Chlap nechce hlídat vlastní dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 12:33
CHlap nechce hlidat vlastni dite.

Ahoj vsem, jsme neskutecne vytocena, chci se trochu vykecat a samozrejme me zajima Vas nazor na situaci.
Nastupuju na kurz od UP a priteli jsme rekla, ze az mi kurz zacne, bude muset nase spolecne dite vyzvedavat ze skolky, protoze ja budu domu jezdit v 17h. Jelikoz po praci chodi na melouch rekl mi, ze ne vzdy, ale treba ob den by dite vzal ke sve matce a on jel na melouch.To jsme odmitla s tim, ze si nepreju aby byl cely den ve skolce, a pak jeste do vecera nez on se vrati z melouchu u tchyne, kde nema prostor na hrani a svoje blbinky.
Rekla jsem mu, ze pokud bude dite marodit, bude muset na osetrovani, ja nebudu moct byt 2-3 tydny doma pak ten kurz neudelam.Trva 3 mesice. Pro nej strasny problem. Odmitam nechat nemocny maly dite tchyni, ktera se neumi postarat o sebe(hygiena cizi slovo), nerespektuje zakazy urcitych jidel (alergie) a celkove nabourava nasi vychovu. Nehlede na to, ze samo dite tam zrovna dvakrat byt nechce-rozhodne nenavadim!
Chapu, ze se snazi vydelavat penize pro nas a ze se boji, ze by v pripade nemoci prisel o dost. Jenze si neuvedomuje, ze timhle stylem si ja praci nikdy nenajdu. Jeste podotknu, ze po materske jsem se do prace nevratila prave kvuli nemu, kdy ja bych mela 12hod smeny a on by se musel starat o vyzvedavani ze skolky apod. a to samozrejme nechtel a taky zarlil.
Takze ja ted podle nej budu chodit na nejaky zabavny krouzky(jeho slova) a on se bude starat. A ze pry co bude v pripade nemoci chybet na vyplate tak asi pujdu vyslapat 8o to mi rekl poprve a naposledy ode dneska at si hleda sex jinde na me uz nesahne.
Podle nej se jen valim doma u pc a nic nedelam.ALe uz nevidi, ze ma navareno, naklizeno a vse ostatni.On si po sobe ani neodnese talir proste nic. Nepodiva se do meilu, ze kazdou chvily rozesilam zivotopis nebo do telefonu, ze jsem volala tam a tam na praci.
A ted mi reknete kdo je teda sobec.Zda ja, ze se chci tak trochu vzdelat a ziskat sanci na praci a aby muj zivot ziskal taky trochu jiny smer nez od linky k zehlicimu prknu nebo on?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10651 příspěvků 24.09.14 12:39

Myslim, ze jste napruzeni oba. A oba mate pravdu. Ja bych asi kyvla na variantu s tchyni. 3 mesice se to pytlikovat da a na konci uspesneho dokonceni kurzu budete mit praci treba oba a bude to v pohode:) nemoc bych neresila kdyz zatim zadna nenastala

venid
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 24.09.14 12:40

Máš to těžký s chlapem…Myslím si, že nechce dopředu řešit co bude až to bude…Ale řešit za pochodu. To by ses takto nikam nedostala. Prostě některé dny hold bude dítě u tchyně (zpříjemnit mu to hračkou apod.) Vysvětlit to dítěti, aby bylo v klidu. A kdyby byla nemoc, zase se to bude řešit, až to přijde. A jiné hlídání nepřipadá v úvahu?

To bude možná i zatěžkávací zkouška vašeho vztahu. Jestli spolu máte být nebo ne.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33576 příspěvků 24.09.14 12:42

Taky jsem musela lecos překousnout, když jsem šla do práce a děti mi hlídaly babičky. Jedna teda hlídala a hlídá u mě. Dítě je ve svém prostředí.

Manonka
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 24.09.14 12:43

Neznám konkrétní situaci, ale trochu mi přijde, že jemu vlastně vyhovuje, že nepracuješ a jsi na něm v podstatě závislá. Někteří chlapi to tak mají, já bych to nesnesla… Na kurz jdi, třeba synek nemocný nebude, tak toto předčasně neřeš. A vyzvednout ho po školce a pohlídat není takový problém. Melouchy může zatím omezit, ne? Vždyť je to jen na tři měsíce, jak píšeš. Mně by se takové chování teda taky nelíbilo.

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 24.09.14 12:44

No já nevím, to je těžký. Chápu Vás oba :-) Obávám se, že tchýně je teď pro Vás nejlepší varianta :-)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 24.09.14 12:44

Přijde mi to jako žalování ve školce. Jakého partnera sis vybrala, takového máš. Že ti s ničím nepomůže, válí se, uráží tě a nepostará se o společné dítě je smutné, ale nikdo jiný - než ty - tvou situaci nezmění. Rozmazlila jsi ho, brala jsi ohledy, posluhuješ mu - nediv se, že si zvykl a nerad by měnil.

Mazlucha
Echt Kelišová 9276 příspěvků 24.09.14 12:45

A co tvoji rodiče? Nepohlidaji? Jinak bych mu asi dala nějaký ultimátum, kdo ví? Na rekvalifikaci ti nepřítomnost trpět nebudou. Já ji dělala měsíc a mohla jsem zamýšlet myslím 2 nebo 3 dny, z toho snad jeden byl, že se můžeš omluvit sama a druhý jsem musela mít omluvený od doktora.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 11695 příspěvků 24.09.14 12:45

A co pak, když dostaneš práci a takový režim bude pravidelný, ne dočasný ;) se utlučete, kdo má větší pravdu? :roll:
To chce si v klidu sednout a domluvit se. Tchýni bych viděla jako vhodnou alternativu, časem třeba v kombinaci s chůvou. Z toho co píšeš, jaksi nemáte na výběr. Obzvlášť jestli jste odkázáni na peníze z jeho bočáku… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 12:50

Kdyz ono je to vzdycky kdyz prijdu s tim, ze jsem se byla ptat na praci nekde a ze tam je pracovni doba napr do 15h takze bych nestihala bus domu abych vyzvedavala tak proste ne. To neni o tom, ze by nemohl on proste nechce.
A co se tchyne tyce predstava, ze da decku 3 dny stary jidlo me desi.Nema lednicku miva to ve spajzu, ale tam neni zadny chladno. je o spis jen takova nevyuzivana mistnost.Uz jsem zkusila dovezt jidlo sebou na cely den co ma jist kdyz hlidala a nedala to.Dala to, co tam mela.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 24.09.14 12:51

Chlap navrhl řešení a tys ho smetla ze stolu. Na jeho místě bych tě poslala do háje, ať si to tedy zařídíš sama, když ti to takhle nevyhovuje. :nevim: Chceš dělat kurz, chlap chce dál dělat melouchy. Myslí to dobře, ty taky. Když se ti nelíbí, aby mu pomáhala tchýně, tak najdi někoho, kdo bude vyhovovat vám oběma.

kometa32
Extra třída :D 13148 příspěvků 24.09.14 12:51
@hanka.br. píše:
Přijde mi to jako žalování ve školce. Jakého partnera sis vybrala, takového máš. Že ti s ničím nepomůže, válí se, uráží tě a nepostará se o společné dítě je smutné, ale nikdo jiný - než ty - tvou situaci nezmění. Rozmazlila jsi ho, brala jsi ohledy, posluhuješ mu - nediv se, že si zvykl a nerad by měnil.

Sice kruté, ale pravdivé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 12:52

Jine hlidani neni moje mama pracuje a na chuvu nemame.

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 12:53
@hanka.br. píše:
Přijde mi to jako žalování ve školce. Jakého partnera sis vybrala, takového máš. Že ti s ničím nepomůže, válí se, uráží tě a nepostará se o společné dítě je smutné, ale nikdo jiný - než ty - tvou situaci nezmění. Rozmazlila jsi ho, brala jsi ohledy, posluhuješ mu - nediv se, že si zvykl a nerad by měnil.

Ne že bych s tebou nesouhlasila, ale pak je celé emimi taková školka :think:

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 24.09.14 12:53

Jste spolu nějakou dobu, takže jsi si ho takto naučila..vše děláš ty…to si teď nestěžuj. Nemoc dítěte řeš, až bude nemocné, tchýně…buď ráda, že je ochotná vůbec pohlídat, někdo ten luxus nemá a musí si platit hlídání. V této době chápu, že nechce přijít o kšefty, odřekneš jednou, dvakrát a jsi ze hry :nevim:
Zbytečně děláte problémy oba dva tam, kde nejsou. Jedná se o tři měsíce kurzu, nějak to zvládnete. U zaměstnání je pak třeba zvážit, zda opravdu vyděláš tolik, aby se to vyrovnalo jeho příjmu…kdyby o něj měl v případě tvé zaměstnanosti a naštvanosti na tchýni přijít.
Pokud on vydělá bokem deset tisíc a ty osm na plný úvazek :nevim: Zase buď ráda, že se neválí doma, jestli chodí na melouchy ve svém volnu a přinese něco navíc…co by za to některé daly. Je to těžké :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >