Chlap si mně neváží, má smysl s ním zůstat?

18
18.10.20 11:25

chlap si mně neváží, má smysl s ním zůstat

S partnerem jsme střídave 8 let. V minulosti mě podváděl a proto jsme se rozvedli. Ted jsme opet spolu a mame ročního syna. Vztah nam fungoval do te doby, nez jsem zjistila, ze ma sezamku. Strasne me tim zklamal, myslela jsem ze uz se zmenil. 2 roky sekal dobrotu. Promluvili jsme si a rekl mi ze me miluje ( jeho lasku ale necitim, je chladny) ale neni nic kvuli cemu by si me vážil. A to se o domácnost staram jen ja, varim, zehlim, peru uklizim, staram se o syna a do toho jsem ted zacala pracovat na zkraceny uvazek, o syna se taky staram převážně sama, on je porad v praci nebo rekonstruuje barak. Obcas se stane ze je v kuchyni nadobi nepoklizene nebo hracky od maleho v obyvacce, to mu vadi, ale nejsem perfektni, ale snazim se. Seznamku zrusil a rekl ze spolu musime byt kvuli maleho, ze kdyby ne on, tak se mnou není…To ze si me neváží je snad horší než kdyby mi řekl, ze mě už nemiluje. Ma smysl pokacovat v takovem vztahu bez ucty? myslite si ze by nám poradna mohla pomoct? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2362
18.10.20 11:29

Podváděl tě a to opakovaně. On se nezmění. Můžeš změnit své vnímání vašeho vztahu, pokud nemäš jinou moznost než s ním zůstat. Tj. nepátrat po nevěrách a neočekávat věrnost ani úctu k tobě z jeho strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17813
18.10.20 11:32

Nepoučila ses. Vrátila jsi se k nevěrníkovi. Ti se nemění. Jak píše @akavi buď se s tím smiř nebo jdi od něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8902
18.10.20 11:36

To, že si člověk někoho váží, je mnohem víc, než že miluje.
Navíc tě určitě nemiluje, protože člověka, kterého si nevážíš, určitě nemiluješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5305
18.10.20 11:37

Ja tam zadny vztah nevidim, tudiz asi neni v cem pokracovat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
18.10.20 11:38

Člověk se zásadně nezmění, kdyby byl hodně mladý cca 15, tak tam teprve dozraje, vyvine se. U dospělých na změnu nevěřím. Váš lepený vztah, nefungoval, ale máte dítě, které vás už spojilo. Chceš v tomto žít dál? Rozhodnutí je na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
18.10.20 11:43

V prvni rade si zacni vazit sama sebe. Varenim a uklienim si respekt nikdy nikdo neziskal, nelez mu tzv do zadku teplou veceri…moje rada, delej, co chces ty, odpocivej, starej se o mimco, uzivej si praci, pratele a konicky. Jestli di budes sebe vic vazit, kdyz odejdes od tohto muze, tak to udelej. Jinak ho muzes brat jako prispivatele a otce (snad aspon o mimi se stara/ hraje si) no tak budou hracky vsude, nadobi..k veceri, at si, namaze rohlik :nevim: a posledni, sama si uvedom, jestli si ty jeho vazis a proc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
18.10.20 11:51

Nezůstávala bych. Kor, když máte zatím jen jedno dítko. Můj táta mamku podváděl celou dobu, byla s ním jen kvůli mně a bráchovi. Dávno už mohla mít lepší vztah. Tam to bylo také tak, že spolu chvíli nebyli, potom se koupil společně barák na rekonstrukci a stejně se nakonec rozvedli, když byl mému synovi rok. Za tu dobu se ale táta nezměnil, nevěry v tom byly pořád. Jako dítě si pamatuji, že jsme mamce s bráchou pořád kupovali nějaké plyšáky a blbosti, aby nebyla tak smutná a nebrečela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
18.10.20 12:05

Ahoj. Omlouvám se, je to mimo téma, ale jakou práci na zkrácený úvazek jsi si našla? A kdo v té době hlídá syna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
18.10.20 12:14
@maky 1993 píše:
Nezůstávala bych. Kor, když máte zatím jen jedno dítko. Můj táta mamku podváděl celou dobu, byla s ním jen kvůli mně a bráchovi. Dávno už mohla mít lepší vztah. Tam to bylo také tak, že spolu chvíli nebyli, potom se koupil společně barák na rekonstrukci a stejně se nakonec rozvedli, když byl mému synovi rok. Za tu dobu se ale táta nezměnil, nevěry v tom byly pořád. Jako dítě si pamatuji, že jsme mamce s bráchou pořád kupovali nějaké plyšáky a blbosti, aby nebyla tak smutná a nebrečela.

Bojim se že by mi bral maleho. Nevhci se s nim o nej dělit… Takhle nas ma oba… Navíc rikal, že kdybychom šli od sebe, chtěl by stridavou péči. Nedokážu si představit že bych ho měla vídat jen co tyden :( zvažuji partnerskou poradnu… Ale nevím zda to k něčemu bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.20 12:14

A ty si ho vážíš a máš k němu úctu za to, že chodí do práce a rekonstruuje barák? Přijde mi to stejné jako vyžadovat úctu za starost o domácnost a výchovu dítěte… To, že tě podvádí, je věc druhá… Nepoučila ses, riskla jsi to a ono to nevyšlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
18.10.20 12:17
@Nicole 1234 píše:
Ahoj. Omlouvám se, je to mimo téma, ale jakou práci na zkrácený úvazek jsi si našla? A kdo v té době hlídá syna?

Pracuji ve školství, vrátila jsem se tam po mateřské a s ředitelkou nebyl problem domluvit se na 8 hodin týdně… Je to práce v odpoledních hodinách, takže maleho v te době hlídá přítel když prijde z práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
18.10.20 12:22
@DoktorkaZorkaHorká píše:
A ty si ho vážíš a máš k němu úctu za to, že chodí do práce a rekonstruuje barák? Přijde mi to stejné jako vyžadovat úctu za starost o domácnost a výchovu dítěte… To, že tě podvádí, je věc druhá… Nepoučila ses, riskla jsi to a ono to nevyšlo…

Já si ho vážim. K malému se chová moc hezky, pracuje na baraku a to vše po svoji práci. Taky to nemá jednoduché. Ale dokážu to ocenit. Na to co bylo jsme zapomněli a udělali za tim tlustou čáru. Myslela jsem že ho dítě změní. A ono opravdu byl super, nechodí do hospody, nechlasta, s kamaradama tak max na kafe… Dřív byl každý vikend v čudu a vracel se nad ránem. Takže v tomto ohledu se zmenil. Prý měl seznamku jen z blbosti a sni si tam s nikym nepsal… O to že mel seznamku mu teď abi tak moc nejde, ale když mi řekl že si mě nemá za co vážit, byla to rána…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1014
18.10.20 12:23
@Kniezula píše:
Bojim se že by mi bral maleho. Nevhci se s nim o nej dělit… Takhle nas ma oba… Navíc rikal, že kdybychom šli od sebe, chtěl by stridavou péči. Nedokážu si představit že bych ho měla vídat jen co tyden :( zvažuji partnerskou poradnu… Ale nevím zda to k něčemu bude…

Strodavou peci u tak maleho miminka spis nikdo nenaridi…kdyz bude starsi, tak jo..a me prijde aspin dobre, ze syna miluje a chce s nim byt (pokud to neni nejake vydirani na tebe) ze nemiluje tebe, to se muze stat, ale pak jsou takovi, kteri uplne prdi i na dite…to je pak jeste horsi… jestli s tim partner souhlasi, tak do poradny rozhodne bezte..minimalne se tim nic nezhorsi, jen to muze pomoct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5305
18.10.20 12:24
@Kniezula píše:
Bojim se že by mi bral maleho. Nevhci se s nim o nej dělit… Takhle nas ma oba… Navíc rikal, že kdybychom šli od sebe, chtěl by stridavou péči. Nedokážu si představit že bych ho měla vídat jen co tyden :( zvažuji partnerskou poradnu… Ale nevím zda to k něčemu bude…

A dochazi ti, ze dite neni kus dortu, aby ses o nej delila? Neni to majetek a uz vubec ne vyhradni jednoho z rodicu. Ma otce i matku a pokud ma tata zajem se starat, je to snad jen dobre. To, ze vam dvema vztah nevysel prece neznamena, ze se ma otec z jeho zivota odejit.
Daleko horsi nez stridavka je zivot s rodici, kteri se nemaji radi, nemaji k sobe elementarni uctu a jsou spolu jen z povinnosti. Poradnu samozrejme zkusit muzete, ale otazkou je, je-li co zachranovat. A predevsim musi chtit oba a oba pro to neco udelat. Ale i kvuli sobe, nejen kvuli diteti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama