Chlap z Prahy - práce učitele? Pro místní učitelky :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bonder
Nováček 6 příspěvků 17.03.19 20:17
chlap z Prahy - práce učitele? Pro místní učitelky :)

V prvé řadě jsem chlap a mimino nemám, ale pokud zadám do vyhledávače jakoukoli otázku, vždy jako první vyleze tento server, takže předpokládám, že jsou zde odbornice na vše a najdu zde adekvátní radu :)
Ale teď vážně. Je mi 40 let, vystudoval jsem VŠE, obor finance. Více méně jsem ale vždy rád učil, takže učím tak zhruba skoro už dvacet let AJ v jazykové škole.
V poslední době mám ale takové zvláštní nutkání - a to jít učit na plný úvazek někde na SŠ, možná snad i na ZŠ (ale tím si nejsem tolik jistý). Chtěl bych učit jazyk, popř. ekonomické předměty, protože mě ekonomie jako obor baví a mám i mimo školu načteno dost ohledně tohoto oboru. Pedagogické minimum na rok jsem ochoten si dodělat.
Ale teď otázka… Myslíte si, že jsem naivní, když chci jít učit proto, že v tom vidím reálný smysl? Prostě znám x lidí, co pracují v bankách, pojišťovnách, atd., kteří svou práci nenávidí a tráví tam devět nebo deset hodin denně čistě jen pro peníze. Já jsem nějakým způsobem zajištěn a výše platu není pro mě úplnou prioritou, i když si samozřejmě myslím, že za dobrou práci by měl být člověk adekvátně zaplacen.
Takže…vážené místní učitelky, mám šanci najít práci učitele v PRAZE? Nebudou se na mě dívat, jako že jsem spadl z višně? (Inženýr učící jazyk? - byť si za kvalitou stojím, protože jsem další studenty získával vždy jen na základě doporučení, nikdy jsem je nemusel sám hledat). Nebo je naopak chlap při výběru upřednostňován?
Samozřejmě, pokud je tady někdo ze školy a ví o nějaké nabídce, sem s ní :)

Příspěvek upraven 17.03.19 v 20:38

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 7505 příspěvků 17.03.19 20:20

Holka chodí na osmiletý gympl v Praze a mají tam poměrně dost učitelů. A například němčinář a češtinář jsou naprosto nedostižní.

Vemas
Kelišová 5523 příspěvků 17.03.19 20:21

Proc? Ja rada vidim ve skole i chlapy. Mladsi ma ve skolce ucitele a je teda hyckan :mrgreen:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 17.03.19 20:22

V Praze jsem ucila a pochybuju, ze by se na tebe nekdo jako na spadleho z visne dival :nevim: Treba na nasi skole byli ucitele naprosto beznym zivocisnym druhem.

bonder
Nováček 6 příspěvků 17.03.19 20:25
@ivašot. píše:
Holka chodí na osmiletý gympl v Praze a mají tam poměrně dost učitelů. A například němčinář a češtinář jsou naprosto nedostižní.
@Vemas píše:
Proc? Ja rada vidim ve skole i chlapy. Mladsi ma ve skolce ucitele a je teda hyckan :mrgreen:

Myslel jsem to spíš proto, že jsem vystudovaný ekonom a chci učit jazyk. Těch nabídek na výuku ekonomických přemětů zas tolik není a učit nějaké účetnictví na OA by mě asi fakt nebavilo.

Hobitka
Závislačka 4995 příspěvků 17.03.19 20:33

@bonder Praxi v jazykovce mas. Otazka ale je, v jakem oboru Ti umozni udelat pedagogicke minimum. Predpokladam, ze to bude ucitelstvi ekonomie, takze pak budes anglictinu ucit pravdepodobne kvalitne, ale neaprobovane :think:. Ale nemyslim si, ze by to bylo nepruchozi. Kvalitnich pedagogu je stale nedostatek. Ale to ti spis poradi fakt holky, co uci. Ja mam tez dodelane pedagogicke minimum, ale dostala jsem pouze jednooborovou aprobaci v mem kmenovem oboru studovanem na VS. Delala jsem si pred RD, ted jsem doma s detmi a uceni tez nezavrhuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 20:41

Tak v Praze je největší nedostatek učitelů v republice. U na na Severu Moravy a Slezsku by sis neškrtl :* musel by sis tu angličtinu dostudovat na vysoké škole. Didaktiku, fonetiku a fonologii, morfologii a další chuťovky. Anonym místo bydliště.

Elenloth
Závislačka 4127 příspěvků 6 inzerátů 17.03.19 20:45

@bonder Spíš bych se podívala na kvalifikační požadavky, pro učitele, jestli jsi schopen a ochoten tohle podstoupit s vyhlídkou učitelského platu. Jako neaprobovaný učitel bys to měl složité, peníze jsou myslím taky menší. A abys získal kvalifikaci pro učitelství cizího jazyka i odborných předmětů, musel bys myslím absolvovat 2 různá pedagogická studia.
Sama jsem si na RD udělala doplňujícího bakaláře pedagogiky vystudovaného odborného předmětu, mám Aj level C2 a stejně bych byla nekvalifikovaný jazykář, musela bych ještě studovat didaktiku Aj. :zed:

Prof. Farnsworth
Kelišová 7096 příspěvků 17.03.19 20:49
@bonder píše:
V prvé řadě jsem chlap a mimino nemám, ale pokud zadám do vyhledávače jakoukoli otázku, vždy jako první vyleze tento server, takže předpokládám, že jsou zde odbornice na vše a najdu zde adekvátní radu :)
Ale teď vážně. Je mi 40 let, vystudoval jsem VŠE, obor finance. Více méně jsem ale vždy rád učil, takže učím tak zhruba skoro už dvacet let AJ v jazykové škole.
V poslední době mám ale takové zvláštní nutkání - a to jít učit na plný úvazek někde na SŠ, možná snad i na ZŠ (ale tím si nejsem tolik jistý). Chtěl bych učit jazyk, popř. ekonomické předměty, protože mě ekonomie jako obor baví a mám i mimo školu načteno dost ohledně tohoto oboru. Pedagogické minimum na rok jsem ochoten si dodělat.
Ale teď otázka… Myslíte si, že jsem naivní, když chci jít učit proto, že v tom vidím reálný smysl? Prostě znám x lidí, co pracují v bankách, pojišťovnách, atd., kteří svou práci nenávidí a tráví tam devět nebo deset hodin denně čistě jen pro peníze. Já jsem nějakým způsobem zajištěn a výše platu není pro mě úplnou prioritou, i když si samozřejmě myslím, že za dobrou práci by měl být člověk adekvátně zaplacen.
Takže…vážené místní učitelky, mám šanci najít práci učitele v PRAZE? Nebudou se na mě dívat, jako že jsem spadl z višně? (Inženýr učící jazyk? - byť si za kvalitou stojím, protože jsem další studenty získával vždy jen na základě doporučení, nikdy jsem je nemusel sám hledat). Nebo je naopak chlap při výběru upřednostňován?
Samozřejmě, pokud je tady někdo ze školy a ví o nějaké nabídce, sem s ní :)Příspěvek upraven 17.03.19 v 20:38

Hele, a máš někoho, kdo tě bude živit? :mrgreen: Jako učitel si vyděláš tak akorát na svačinu a lítačku. Z toho nebude ani na nájem v Praze…

bonder
Nováček 6 příspěvků 17.03.19 20:52
@Prof. Farnsworth píše:
Hele, a máš někoho, kdo tě bude živit? :mrgreen: Jako učitel si vyděláš tak akorát na svačinu a lítačku. Z toho nebude ani na nájem v Praze…

Psal jsem, že po této stránce jsem zajištěn.

vetřelec
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 17.03.19 20:52

@bonder
Jake mas vzdelani co se tyce anglictiny? Mozna bych pro tebe mela tip :)

subsomi
Kelišová 6745 příspěvků 11 inzerátů 17.03.19 20:54
@bonder píše:
vystudoval jsem VŠE, obor finance.
Pedagogické minimum na rok jsem ochoten si dodělat.

Pedagogické minimum je na 2 roky (4 semestry) a získáš „papír“, že můžeš učit jen to co máš už na VŠ vystudováno.
Takže jen ekonomické předměty.

Občas (pokud chtějí nebo musí) to ředitelé obchází tak, že nechají člověka učit 1 hodinu týdně to na co má papír a zbytek to co si domluví. Ale je to na hraně a při případné kontrole by museli být schopni to obhájit, takže to fakt jen v případě, že ředitel moc chce, nebo fakt nemá jinou možnost.

bonder
Nováček 6 příspěvků 17.03.19 20:54
@vetřelec píše:
@bonder
Jake mas vzdelani co se tyce anglictiny? Mozna bych pro tebe mela tip :)

CAE + 20 let praxe (skupinová výuka, individuální výuka, firemní kurzy).

Prof. Farnsworth
Kelišová 7096 příspěvků 17.03.19 20:55
@bonder píše:
Psal jsem, že po této stránce jsem zajištěn.

Hele a není lepší dělat dobročinnost tam, kde je víc potřeba? :mrgreen:

vetřelec
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 17.03.19 20:56

@bonder pisu sz :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama