem. Jsem prvorodička, takže mám z toho všeho strach a chlap mi moc nepomáhá. Chce být u porodu, ale zároveň je pro něj asi důležitější být v práci, protože kdykoli se bavíme o tom, zdali si bude moci vzít volno nebo zařídit, že bude okolo termínu v práci někde kolem a ne v zahraničí, je to pro něj problém. Je to řidič MKD, ale kdyby chtěl a domluvil se se šéfem tak to půjde, jenže… by trpěl na trase, která ho nebaví… Pořád mi tvrdí jak to vymyslí, ale zatím se nijak nevyjádřil. Přitom mi pořád tvrdí, jak to zvládne a že u porodu bude, že chce, ale pak řekne, že to vyjít taky nemusí atd. Teď přišel s tím, že mu nechtějí dát nový auto tak dá výpověď a půjde jinam a že hold dovolenou nedostane, prostě mě v tom nechává, když ví, že se toho bojím.
Holky, myslím, že kdyby to nebyl první porod asi se toho tak nebojím. Chápu, že to musím zvládnout sama, nebojím se ani tak toho porodu, jako té situace „jsem doma úplně sama, sousedí chataři, já tu jen se psama a chytnou mě porodní bolesti a co teď“ to mi dělá největší strach, když tu toho chlapa mít nebudu a budu plašit jak se znám.
Fakt nad tím přemýšlím víc a víc jak to všechno dopadne, je to fakt hrozný, když nemáte pořádně na koho se spolehnout :(

Já jsem dala chlapovi na výběr, řekl ano. Nakonec mi porod vyvolávali, takže datum byl byl aspoň jasný, ale vyšlo to zrovna na jeho volno, jinak by musel taky do práce nebo si vzít dovolenou. Hlídal ozvy a pomáhal mi z koupelny. Vnímala jsem ho napůl, byla jsem ve vlastním světě. Kdyby tam nebyl, asi bych se necítila hůř. Porod skončil akutním císařem, takže byl první, kdo si syna pochoval.

Hlavně ho nenuť. Měl by se rozhodnout sám a měl by mít možnost se vzdálit, kdyby to nedával. A přijít až k růžovému miminku v zavinovačce. Nám pomáhá koktejl hormonů, chlap se může cítit opravdu hrozně. Záleží na nátuře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.9.19 13:33

Já právě nikoho nemám. Nejlepší kamarádka pracuje na směny a mamka má doma ještě mladší sourozence 10 a 13 let školou povinné a musí je vyzvednout ze školy nebo je někdo hlídat a víc rodiny už nemáme.
Zatím nad tím jen přemýšlím, protože všichni jsme narození 36tt, nikdo z nás není na termín ani přes a v klidu nejsem řekla by jsem jen protože mi dochází, že jsem tu sama no. :roll: ale nekterak nejančím spíš valčím sama se sebou.
Samozřejmě, že kdyby to vyšlo na víkend budu nejšťastnější člověk.
Nevím jestli by jsem chlapovi volala za volant, že rodím, aby nejančil někde v zahraničí.
Pro mě už jen ta představa si muset volat sanitku je stresující. Bohužel to asi budu muset zvládnout sama a nějak se s tím vyrovnat a spoléhat se sama na sebe i když mě to mrzí, protože plány před otěhotněním ze začátku těhotenství byli ťuťu představy chlapa a realita? Úplně jiná. Kecy a dokonale otcovské plány jsou fuč a ani se malý nenarodil. Do teď zvládám vše sama a on to asi i tak bere. Nevím, ale popravdě to co mi líčil před těhotenstvím se tomuhle vůbec nedá rovnat. Čekala jsem jinou realitu, ale tohle je úplně mimo. :roll:
Já nevím, jestli chci moc, ale mě peníze a občas odnést nákup k pomoci budoucího otce nevytrhne. Joo kdyby vytřel nebo vysál a byl mi oporou pak při tom, to jo :)
Zrovna o víkend jsme dělali na baráku, chlap udělal neskutečný bordel od lepidla, štuku a barvy po podlaze a já to musela po něm samozřejmě uklízet a drhnout. Myslím, že moje těhotenství fakt ještě neřeší :mrgreen: natož nějaký plány na porod.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.9.19 13:39

On nepřemýšlel. Ihned a i vlastně do teď chce k porodu, ale asi sám neví jak s prací. Já ho chápu, ale chci po něm řešení a ne slova „já sám nevím“ na to už mám alergii.
Všem okolo vypráví jak chce k porodu, ale když se zeptám jak to teda bude zase odpoví to samé.
Popravdě hlavně mi pomůže když mě odveze a nebudu u toho prvního dílu doma sama. Jestli vydrží na sále nebo ne beru jako bonus.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.9.19 13:40

U prvního šoku - že praskne voda a stahů jsem chtěla napsat. Mobil mi to přepsal na dílu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.9.19 13:45

Nehledě na to, že mám doma dva psy a on mě ještě stresuje s tím, že bude muset do práce, že ho doma nenechají (jezdit asi zahraničí) takže si mám asi sehnat hlídání nebo já fakt nevím. Chapu, že ho v práci potrebuji, ale pár dní by přece obětovat mohl. Popravdě mě nenapadlo, že by jsem se v tomhle na něj nemohla spolehnout.
Nevím jak to mají ostatní chlapi v práci, ale ten můj ji prostě žije bo nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama