Chlapec do školy v 6 nebo až 7 letech?

Gianela
3.8.15 12:53

chlapec do školy v 6 nebo až 7 letech?

Ahojte..prosím Vás mám syna - 5 let mel teď v červenci…podľa čoho spoznám, že môže ísť do školy príští září v 6 letech anebo až v 7? Je lepšie dať odklad, aby bol na školu rozumnejší, ale zas aby sa nenudil už v školke… nebo záleží na ńom? Alebo co navrhne detská doktorka? Dilema…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50114
3.8.15 12:55

Odklad ti může doporučit jedině pedagogicko-psychologická poradna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 12:55

@Gianela záleží na vyzrálosti - doporučení školky atd.. obecně - mam kluka poslední týden v srpnu, pokud nebude „zabržděný“, půjde v čerstvých 6 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
3.8.15 12:57

@Gianela poradila bych se ve školce, uviděla bych co při zápisu, co řekne doktorka a při nerozhodnosti bych zkusila i PPP… Určitě záleží na dítěti. Kdy je narozený? Osobně mi přijde horší ztratit rok ve školce, znám pár dětí se zbytečným odkladem a byl z toho problém. Kluk se nudil a zlobil, protože byl hodně napřed.
Budu to taky za pár let řešit, zatím si odklad nepřipouštím, uvidíme, jak to bude vypadat s prckem.
EDIT: Pokud budeš žádat o odklad, tak do PPP půjdete tak jako tak.

Příspěvek upraven 03.08.15 v 12:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
3.8.15 12:58

@Gianela Předpokládám, že i na Slovensku se chodí k zápisu do první třídy, na kterém se uvidí, zda je chlapec školsky zralý, případně už budou patrné signály, že není. Pak o školní zralosti rozhodne PPP po vyšetření, ale na závěry je ro před plánovaným nástupem do školy ještě brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
3.8.15 13:00

@Gianela Úplně jedno, jestli je to kluk nebo holka, každý prostě dozrává jinak, i když teoreticky se říká, že klukům to trvá déle, oni to mají rozložené jinak a nedá se to paušalizovat na všechny. Uvidíš sama, co ti řeknou ve školce, tam ty děti dobře znají (někdy lépe jak psycholožka, pokud dítě nemá třeba zrovna v době vyšetření v poradně ideální den), mohou je porovnávat a mají roky zkušeností. Musí se umět soustředit na daný úkol, vydržet u nějaké činnosti, měl by mít zvládnutou řeč - všechny hlásky, uvolněnou ruku, měl by bý zralý sociálně - ctít autority, umět se trochu podřídit, umět sám něco vyřídit… Bylo by dobré, aby se sám lehce zajímal o písmenka, číslice, ne aby četl, ale aby měl snahu se sám podepsat, umět říct, co všechno začíná na M, umět rozpoznat první písmenko ve slově, vytleskat slabiky, měl by se do školy těšit. Pokud je to normální zdravé dítě, ve všem srovnatelné se svými vrstevníky, není důvod, aby do školy nenastoupil. Uvidíte kolem Vánoc, jak na tom bude, na jaro se pak dá objednat do poradny, kdyby se vám cokoliv nezdálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.8.15 13:03

Rozhodnutí bude na PPP, nikoliv na Tobě. Uvidíš, co bude u zápisu, ve školce… mohou doporučit návštěvu PPP a ten může doporučit odklad (potom ho dát můžeš) nebo naopak nikoliv. Mě tohle čeká poprvé za dva roky. Jeden kluk v půlce června, druhý na konci července. V čerstvých 5 letech je toto řešit naprosto předčasné. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.8.15 13:08

Já jsem tohle řešila loni - syn má narozeniny koncem července. V únoru celý zápis do školy probrečel a paní učitelky navrhly odklad. Když jsem si volala do pedagogicko-psychologické poradny, tam se paní vyjádřila, že chlapečkům narozeným v letních měsících se dává odklad skoro automaticky. I paní učitelka ve školce doporučovala odklad. Po návštěvě poradny v červnu, mi pracovnice poradny řekla, že odklad nepodepíše, že je syn zralý a když by nešel do první on, tak už nikdo. Vyšetřovala ho bez mé přítomnosti (byla jsem v čekárně) a pak se mnou všechno probrala- sama jsem"hleděla" jak je syn šikovný :) A máme za sebou první třídu - syn je jedničkář, ze školy nadšený, sám si vybíral a přihlašoval se do kroužků. Je více sebevědomý a víc si důvěřuje.
Takže za mě bych doporučila určitě návštěvu pedagogicko-psychologické poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
3.8.15 13:11

@riska23 To se hezky čte. :palec:

Zakladatelko, tady je jasně vidět, že to řešíš naprosto předčasně. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
3.8.15 13:14

@Gianela Každý dítě je jiné.. Některé jsou už zralé nastoupit školní docházku, jiným přispěje odklad..Zkus je na podzim poptat učitelek ve školce, jak to vidí ony, přeci jen jsou s malým často. Mě hlavně i říkaly, že i kdyz se dítě v zimě nezdá, že by mělo nastoupit do školy, tak za těch půl roku než půjde do školy udělá třeba velký pokrok..Mám dceru v červnu a syna v červenci a oba šli do školy v čerstvých 6ti letech..Syn byl hodně malý, teď půjde do druhy třídy a je z kluků nejmenší, ale ve škole s ničím nemá problém a měl samé 1. Sám mi říkal, že je rád, že už půjde do druhy třídy a ne teprve do prvni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gianela
3.8.15 13:16

@Billi ďakujem všetkým, je narodený 16.7.2010..lepšie riešiť skor nez pozde, moj skromný názor… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Gianela
3.8.15 13:19

@hanka.br. ano i na sk sa chodí v 6…ovšem ja žijem 10 rokov v Prahe :D

• Nahlásit
  • Citovat
20900
3.8.15 13:19
@Gianela píše:
@Billi ďakujem všetkým, je narodený 16.7.2010..lepšie riešiť skor nez pozde, moj skromný názor… :mavam:

V případě pochybností to v souvislosti s nástupem do školy platí obráceně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20900
3.8.15 13:21
@Gianela píše:
@hanka.br. ano i na sk sa chodí v 6…ovšem ja žijem 10 rokov v Prahe :D

To vím, že v šesti, ale nebyla jsem si jistá těmi zápisy. Zatím máte na tyhle starosti čas, problém řešte, až nastane. Hezké léto!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1018
3.8.15 13:23

Synovi bude zítra 6. A v září nastupuje o první třídy. U zápisu ze začátku taky plakal, ale pak už se snažil. Každým dnem je vidět, že dozrává.

Já jsem se tenkrát ve školce ptala co si myslí o odkladu. Dvě učitelky mi tak nějak naznačily, že je pomalejší. A jedna zase říkala, že je strašně šikovný a že by se další rok už ve školce nudil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama