Chlapeček 13 měsíců neukazuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Judys
Nováček 3 příspěvky 25.09.14 11:21
Chlapeček 13 měsíců neukazuje

Ahoj všichni, mému chlapečkovi je 13 měsíců a neukazuje. Resp. ukazuje rukou, ale tak, že stočí pěstičku, o nějakém použití ukazováčku nemůže být řeč. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Pořád ho opravuju, ale vůbec to nevnímá. Má ho nechat být, nebo co stím? :nevim: I u knihy ukazuje pěstí, max občas palcem. Moc děkuju za vaše zkušenosti :)

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14242 příspěvků 25.09.14 11:23

@Judys Mám stejně starého syna a dělá to samé zatím ho nechávám, myslím, že má ještě čas :think:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 25.09.14 11:30

@Judys bud v klidu. Můj starší nedělal nikdy nic podle tabulek. Pohybově neskutečně napřed, ale ukazováním, stavěním kostek, poznáváním obrázků atd, i mluvením (2,5roku), vnímáním, že na něj třeba někdo mluví, dost pozadu. že by si se mnou někdy něco ukazoval, „četl“ v knížce - ani omylem. Ve 13 m ani náhodou.. nezájem.
a teď - chodí do školy, a krom toho, že mu nejde psaní (ale i v tom se zlepšuje) je moc šikovnej. a mluví jako kniha :-)
dej mu čas, a hlavně ho s tím „neotravuj“, některé děti se zapřou a o to méně pak spolupracují..(to zas znám od mladšího.. to je zaťatec..) ať si ukazuje pěstí.. já bych tehdy byla ráda i za tu pěst :-) jediné co by řešila, jestli tu ruku v pěst nedrží pořád.. ale jestli ukazuje pěstí, to ne.. 8)

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 25.09.14 11:33

Jen klid :) synovi bude 17m a ukazováčkem ukazuje až tak poslední měsíc :) chval ho, že vůbec ukazuje a komunikuje tak s tebou :)

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20224 příspěvků 25.09.14 11:38

Ja bych obcas byla radsi kdyby neukazovala, vyborne umi ukazovat hlavne na lednici a na skrin se susenkama :mrgreen: Na knizky nebo tak vubec..

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 25.09.14 12:01

Zahod tabulky.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 25.09.14 12:03

Má čas.

mischelinka
Kelišová 6513 příspěvků 25.09.14 12:07

@Judys ahoj, oba mí kluci v tomto věku taky neukazovali. u toho staršího (prvorozeného) jsem z toho byla taky lehce špatná a studovala, jestli to něco špatného neznačí a u toho mladšího už jsem to neřešila. Začal ukazovat asi v 1,5 roce a teď má 2 a pro změnu nemluví, jen ukazuje a to furt :mrgreen:

Judys
Nováček 3 příspěvky 25.09.14 13:02

Moc díky holky! Tabulky určitě neřeším, „ukazuje“ od 11 měsíce, jenom takhle špatně. Spíš mi šlo o to, aby se to neučil nějak blbě, jestli ho mám nějak opravovat nebo tak něco. Budu chválit :hug:

erenza
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 25.09.14 13:12

Můj neukazoval nikdy, v 19ti měsících teď, když něco chce a je u mě v náručí tak natáhne celou ruku s roztaženými prsty a nahne se - například směr mikrovlnka, aby si mohl mačkat čudlíky, nebo vypínače na světlo a tak. Nikdy neukázal jenom prstem. Dvakrát teda jo, směrem do knížky u který seděl, abych předvedla jak dělá to zvířátko, který chce slyšet. Pak se vybodl i na tohle. Je úplně v pořádku, prostě to jenom nedělá. Není to povinnost.

Honzimila
Kecalka 288 příspěvků 25.09.14 13:49

Ahoj, malý má přesně 14,5 měs a začal ukazovat ukazováčkem teď v pondělí :D, ale běžně taky ukazuje celou rukou, třeba když chce prso, tak neukáže, ale dělá do nich baci baci :mrgreen:, já mywlím, že je to jedno, jak ukazuje, to časem obkouká od tebe a stejně jich zase časem budeme učit, že prstem se neukazuje, že je to neslušné :mrgreen:

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 25.09.14 21:47

Ukazování je prostředek komunikace a sdílení pozornosti („hele, mami, tamhle je pes“, „co to tam je?“). Proto podle mě nezáleží na způsobu, jakým to dítě dělá (pěstí, palcem, rukou), ale nejsem odborník. Ve 13M ale má každopádně ještě čas. Jinak můj syn taky nejprve ukazoval celou dlaní a teprve potom prstem (tak asi měsíc byl mezi tím). Ještě předtím se na předmět zájmu jen podíval (třeba jsem se zeptala, kde je obraz a on se podíval tím směrem). Jinak ale ukazování důležité je, to ano, právě proto, že je to znak, že se dítě po psychické a sociální stránce normálně vyvíjí, dle APLA je neukazování do určitého věku absolutní indikace pro vyšetření.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >