Chlapeček nebo holčička podle chutí v těhotenství

82
11.10.07 08:15

Chlapeček nebo holčička podle chutí v těhotenství???

Hezké ráno,
včera jsem koukala na pořad na Čt 1 Pod pokličkou. Byl věnovaný těhulkám a výživě. Zároveň tam říkali, že ženy, které mají v těhu chuť na sladké mají většinou holčičky a pokud na kyselé a slané tak chlapečky.
Jsem sice teprve na začátku, ale zajímaly by mě vaše zkušenosti. Od začátku nemůžu sladké ani vidět už mi vadí i sladké minerálky a to jsem ho vyždycky zbožňovala. Rádi bychom chlapečka, tak se chytám už všeho:o)
Budu vděčná za každý názor:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.10.07 08:21

Tak to je podle mě babská pověra jako určování pohlaví podle tvaru bříška apod. Já mám dva kluky a v obou těhotenstvích, kdybych se nekrotila, tak jsem se sladkého ujedla. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
4271
11.10.07 08:56

Ahoj Luciko.
Je to zajímavý, tyhle spekulace, ale vždycky je to 50:50. Já v prvním těhu jedla hodně sladkýho, z kyselýho a slanýho se mi dělalo blbě a máme holčičku. Teď jsem 11 tt a spíš mám chuť na slané, houby s octem, oříšky atd, tak nevím, taky bychom chtěli kluka, ale jak se to vyvine, uvidíme. Každopádně si to nechám říct, jsem hrozně zvědavá. Největší jistotu máš z plodovky, ale když na ní nemusíš, tak bych to riziko nepodstupovala. Já na tom byla v prvním těhu (DS 1:36 - narodila se naprosto zdravá holčička), tak jsem si to za ty nervy za odměnu nechala taky říct.
No hlavně aby byli mimísci zdraví a nic jim nechybělo a jestli to bude to nebo to, je to jedno. Tak se drž, a jeslti to nějak zjistíte, dej vědět.
Pa Agatha + Agátka 21m + mimís 11tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
11.10.07 09:00

No zajímavý to je. Protože kamarádka od začátku těhu měla chuť na sladké. Hlavně štrůdly. Ale jedla hodně sladká jídla. Teď to musela omezit, páč hodně přibírala, ale vypadá to, že se jim v prosinci narodí Terezka. Tak třeba na tom něco bude :wink: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
11.10.07 09:07

Jé, kdyby tahle babská pověra vycházela, tak by se nám měla narodit holčička… 8O :D No, uvidíme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
11.10.07 09:16

No tak koukám, že ztatím je to tak 50:50 asi nic není stoprocentní. Ale stejně je zvláštní jak se ty chutě mění. Mně kdyby něko řekl, že nebudu chtít sladké ani vidět tak se zasměju:o)
Agatko taky si říkám, hlavně aby bylo to zlatíčko zdravý a ve finále je mi jedno co to bude, ale každá máme svého favorita:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.10.07 09:17

Já jedla sladké na tuny a mám holčičku… :wink:
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.10.07 09:40

Ahoj,
taky jsem se někdy loni v zimě, na začátku svého druhého těhotenství ptala všude možně,jak to měli ostatní s chutěma v těhotenství a podle toho s pohlavím miminka. Vycházelo to, jak se píše i zde 50:50.

Ale za sebe Ti můžu napat, že u mě babské pověry fungovaly.
První těhotenství - kluk - chutnaly mi hlavně vývarový polévky, maso, tlačenka(tu jinak vůůůbec nejím)

Druhé těhotenství - holka - to jsem měla pořád chuť na sladký, polévky mě nezajímaly téměř žádné a nad masem a uzeninama se mi navalovalo hodně dlouho.

Ilča

• Nahlásit
  • Citovat
2602
11.10.07 09:55

takze bych jako cekala holku..no proc ne…ale zase na druhou stranu, mi chutna i kysele…i slane…ale sladke vede…pockam si do dubna :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
11.10.07 10:03

No já na tohle sice taky moc nevěřím, ale je fakt, že teď bych se pořád cpala čokoládama a sladkým a čekáme holčičku :) Jinak na to fakt moc nedám. Píšeš, že jsi na začátku těhu tak to je obvyklé, že není chuť na nic teda u mě to tak bylo. Ta chuť na sladké přišla až trošku později :)

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
11.10.07 10:32

Připojuji se k ostatnim… normalne mam rada sladke, v tehotenstvi jsem na sladke nemela chut pouze na zacatku (to jsem nemela chut temer na nic, jelikoz jsem neustale zvracela…), ale pak jsem jedla kazdy den buchty, casto cokoladu, proste sladkosti. A mame holcicku!!! Jinak podle tvaru briska mi kazdy hadal kluka.
Tak kdo vi jak to je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
11.10.07 10:46

Ahoj,

jsem těhotná potřetí a čekám třetí holčičku.

V prvním těhotenství jsem se mohla utlouct po sladkém, ve druhém jsem žádné chutě neměla a nyní nemůžu vidět sladký, maso, a jogurty, ale zase se můžu utlouct po citronech.

Opravdu babská rada, taky jsem se jich chytala, ale je to na nic.

PS: přeju ti aby to byl ten kluk

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.07 11:13

Tak já v prvním těhu jedla samé sladké a mám kluka,nyní jsem na začátku opět prahla po sladkém,nyní po masu a zelenině a prý také čekám chlapečka.Dnes jdu na gen.UTZ,tak napíšu jak jsem dopadla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
11.10.07 11:23

dzambino tak hlavně hodně štěstí na UTZ a at se mimísek neschovává:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
11.10.07 11:26

No těžko říct,

fakt je , že při prvním těhu jsem jedla všechno sladké, slané, kyselé..... a narodil se kluk. A při druhém jsem jedla vše kromě masa a uzenin, z těch mi bylo na nic, a to jsem a vždy jsem byla hrozný masožravec… a narodila se holka. Tak možná na tom něco bude. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama