Chlap hledá radu. První vztah a druhý rozchod - co teď?

1.6.20 12:45

Chlap hledá radu. První vztah a druhý rozchod - co teď?

Zdravím, píšu sem, nejspíš netradičně jako muž, avšak kde jinde najít relevantní odpověď, než tady.
S mojí dnes již bývalou přítelkyní jsme se seznámili v pubertě, začali jsme se stýkat a byl to pro nás oba náš první romantický vztah, který trval cca rok a půl. Po čase jsem si totiž začal všímat určitého vzdálení mé slečny, které vyústilo v několikaměsíční agónii, kde jsem cítil, že o mne přestává mít zájem. To se mi následně potvrdilo, jelikož mi řekla, že by ráda ještě poznala něco nového a že se na tak vážný vztah ještě necítí a celkově, že takové city již ke mně nechová.

Trpěl jsem skoro 4 měsíce. Po rozchodu jsem s ní nebyl nikterak v kontaktu, až po 6 měsících jsme se poprvé setkali a při té příležitosti jsem viděl, že opět přeskočila jiskra. Na první pohled. Byl jsem z toho zaskočený a již jsem s ní dále raději nechtěl vídat. Stále jsem totiž cítil bolest, kterou mi způsobila.

Postupem měsíců jsem se s ní ale setkal ještě několikrát, kde jsem pochopil, že ona se skutečně snaží o návrat zpět. Nikdy mi to ovšem na přímo neřekla, stále se jednalo o náznaky, žádné konkrétní činy či slova. Nechal jsem to tedy být a celá situace mi začala být lhostejná. Což v ní nejspíše ještě více uspíšilo potřebu mne získat, byť sama navazovala nové známosti, které ovšem neměly dlouhého trvání a mám pocit, že to byly obyčejné náplasti.

Takhle se to táhlo skoro rok a půl, než jsem uděšlal ve svém životě první velké pracovní a studijní úspěchy, prodal jsem první firmu a postupem času jsme si začali být s mojí ex ještě blíže- Svěřoval jsem se jí s mými pocity i trápením a cítil jsem postupně, že ona je ta pravá.

V mezidobí jsem totiž měl nespočet románků, avšak ani jedna jediná slečna se nepřiblížila k citům, které jsem dříve choval ke své milé. Nakonec se ovšem jednoho dne oheň rozhořel naplno a začali jsme spolu opět „chodit“. Bylo nám čerstvých dvacet a vše se zdálo být krásné.

Další rok a půl od našeho návratu byl skvělý, avšak po uplynutí této doby jsem začal cítit jistou nevyváženost ve vztahu, přechozenost a nedostatek snahy z její strany (finančně, aktivně a iniciačně jsem totiž táhl vztah já, jako v prvním vztahu) a především to, že si neváží toho, jak moc obětavý pro ní jsem.

Nabídl jsem společné bydlení, které ovšem bylo s několika naprosto neuvěřitelnými argumenty odmítnuto (mám to daleko do školy, co když se spolu rozejdeme…). Od té doby jsme si začali vzdalovat, avšak já jsem jí stále věnoval 100%, její klesla na minimum.

Nevím, jakou roli zde hraje její rodina - vyrůstala sama s matkou, která měla více partnerů a moje bývalá tak nikdy nepoznala stabilitu ani pořádné vztahové vzory.

Každopádně takovým tempem, kdy se náš intimní život prakticky vypařil a my jsem se stýkali sotva jednou týdně, pokračoval náš vztah cca 4 měsíce do konce roku 2019, kdy jsem to již nevydržel a při jednom ze svých výstupů jsem ji řekl, že s ní končím. Následovalo naléhání a jak se změní a jak tomu všemu mám dát ještě čas, že se ta vášeň a potřeba mé osoby u ní ještě změní (to s časem jsem slýchal pravidelně).

Po měsíci dalším jsem to nevydržel a řekl jsem ji, ať už to teda ukončí, že to nikam nevede. Udělala to s tím, že už mne nechce trápit. Absolutně jsem si neuvědomoval v tu chvíli, co sestalo. Plánoval jsem s ní svatbu, rodinu, společný život a dělal jsem pro to vše maximum.

Další den jsem ji volal a snažil se jí přesvědčit - marně. Takhle jsem ji volal ještě jednou a podruhé, kdy už jsem ji řekl, že se snažit nebudu, jelikož vztah je o dvou lidech nedává smysl, abych se snažil jen já. Souhlasila, avšak mi začal tvrdit, že nikoho nebude už mít tak moc ráda jako mne, jak u ní mám vždy dveře otevřené a že nemůžeme predikovat budoucnost. Co když se opět časem zamiluje. Takto mne chlácholila řečmi o budoucnu, navrhla poslední setkání (to jsem odmítl). Záverem jsem ji řekl, že s ní hodlám utnout jakýkoliv kontakt na další 2,3 měsíce. Řekla, že chápe, ale že nechce, abych z jejího života zmizel úplně.

Od té doby mi přála k svátku (který nikdy neslavím), to bylo měsíc po posledním telefonátu. Dále mi psala k narozeninám a do třetice, skoro 3 měsíce od rozchodu, o tom že mi chce vrátit klíče od mého bytu, že prý nechce, aby mi bylo nepříjemné, že je stále mám. Na ta přání jsem odpověděl, na tu sms s klíčema už ne.
Uplynuly skoro 2 měsíce od posledního telefonátu a 3 měsíce od rozchodu a začala mi lajkovat nové fotky na instragramu.

Přiznám se, že se motám v šíleném kruhu, kdy racionálně chápu, že vztah s ní nemá budoucnost, avšak ji šíleně miluji. Jsem totiž velmi vztahově stabilní a věřil jsem vždy tomu, že ona s emnou zůstane do konce života.

Jak bych měl postupovat? Je možné, že v budoucnu opět otočí a uvědomí si mojí hodnotu, které si v poslední době nevážila a bude se snažit o návrat? Mám jí dát případně šanci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2746
1.6.20 12:48

Ty seš citově v prdeli a ona se tím náramně baví. ;) Těžko se soudí, ale dle popisu jsem rád za tebe že spolu nejste a nebudete. Ty si najdi babu pořádnou a ona bude dál provádět ty svoje kejle. Někomu jinému. Nejspíš v tom ani nejsi sám a ani v jinou dobu.

Příspěvek upraven 01.06.20 v 12:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2500
1.6.20 12:53

Najdi si dobrého kamaráda a požádej ho, aby tě kopl do k***, aby jsi věděl, jestli nějaké máš…
Pokud to bude bolet, tak se s kamarádem pořádně opij, a najdi si žábu, která za to bude stát.

Laikovat tě bude jen do svého dalšího objevu, jinak jsi jí celkem ukradený a bere tě spíš jako záchranu, když se jí zrovna nedaří. Tak jaké další šance - to je pitomost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
1.6.20 12:55

Možná kdybys slez z tý namachrovaný hrušky, ty hodnoto, a řešil věci citem a tím, co chceš právě teď a jak to cítíš, tak bys byl šťastnější a možná by i nějaký tvůj vztah fungoval líp. Ale možná jsi přitáhl tobě podobnou, čili prakticky a materiálně orientovanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2746
1.6.20 12:55

@Josef_t @riccius My se s tím teda nesereme borci. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25707
1.6.20 13:09

Nikterak to neřeš. Jsi jen jistý druh převozníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
1.6.20 13:16

Měl jsem kdysi podobnou známost. Byla moje první, takže já nezkušenej, zamilovanej. Ona, ačkoli byla stejně stará jako já, byla zkušenější a pěkně se mnou cvičila. Bylo to taky rozcházení, scházení furt dokola. Já jsem byl v prrdeli a ona se náramně bavila. Dokonce ještě měla borce a mě říkala že je bývalej, žeuž s ním není. Radši ji nech někomu jinému a najdi si něco lepšího. :palec:

Příspěvek upraven 01.06.20 v 13:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3598
1.6.20 13:16

Na me ten vas vztah pusobi spise protektorsky nez partnersky. Vsechno zaridis, sezenes, naplanujes, vyresis, ale co chce ten druhy? Jedes si po sve linii, sice evidentne s dobrym umyslem a vizi stastne a zajistene budoucnosti, ale moc se neohlizis na druheho, jeho potreby a touhy. Jste mladi a holka to mozna chtela pojimat vice free, ne se hned sestehovat a mit jasny plan jako v Basnicich. V jejim veku to celkem chapu.
Ani jeden z vas neni spatny, jen se proste vase aktualni touhy a plany neprolinaji. A proc ti pise? Mozna sila zvyku, mozna trochu pochybnosti, mozna si te tak trochu drzi u ledu.
Nech to byt, ono to nejak dopadne ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23030
1.6.20 13:18

Myslim, že je čas se nadechnout a porozhlídnout se jinde.
Očividně to mezi váma žádná selanka není, tak nad čím pořád smutníš a přemýšlíš? Po světě běhá holek…Pořád se vracíš do stejný řeky, to fakt smysl nemá. Ona si s tebou navíc hraje jak kočka s myší, pořád nechává pootevřená zadní vrátka (tím spíš, jeslti si třeba v tom podnikání úspěšnej, takže by z tebe případně mohlo něco i kápnout), kdyby jí to náhodou nevyšlo s nějakým aktuálním nabíječem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
1.6.20 13:31

Všeobecně se tomu říká „dlouhé vodítko“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
1.6.20 14:00

Jo hochu,,,ty zadní vrátka. Ty je nezavřeš a ona to moc dobře ví. Tak si s tebou dělá jak s návnadou na ryby,,, potáhnout,,,povolit,,,a ty zabíráš a zabíráš. Pak tě chytne vytáhne a pěkně si tě ugriluje, schlamstne a zbytek vyhodí zpět do vody… a tam zas pěkně dorosteš. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13611
1.6.20 14:14

Najdi v sobě poslední zbytek důstojnosti a pošly ji někam. Je ale zajímavé, že ji něco brání, ukončit s Tebou kontakt úplně :think: Proč? Napadlo mě…Jsi finančně dobře zajištěný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
2.6.20 21:42

@frederik45 Nooooo… milej-zlatej… Podle mne ona te nikdy poradne rada nemela. Mela rada zivot, ktery s tebou vedla, to tak leda :nevim: Dela ji dobre to obskakovani od tebe, zveda ji to sebevedomi. A tobe lichoti, kdyz ona se ozve nebo je na tebe sladka, namlouvas si, ze jsou to projevy citu k tobe, ale ona jen te ma na haku. Souhlasim s ostatnimi, ma te jako eventualni nahradu, kdyby ji ostatni vztahy vybuchly a uz by ji treba tlacil cas na rodinu a deti, nebo by jen zase potrebovala se “prelecit” po jinem nevydarenem vztahu a zas uprchnout. Myslim, ze bylo ji s tebou hodne dobre (hlavne financne a materialne), ale nemilovala te. Ted urcite ne :roll: Kdyz ji jednou provzdy nevyskrtnes ze sveho zivota, z pratel v socialnich sitich, ponechas si jeji cislo, neprestanes ji odpovidat na prani atd, docela si znicis odobni zivot na dalsich X let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
3.6.20 06:56

Tak záleží, co vlastně dělala špatně. Zase až tak moc to neupřesňuješ, ale v podstatě popisuješ, že máš pocit, že jsi aktivní ve vztahu ty a ona se jen veze. Tenhle pocit má většina ženských po nějakém čase ve vztahu, kdy chlap přestane mít tolik zájem, nedává pozornost a chce mít klid. Takže ve vašem vztahu ty jsi byl tak trochu žena a ona tak trochu chlap (myšleno ohledně citů a aktivity). Ženská to samozřejmě časem nedá, že se chlap nesnaží a taky dělá výstupy, které pokud jsou nekontrolované a časté, chlapa časem odradí a raději se pro klid rozejde, i když by v tom vztahu klidně jinak byl. Takhle to na mě působí. Nicméně, pokud se to již podruhé opakovalo, tak evidentně je to její povaha, že po vyprchání zamilovanosti se zkrátka o ten vztah moc nestará a tohle se nezmění, i kdyby ti to naslibovala, protože to, jak jsi jí viděl, je její přirozené chování. A jestli ti to vadilo hodně a trápilo, opravdu nemá smysl s ní vztah budovat. Já bych s ní ten kontakt utnula úplně, jinak se z toho nikdy nedostaneš a budeš mít pořád naděje. Časem si najdeš holku, která ocení tvůj zájem a bude ti ho vracet, protože takových chlapů je opravdu málo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
3.6.20 09:43

Je vidět, že ti dramatická tvorba není cizí. Což takhle poučit se z Básníků?
Můžeš požádat svého kamaráda, že když zase začneš blbnout s touhle holkou, tak ti dá přes hubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama