Chlap se bojí řídit, chci mu pomoct - překonáte strach

Anonymní
17.4.20 15:16

Chlap se bojí řídit, chci mu pomoct překonáte strach

Ahojky holky, v našem partnerství se vyskytl menší problém. V nynější době krize dostal přítel pracovní nabídku, dělat kuríra. ŘP máme oba, přítel má auto po otcovi, jezdil ale pouze sporadicky.
Z mého chlapa vylezlo, že nemůže odstranit blok, když vyjede na silnici, což mu pochopitelně bude bránit tu práci dělat. Chci mu ho pomoct odbourat, ale on se brání (nepřizná to, ale bojí se ponížení). Nikdy vyloženě jsme řídit nepotřebovali, ale že k tomu jednou, tak jako teď dojde… :oops:
Máte někdo s něčím takovým, po technické stránce zkušenost?
Myslíte, že je normální, pokud chlap s něčím takovým bojuje?
Anonym prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

954
17.4.20 15:27
@Anonymní píše:
Ahojky holky, v našem partnerství se vyskytl menší problém. V nynější době krize dostal přítel pracovní nabídku, dělat kuríra. ŘP máme oba, přítel má auto po otcovi, jezdil ale pouze sporadicky.
Z mého chlapa vylezlo, že nemůže odstranit blok, když vyjede na silnici, což mu pochopitelně bude bránit tu práci dělat. Chci mu ho pomoct odbourat, ale on se brání (nepřizná to, ale bojí se ponížení). Nikdy vyloženě jsme řídit nepotřebovali, ale že k tomu jednou, tak jako teď dojde… :oops:
Anonym prosím

Podle mě to není u chlapa normální, tak nějak chlap bez řidičáku nebo když se bojí řídit pro mě prostě není chlap. Samozřejmě jsou důležité jiné hodnoty, ale mě by neimponoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
17.4.20 15:36

Také mám šílený strach a blok z řízení :roll: Řidičák jsem dělala 8 let zpátky, za tu dobu řídila dohromady 3×. 2× chvilku po autoškole, naposled před měsícem a totálně jsem za volantem zpanikařila (jela jsem na polňačce, kde nikde nic okolo nebylo). :think: Upřímně si myslím, že řídit nikdy nebudu. A taky nechápu, proč by se něčeho takového nemohl bát chlap? U nás by to bylo celkem komplikované, ale být já řidička, neměla bych problém s tím, že on se bojí. Ty nemáš z ničeho strach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49883
17.4.20 15:39

Nenuť ho. Toho se hned tak nezbaví když ani sám nechce. jen z toho bude průser :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
17.4.20 15:41

Většinou jde fakt jen o blok, který se odbourá jen a pouze ježděním. Nejprve buď s tebou nebo kondiční jízdy v autoškole, později krátké trasy sám.
Ale z nuly rovnou jít dělat kurýra určitě ne.
Taky jsem se bála, po 10 letech od autoškoly mi trvalo hodně dlouho, než jsem se odhodlala jet fakt sama v autě, bez zkušeného spolujezdce jako poradce. Ale po pár jízdách to úplně zmizelo.
Kdyby měl fakt nějakou fobii, je to jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
17.4.20 15:46
@Anonymní píše:
Anonym prosím

Co myslíš tím blokem?

Jako že není vyježděný tak si nevěří třeba i objektivně ví, že nemá cvik.
A má navyklých pár obvyklých tras a „bojí“ se jezdit někam, kde to nezná.
Tedy jestli má jako sváteční řidič přesednout do dodávky, tak se ani nedivím.

Nebo jako že je to opravdová panika a strach?

Upřímně tedy u chlapa to neznám, ale u ženských to tak nějak bývá. A v tomhle jsme myslím stejní. :think:

Jestli je to ta nezkušenost, tak si půjčte dodávku z půjčovny na víkend a ať se v klidu projezdí včetně parkování nebo co bude potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1835
17.4.20 15:46

Temer kazdy ma nejakou fobii.
Strach se prekonava tim, ze se strachu celi.

At zajde do autoskoly na jizdy, pokud chce svuj strach tedy resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8301
17.4.20 15:49

NIc jinýho než jezdit a jezdit. Možná kondiční jízdy, ale čas za volantem je základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9128
17.4.20 16:14
@Anonymní píše:
Anonym prosím

Tak znám několik žen, které nechtějí řídit, protože se bojí. Proč by se nemohl bát chlap? Jo myslím, že je to normální, když se i chlap něčeho třeba řízení bojí. Stejně znám muže, kteří řídí neradi. Zrovna kurýra, když se řízení bojí si nemyslím, že je dobrá volba. To může jít na brigádu třeba ve městě roznášet poštu či někam do skladu, kde by nemusel celý den řídit. Netlačila bych ho do toho. Ať si najde něco co mu bude bližší.
Odstranit takový strach jde lépe bez takového nátlaku a on sám musí chtít. Něco jiného je řídit a odvézt někoho občas k lékaři, do obchodu… a něco jiného je dělat kurýra, řídit celé hodiny v kuse den co den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama