Chlap nosí stále stejné oblečení

Anonymní
16.2.20 23:40

Chlap nosí stále stejné oblečení

Ženy, jak tohle řešíte? Mám přítele a ten nosí stále stejné oblečení - obnošenou mikinu, stejné triko, rifle a rozgajdané boty. At je léto, nebo zima. Je mi hrozně trapně s ním chodit ven do společnosti, do restaurace apod. Jak ho na to nenápadně upozornit? Dala jsem mu několikrát k Vánocům i narozeninám dárky v podobě mikin, triček a tak, ale stále nosí to samé. Je to vyprané, ale zkrátka obnošené a už na tom jde vidět,,kadodennost,,

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32
16.2.20 23:43

Známá má manžela, který poslednách 10 let si nekoupil nic na sebe. Ona mu čas od času koupí něco novýho a to starý vyhodí/dá na charitu… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11885
16.2.20 23:46

No nemá smysl upozorňovat nenápadně, je potřeba najít způsob, jak vyjádřit co tě trápí a především pochopit jeho úhel pohledu. Lidi neumí číst myšlenky a nechápou narážky, zejména v tématech, které jim nepřijdou důležité, což u tvého partnera bude jeho oblečení.

To že ty se stydíš je tvůj problém. Máš ho ráda? Takový jaký je? Nebo si jen pohráváš s nějakou představou, jaký bude, až si ho předěláš?

A jak by se ti líbilo, kdyby on po tobě chtěl, aby si chodila třeba pouze v maskáčích, protože se mu to líbí?

Pro některé lidi může být důležité nosit to co znají, to co jim je pohodlné a naopak je jim naprosto šumák, co si o nich myslí okolí. Minimálně to, aby ti názory cizích lidí připadaly méně důležité než tvůj partner, bys měla trénovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28070
16.2.20 23:48

Presne tak, neupozornovat nenapadne ale naopak velmi napadne. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13275
17.2.20 00:00

A to mu na tom oblečení neumíš vyrobit díru? Jé, lásko, promiň, ale pračka to nějak roztrhala… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
17.2.20 00:01
@Janli píše:
A to mu na tom oblečení neumíš vyrobit díru? Jé, lásko, promiň, ale pračka to nějak roztrhala… ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1363
17.2.20 00:14

Normálně bych mu to řekla, ale nějak citlivě. Jinak buď podstrkovat nebo vyhazovat :mrgreen:. A nebo kupovat stále to samé - muůj partner je konzerva a nerad nad šatníkem přemýšlí, takže když nakde padnoucí kalhoty/košili/oblek/svetr, koupí si to rovnou několikrát. Pak má doma 12 stejných černých košil :lol:

Příspěvek upraven 17.02.20 v 00:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5107
17.2.20 00:22
@Anonymní píše: Ženy, jak tohle řešíte? Mám přítele a ten nosí stále stejné oblečení - obnošenou mikinu, stejné triko, rifle a rozgajdané boty. At je léto, nebo zima. Je mi hrozně trapně s ním chodit ven do společnosti, do restaurace apod. Jak ho na to nenápadně upozornit? Dala jsem mu několikrát k Vánocům i narozeninám dárky v podobě mikin, triček a tak, ale stále nosí to samé. Je to vyprané, ale zkrátka obnošené a už na tom jde vidět,,kadodennost,,

Pokud budeš mlčky čekat, že se dovtípí pod palbou tvých dárků v podobě oblečení, tak tě zklamu. Nedovtípí. Je to chlap. :mrgreen: Tohle spousta chlapů neřeší a ani na to nemá vyvinuté mozkové závity. Jsou dobří v jiných věcech. Takže to musíš ošéfovat sama. Pokud s ním teprve začínáš chodit, tak to neřeš. Nemusel by se cítit dobře. Pokud s ním chodíš už déle, nebo už s ním normálně žiješ, tak mu prostě řekneš: Miláčku, tohle triko už je onošené, v tom jít už ven nemůžeš. Tady máš nové triko, oblíkni si ho. Koupila jsem ti k tomu pěkné kalhoty, hodí se ti k tomu triku atd. Prostě ho nenecháš odejít v hadrech. Moje máma to tak dělá se svým manželem. A on je rád. Kdyby to nedělala, chodil by jako strašidlo v jedněch onošených hadrech až do smrti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5436
17.2.20 00:28
@yocheved píše:
A nebo kupovat stále to samé - mulj partner je konzerva a nerad nad šatníkem přemýšlí, takže když nakde padnoucí kalhoty/košili/oblek/svetr, koupí si to rovnou několikrát. Pak má doma 12 stejných černých košil :lol:

Mám to naprosto stejně, jedny kalhoty mohu nosit do roztrhání, pak naběhnu do obchodu a koupím 2-3 kusy najednou a zase na pár měsíců, let klid. A boty kolikrát nacházím ještě pár let po poslední návštěvě obchodu, kde jsem najednou zakoupil několik párů najednou. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5107
17.2.20 00:30
@yocheved píše:
Normálně bych mu to řekla, ale nějak citlivě. Jinak buď podstrkovat nebo vyhazovat :mrgreen:. A nebo kupovat stále to samé - mulj partner je konzerva a nerad nad šatníkem přemýšlí, takže když nakde padnoucí kalhoty/košili/oblek/svetr, koupí si to rovnou několikrát. Pak má doma 12 stejných černých košil :lol:

Já jsem v tomto také trochu chlap. :mrgreen: Ale kdybych si koupila 3× to samé triko nebo 4× ty samé boty do zásoby, tak by mě doma asi přítelkyně vyčinila. Jednou jsem náhodou zavítala do jednoho krámu s teniskama, objevila jsem tam úplně super tenisky, moje číslo, výprodej, asi xy-tá sleva - z 2500,– Kč na 250,– Kč, ostatní tenisky stály okolo 2 až 3 tisíc. Byla jsem v pokušení koupit si jich několik do zásoby, ale vím, že by byl doma „sekec mazec“ a já se nechtěla hádat o výhodnosti takové koupě, tak jsem si bohužel koupila pouze jedny. :( A dodnes toho lituji. :mrgreen:

Příspěvek upraven 17.02.20 v 00:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1363
17.2.20 00:30
@jege píše:
Mám to naprosto stejně, jedny kalhoty mohu nosit do roztrhání, pak naběhnu do obchodu a koupím 2-3 kusy najednou a zase na pár měsíců, let klid. A boty kolikrát nacházím ještě pár let po poslední návštěvě obchodu, kde jsem najednou zakoupil několik párů najednou. :mrgreen:

Naprosto to chápu, partner vždy říká, že je jak Steve Jobs, 50ks stejných Wranglerek a černých roláků, akorát prý není tak geniální :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1363
17.2.20 00:32
@Enmamma píše:
Já jsem v tomto také trochu chlap. :mrgreen: Ale kdybych si koupila 3× to samé triko nebo 4× ty samé boty do zásoby, tak by mě doma asi přítelkyně vyčinila. Jednou jsem náhodou zavítala do jednoho krámu s teniskama, objevila jsem tam úplně super tenisky, moje číslo, výprodej, asi xy-tá sleva - z 2500,– Kč na 250,– Kč, ostatní tenisky stály okolo 2 až 3 tisíc. Byla jsem v pokušení koupit si jich několik do zásoby, ale vím, že by byl doma „sekec mazec“ a já se nechtěla hádat o výhodnosti takové koupě, tak jsem si bohužel koupila pouze jedny. :(

Hele, ale s některými kousky to mám stejně. Když najdu třeba air maxy ve slevě, koupím si klidně dvoje/troje, peotože vím, že až je zlikviduji, půjdu si stejně pro ty same :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 00:34

Až půjdete do restaurace, normálně ho požádáš, jestli by si nevzal tuto konkrétní košili a kalhoty. Pak ho vychválíš do nebes, když si to skutečně vezme. Konzultujeme doma běžně, co si vezmeme za oblečení do společnosti, abychom byli oblečeni tak nějak na podobné úrovni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5107
17.2.20 00:36
@yocheved píše:
Hele, ale s některými kousky to mám stejně. Když najdu třeba air maxy ve slevě, koupím si klidně dvoje/troje, peotože vím, že až je zlikviduji, půjdu si stejně pro ty same :lol:

Ty tenisky mě dodnes mrzí. Byly super a skoro zadarmo. Vydržely skoro 3 roky. Kdybych si koupila patery, tak je mám na 15 let za 1250,– Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1363
17.2.20 00:37
@stín katedrál píše:
Až půjdete do restaurace, normálně ho požádáš, jestli by si nevzal tuto konkrétní košili a kalhoty. Pak ho vychválíš do nebes, když si to skutečně vezme. Konzultujeme doma běžně, co si vezmeme za oblečení do společnosti, abychom byli oblečeni tak nějak na podobné úrovni.

Ano, to je taky způsob. My šli - na jednu z prvních schůzek - na lední revue. Já klasicky jako na stadion v péřovce, partner v kabátu, tesilkách a polobotkách :mrgreen:. Vypadali jsme jak sportovkyně a trenér :lol:. Od té doby taky vždy tak nějak konzultujeme. Partner je zvyklý chodit všude div ne v obleku, takže se taky domlouváme, abych nešla já v keckách a on v lakýrkách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama