Chlap problémy neřeší za střízliva

Anonymní
3.6.17 08:54

Chlap problémy neřeší za střízliva

Zdravím,

tak nevím, jak to pojmout. Z mužem se známe 20 let, manželé 13 let, bydlíme spolu tak asi 14 let, dvě děti 6 a 8 let.

Můj muž přes týden vstává o 4 a přijíždí kolem 18 h z práce. Vím, že je utahaný, ale aby mi druhý den volal a úkoloval mne, když je doma asi dvě hodiny, někdy mu ty hovory už neberu - je to typu - zruš dnes povinné ručení - zaplať daň - vyřiď tu pojišťovnu - kup bla bla - já mám třeba jiné plány a toho vůbec nezajímá - neexistuje u něho diskuze.

Je cholerik, kolikrát si do pusy nevidí. A řeší problémy zásadně, když je opilý - to mi pak vynadá, jak jsem neschopná, co jsem kdy pohnojila, že děti nebyly v posteli před 2 lety o osmé hodině. Že jsem neudělala toto, jak jsem říkala, nařídil on, já s tím nesouhlasila. Že jsem nepoklidila - když jsem měla vyhozené rameno. Sám mi nepomohl. Že utrácím, ano utrácím - já nakupuji, já zařizuji, já vařím, já lítám kolem dětí, já vymýšlím výlety - to taky stojí trochu peněz. Že když se otočí měsíc, tak že budeme zase vybírat, ale to se dělá každý měsíc. Že jsem platila kartu - on to nesnáší.

Jak se mám osamostatnit od něj ve smyslu - můj plat jde na jeho konto. Sama žádné nemám, protože kdysi jsme se domluvili, že budeme mít jeden účet. Jak byste rozdělili placení. Nějak fakt nevím, jak si s tím poradit. No nesmějte se mi, všechno musí být dle muže, i když se mi to nelíbí, a já teď po těch dvaceti letech, kdy toho mám po krk, nechcí být tak závislá, chci si udělat rezervu až děti odrostou - osamostatní se, co kdyby? Co poradíte? Jsem nesebevědomá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.6.17 09:01

Ucet vyridis na netu do peti minut a v pondeli zajdi za ucetni a nahlas nove cislo uctu.
Zensky, to jste vazne tak podrizene a ustrasene kvokny??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
3.6.17 09:05

Na spolecnem uctu nevidim nic spatneho pokud jsou oba normalni. V tvem pripadne staci zajit do banky a ucet si zridit, mmch na ukolovani bych se mu vykaslala, nejsi jeho dite ale zena..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.17 09:06

zakladatelka

Neznám nic jiného od malička - u nás rozhodoval o všem despotický otec - a mamka se rozvedla až dva roky před šedesátkou, kdy to vygradovalo. Takže kdo mi měl dát sebevědomí, posouzení, že je to i jinak :nevim: Nicméně, když jsem viděla maminu, jak se dokázala i po těch letech vzepřít, nechci to sama také nechat jenom tak.

Hodně jsem na sobě zapracovala, našla si dobrou práci sama, začala studovat VŠ, která mu ovšem také vadí. Dříve jsem nikam nechodila, protože jsem nesměla jako dorostenec - teď si koupí pro sebe, co chci, kdy chci, ale musím poslouchat ty kecy, ikdyž jsem mu to řekla dopředu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.17 09:11

zakladatelka

Nejde mi až tak o ten účet - ten si zřídím u Fio, na účtárně nahlasím změnu, papír jsem si už vyzvedla, spíše mi jde o platby na domácnost, jak pořešit, až budu mít účet, budu mít tam svoji výplatu, musím přijít s plánem, jak co, budu platit já, o co se podělíme, a jak bude muž, jakým poměrem, co platit, myslím, vodu - jako při. můj poplatek + půlka za děti? Jenže mám poloviční plat, co chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
2078
3.6.17 09:19

Tak pokud ti jde o to jak platit tak aby to bylo spravedlive tak pul napul…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4324
3.6.17 09:47

A jestli penize/vydaje napul, tak i domaci prace a starost o deti napul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
3.6.17 10:01
@Anonymní píše:
Nejde mi až tak o ten účet - ten si zřídím u Fio, na účtárně nahlasím změnu, papír jsem si už vyzvedla, spíše mi jde o platby na domácnost, jak pořešit, až budu mít účet, budu mít tam svoji výplatu, musím přijít s plánem, jak co, budu platit já, o co se podělíme, a jak bude muž, jakým poměrem, co platit, myslím, vodu - jako při. můj poplatek + půlka za děti? Jenže mám poloviční plat, co chlap.

tak to už můžete jít rovnou od sebe ne.. a budeš mít klid a vše podle sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
3.6.17 10:06

Nevdám se..Fakt když to tu čtu tak raději bez chlapa než toto..Má prudká povaha by mu nedovolila se ke mě chovat tak prasacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
3.6.17 10:22

Presne od podobne povahy jsem odesla a udelala jsem to nejlepsi co jsem mohla. Nechtela jsem dopustit, aby deti videly jak se chlap chova k zene a prenesly si to do dospelosti.
A uprimne exmanzel pozde zjistil o co vse prisel a porad skemra - no ma smulu, moc sobre vim, ze od nej jsou to jen plane reci a do tydne by se choval uplne stejne.
Nehlede na to, ze alkoholu se stale nevzdal. Nastesti jako otec funguje a lze se snim domluvit.
Uprimne Ti radim - odejdi - mej kus sve hrdosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
3.6.17 10:30
@Malike píše:
Nevdám se..Fakt když to tu čtu tak raději bez chlapa než toto..Má prudká povaha by mu nedovolila se ke mě chovat tak prasacky.

Milá zlata to si musíš vybrat normálního mužského a ne exota. Těch normálních je naštěstí většina. Nenech se zmást těmi příběhy zde. Jasne, ze tu uvidíš jen ty horor story. Nikdo nema potřebu psát, ze je u nej vse ok a normální :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
3.6.17 11:02
@Anonymní píše:
Zdravím,

tak nevím, jak to pojmout. Z mužem se známe 20 let, manželé 13 let, bydlíme spolu tak asi 14 let, dvě děti 6 a 8 let.

Můj muž přes týden vstává o 4 a přijíždí kolem 18 h z práce. Vím, že je utahaný, ale aby mi druhý den volal a úkoloval mne, když je doma asi dvě hodiny, někdy mu ty hovory už neberu - je to typu - zruš dnes povinné ručení - zaplať daň - vyřiď tu pojišťovnu - kup bla bla - já mám třeba jiné plány a toho vůbec nezajímá - neexistuje u něho diskuze.

Je cholerik, kolikrát si do pusy nevidí. A řeší problémy zásadně, když je opilý - to mi pak vynadá, jak jsem neschopná, co jsem kdy pohnojila, že děti nebyly v posteli před 2 lety o osmé hodině. Že jsem neudělala toto, jak jsem říkala, nařídil on, já s tím nesouhlasila. Že jsem nepoklidila - když jsem měla vyhozené rameno. Sám mi nepomohl. Že utrácím, ano utrácím - já nakupuji, já zařizuji, já vařím, já lítám kolem dětí, já vymýšlím výlety - to taky stojí trochu peněz. Že když se otočí měsíc, tak že budeme zase vybírat, ale to se dělá každý měsíc. Že jsem platila kartu - on to nesnáší.

Jak se mám osamostatnit od něj ve smyslu - můj plat jde na jeho konto. Sama žádné nemám, protože kdysi jsme se domluvili, že budeme mít jeden účet. Jak byste rozdělili placení. Nějak fakt nevím, jak si s tím poradit. No nesmějte se mi, všechno musí být dle muže, i když se mi to nelíbí, a já teď po těch dvaceti letech, kdy toho mám po krk, nechcí být tak závislá, chci si udělat rezervu až děti odrostou - osamostatní se, co kdyby? Co poradíte? Jsem nesebevědomá.

To dojíždí do práce dvě hodiny tam a dvě hodiny zpátky? Pokud ne, tak tolik hodin nejde pracovat v jednom kuse a pořád. Spíš si myslím, že se někde zašívá, aby doma nemusel nic dělat. Divím se, že nedal žádost o rozvod on, když jsi taaak strašná, že tě musí pořád usměrňovat, peskovat a řídit. Já bych si teď účet neděla a nevzbuzovala tak podezření. Jen bych si dávala na stranu peníze, které mi patří za to, že ho plně nahrazuju v péči o děti a domácnost. Neváží si tě a ještě chlastá. Není na co čekat. Snad jen na našetření
trochy peněz do lepšího začátku. Jsi podle něj tak otřesná, že možná bude rád, že se tě zbaví a radost bude oboustranná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
3.6.17 11:21
@Anonymní píše:
Nejde mi až tak o ten účet - ten si zřídím u Fio, na účtárně nahlasím změnu, papír jsem si už vyzvedla, spíše mi jde o platby na domácnost, jak pořešit, až budu mít účet, budu mít tam svoji výplatu, musím přijít s plánem, jak co, budu platit já, o co se podělíme, a jak bude muž, jakým poměrem, co platit, myslím, vodu - jako při. můj poplatek + půlka za děti? Jenže mám poloviční plat, co chlap.

My máme s manželem každý svůj účet. Já platím nákupy a on vše ostatní (vydělává o dost víc). Co mi zbude si převedu na spořící účet. Skoro všechny větší výdaje platí manžel a když jedeme na dovolenou, platíme každý něco. Manžel většinou letenky a ubytování a já třeba útratu. Teď si dělám kurz, na který mi manžel přispěl polovinu částky. Vymyslel to tak on, s tím že vydělávám míň. Teď čekáme první dítě, tak řekl, že když mi budou peníze chybět, tak mi pošle na účet. Naši to odsuzují, protože podle nich mají mít manželé společný účet, ale nám to tak vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
3.6.17 11:22

@Alkata jenomže to by museli mít na krku ceduli já jsem normální. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48675
3.6.17 11:24
@Anonymní píše:

manžel se mě ptal kolik potřebuji bez extra šetření na domácnost,. takže jsme se dohodli na nějaké částce+ vše navíc- svátky, narozeniny, Vánoce… oblečení, boty, léky platí on. teda já to zaplatím a při další výplatě mě to dá zpátky ;) nebo at on navrhne řešení ;). ale to jste měli řešit hned, ne ted po letech. jak to ted u Vás funguje? jeden účet mě vadil tak mám taky fio :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama