Chlap se mi mění v tyrana

Anonymní
15.7.20 02:02

Chlap se mi mění v tyrana ????

Krásný večer děvčata. Jdu si sem poplakat. Jak už název říká, kde o partnera. Jsme spolu už pár let, vychováváme 2 děti. Že začátku klasika, pěkný vztah, všechno super, až na některé věci, třeba alkohol. Když se opil což nebylo tak často, měl jen 2 nálady, tu neznou a toho smejda, co po mě házel věci a nadával mi. Nikdy do toho netahal děti, nikdy nepil když byli doma. Pak zase super, všechno udělal, sehnal, postaral se. Postupem času se to začalo zhoršovat. Alkohol se stupňoval, s tím jeho agresivita. Byli dny, kdy se ani nenapil, ale prostě neměl náladu, tak ji kazil všem. Nikdy na nás nesahl. Dala sem mu nůž na krk, buď já, nebo alkohol. První boj sem vyhrála, no druhý mi začal. Musím být jen s ním doma nebo v práci, vyrazit si někam i kdyby na kávu vedle nesmím. Když se zpozdim, hned vyčítání. Řekla sem, že v tomhle nechci pokračovat, na to mi řekl, že se ho nikdy nezbavím. On mi zaplatil rekonstrukci bytu, vybavení, stará se o mě i o děti a prostě nepůjde. Doslova mě týrá tím, co pro nás udělal a my jsme vůči němu nevdecny. Jak z toho ven ????????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5
15.7.20 02:41
@Anonymní píše:
Krásný večer děvčata. Jdu si sem poplakat. Jak už název říká, kde o partnera. Jsme spolu už pár let, vychováváme 2 děti. Že začátku klasika, pěkný vztah, všechno super, až na některé věci, třeba alkohol. Když se opil což nebylo tak často, měl jen 2 nálady, tu neznou a toho smejda, co po mě házel věci a nadával mi. Nikdy do toho netahal děti, nikdy nepil když byli doma. Pak zase super, všechno udělal, sehnal, postaral se. Postupem času se to začalo zhoršovat. Alkohol se stupňoval, s tím jeho agresivita. Byli dny, kdy se ani nenapil, ale prostě neměl náladu, tak ji kazil všem. Nikdy na nás nesahl. Dala sem mu nůž na krk, buď já, nebo alkohol. První boj sem vyhrála, no druhý mi začal. Musím být jen s ním doma nebo v práci, vyrazit si někam i kdyby na kávu vedle nesmím. Když se zpozdim, hned vyčítání. Řekla sem, že v tomhle nechci pokračovat, na to mi řekl, že se ho nikdy nezbavím. On mi zaplatil rekonstrukci bytu, vybavení, stará se o mě i o děti a prostě nepůjde. Doslova mě týrá tím, co pro nás udělal a my jsme vůči němu nevdecny. Jak z toho ven???

Jděte ke svým rodičům s dětmi a vezměte si to nejdůležitější, rozejďete se s ním, a pokud by za vámi stále chodil, dejte mu zákaz se přibližovat na 5m a je to vyřešené, radši být u rodičů, než s někým, kdo vám vše vyčítá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9309
15.7.20 05:39
@Anonymní píše:
Krásný večer děvčata. Jdu si sem poplakat. Jak už název říká, kde o partnera. Jsme spolu už pár let, vychováváme 2 děti. Že začátku klasika, pěkný vztah, všechno super, až na některé věci, třeba alkohol. Když se opil což nebylo tak často, měl jen 2 nálady, tu neznou a toho smejda, co po mě házel věci a nadával mi. Nikdy do toho netahal děti, nikdy nepil když byli doma. Pak zase super, všechno udělal, sehnal, postaral se. Postupem času se to začalo zhoršovat. Alkohol se stupňoval, s tím jeho agresivita. Byli dny, kdy se ani nenapil, ale prostě neměl náladu, tak ji kazil všem. Nikdy na nás nesahl. Dala sem mu nůž na krk, buď já, nebo alkohol. První boj sem vyhrála, no druhý mi začal. Musím být jen s ním doma nebo v práci, vyrazit si někam i kdyby na kávu vedle nesmím. Když se zpozdim, hned vyčítání. Řekla sem, že v tomhle nechci pokračovat, na to mi řekl, že se ho nikdy nezbavím. On mi zaplatil rekonstrukci bytu, vybavení, stará se o mě i o děti a prostě nepůjde. Doslova mě týrá tím, co pro nás udělal a my jsme vůči němu nevdecny. Jak z toho ven ????????

Takže přestal pít, ale dává ti to sežrat tím, že nikam nesmíš? Opravdu zlatíčko teda, on si k tobě dovolí to, co mu dovolíš ty. Proč bys nikam nemohla? Nejsi přece jeho majetek, a poslouchat ho opravdu nemusíš. Řekla si mu, že v tom nechceš pokračovat, tak musíš ukázat že to myslíš vážně. To že on se nehne z bytu přece neznamená, že se nemůžeš hnout ty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9309
15.7.20 05:41

@Bara160 Jak by mu mohla dát zákaz přiblížit se na pět metrů? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
15.7.20 06:40

Ahoj, pro začátek bych si nastavila hranice, co pro mě je zkousnutelné a co ne. Hoch „pro vás“ neudělal nic, co by nebylo v normálním partnerství a rodičovství normální. Netřeba se stávat za to otrokem.

- můžeš chodit kdy chceš a kam chceš, když s tím zjevně neohrožuješ rodinu

• máš právo nenechat si nadávat
  • máš právo nenechat se ponižovat.

Klíč je někde v postoji „Co si to ke mě vůbec dovoluješ?“ A ve zdravém naštvání…

Druhá věc je, že ten chlast nejspíš používal jako sebeléčbu na nějaké své bolesti, mindráky, úzkosti… Teď je bez umrtvujícího léku, takže kolem sebe kope a kouše. Je čas na další nůž na krk: běž se léčit do psychoterapie nebo jdeme my. Je nutné odmítnout jeho chování, ne jeho: „Nechci tě opustit, ale musím, když se chováš tak a tak.“ Partnerská poradna, individuální terapie (rozhodně) - a kdoví, jestli nepopíjí natajno…

Pokud jsi majitelem bytu ty, ty rozhoduješ, kdo zůstává a kdo ne. I když to může být zlý. Můžeš se poradit třeba na Bílém kruhu bezpečí, na policii. Pokud ne, odejdi k rodičům, začni si hledat jiné zázemí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3214
15.7.20 06:48

Kdo je majitelem bytu? Má tam trvalé bydliště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17585
15.7.20 06:56
@arinecka píše:
@Bara160 Jak by mu mohla dát zákaz přiblížit se na pět metrů? :think:

Nijak. Někdo tady moc kouká na americké filmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11132
15.7.20 07:00

To, ze se ho nikdy nezbavis, je pravda. Je to otec vasich deti. Takze minimalne do jejich 18 let se ho fakt nezbavis.
To, jestli dal zustanes ve vztahu, ve kterem nejsi spokojena a jsi zastrasena, je jen na tobe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4285
15.7.20 07:19
@arinecka píše:
@Bara160 Jak by mu mohla dát zákaz přiblížit se na pět metrů? :think:

Slovně? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 07:38

@elibro Dlouho si ke mě partner dovoloval a opravdu na něj neplatilo - Takhle se chovat nebudeš, je to přes čáru.. Opustim tě, jestli se tak budeš chovat.. - bylo mi řečeno - No kéž by!

My bohužel nemáme kam odejít. Tak čekám až dítě půjde do školky a rozejdu se.

• Nahlásit
  • Citovat
1140
15.7.20 08:35
@Anonymní píše:
@elibro Dlouho si ke mě partner dovoloval a opravdu na něj neplatilo - Takhle se chovat nebudeš, je to přes čáru.. Opustim tě, jestli se tak budeš chovat.. - bylo mi řečeno - No kéž by!My bohužel nemáme kam odejít. Tak čekám až dítě půjde do školky a rozejdu se.

Mluvím o vnitřním postoji. Samy o sobě takové věty zázrak nepřinesou. Když si druhý přeje rozchod - no, co naplat, netřeba ztrácet čas rekonstrukcí… Ale často je to jen další hra, další facka - vždyť kdyby chtěl, mohl by vztah ukončit i sám. Takže za mě nejzásadnější furt zůstává nemluvit planě a k tomu odchodu se mít. Na některé zabere už jen to, že vidí, že to myslíš vážně (ale spíš bych to viděla u zdravého jádra osobnosti s nějakou bolestí), u jiných ne. Tak či tak je třeba se zvednout a jít.

Svým plánovaným odchodem vlastně neděláš nic jiného. Prostě tvůj způsob, jak udělat tečku. A možná ve tvé situaci ten nejmoudřejší. Pro ty, které nemůžou čekat, jsou tu azyly, sociální byty, dávky, jesle… Nepříjemná cesta, ale někdy lepší, než zůstávat…

Každopádně ti přeju hodně štěstí v novém začátku a hodně sil, než na něj dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13656
15.7.20 08:48

Žiješ s násilným alkoholikem. Pokud si je schopný to přiznat a jít se léčit, začni paraleně využívat poradenství pro příbuzné a po ukonční léčby jděte do párové terapie.

Ale téměř jistě nic takového přiznat není schopný, takže jediné co musíš udělat, aby si ochránila svoje dítě je odejít a vstoupit do terapie a srovnat se s tím, že si tak dlouho žila s násilným alkoholikem a odmítala sis to přiznat.

To pravděpodobně neuděláš, začneš hledat další kolo výmluv, proč to není tak strašné a proč musíš „udržet rodinu“. To jsou všechno lži, které si nalháváš, aby si mohla zůstávat ve své spoluzávislosti - ne na alkoholu, ale na tom vztahu, který ti ubližuje. A taháš do toho děti.

V tom okamžiku začni alespoň zvažovat, že to fakt není v pořádku a že si spadla do pasti spolu-závislosti. Čím později si to přiznáš a čím později s tím začneš pracovat, tím víc poškodíš svoje děti. Žiješ v hluboce patologickém partnerství a oba dva tím svým dětem hodně ubližujete.

Do poradenství pro příbuzné v nejbližším adiktologickém centru, individuální terapie, nebo do svépomocných skupin pro spoluzávislé se můžeš přidat rovnou a sama, nezávisle na svém partnerovi.

http://www.codependentanonymous.cz/Kapitola1.pdf

http://codependentanonymous.cz/beta/

A samozřejmě že se najde možnost kam odejí, jakmile budeš ochotná to začít řešit. Kromě možnosti jak se prohrabat vlastní slabostí a strachem, tu pak jsou praktické možnsti pomoci v intervennčích centrech.
http://www.domaci-nasili.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 10:55

Majitelem bytu jsem já. Děvčata já už tohle prostě nechci zažívat 8)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama