Chléb z kypřícího prášku v domácí pekárně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
humpio
Povídálka 30 příspěvků 03.12.18 15:46
Chléb z kypřícího prášku v domácí pekárně

Prosím vás neznáte nějaký recept na chléb do domácí pekárny bez droždí? Třeba z kypřícího prášku tak aby mi to nelezlo z pekárny. Dekuji

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9019 příspěvků 33 inzerátů 03.12.18 18:03

Ne, chleba musi kynout. Bud diky drozdi nebo kvasku.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33648 příspěvků 10 inzerátů 03.12.18 18:11

Souhlas s @Verun83 . Pekárna nahřívá těsto dlouhou dobu, je potřeba ho dělat kynuté a ne z kypřícího prášku. Když bez droždí, tak raději zkus z kvásku.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 03.12.18 18:46

@Tiger-lily a kvásek se dělá jinak než z droždí?Děkuji za info a z kypřícího opravdu ne zkusila sem a opravdu nejde droždí nahradit kypricim…

Verun83
Echt Kelišová 9019 příspěvků 33 inzerátů 04.12.18 06:25
@humpio píše:
@Tiger-lily a kvásek se dělá jinak než z droždí?Děkuji za info a z kypřícího opravdu ne zkusila sem a opravdu nejde droždí nahradit kypricim…

Kvasek si musite ,,vykrmit,,. Zitna/chlebova mouka a voda, krmite nekolik dni a az zacne byt silny a bude ho dost, muzete pect. Je to slozitejsi. Na fb je skupina pecem pecen. Tam hodne poradi. Existuje i kvaskova mapa a nekdo vam muze darovat kvasek jiz cinny. A vy ho jen rozmnozite.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33648 příspěvků 10 inzerátů 04.12.18 09:47
@humpio píše:

Kvásek je jen mouka s vodou, tady je návod . Většinou se dělá z žitné, z pšeničné mouky není stabilní. Potom před pečením použiješ takové mouky, jaké chceš, zamícháš kvásek a necháš těsto pracovat. Kvásek je i k dostání v obchodech, v severozápadních Čechách běžně i v pekařstvích a kdejakých prodejnách jsem se s ním setkala, pokud jsi z jiné oblasti, tak ve zdravých výživách a hodně se s ním „kšeftuje“ v mateřských centrech, možná lepší, než zkoušet udělat hned napoprvé sama, tak zkusit získat od nějaké zkušenější pekařky chleba i s podrobnějším návodem, jak kvásek používat. Já klidně dám kváskový chleba i do pekárny, je hutnější a mírně nakyslý, však to zkus, maximálně to půjde za stálého míchání… a vrátíš se k droždí.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 04.12.18 10:32

Díky

yarenka777
Kecalka 137 příspěvků 27.12.18 07:48
@humpio píše:
Prosím vás neznáte nějaký recept na chléb do domácí pekárny bez droždí? Třeba z kypřícího prášku tak aby mi to nelezlo z pekárny. Dekuji

Omlouvám se, ale tento recept jsem jen našla v archívu, ale nezkoušela. Podle mě je třeba kynout chléb buď s droždím a nebo s kváskem.
Ale k dotazu:

Žitný chléb
250 ml mléko
1 balíček prášek do pečiva
40 g máslo nebo olej či sádlo
400 g celožitná hladká mouka
sůl
kmín
fenykl (nemusí být)

Mouku smícháme s kypřícím práškem, špetkou soli, tlučeným kmínem a fenyklem. Mlékem a rozehřátým máslem zpracujeme v těsto, které pečeme v malých, vymaštěných srnčích hřbetech nebo klademe lžicí malé bocháneky na plech s pečícím papírem. Pečeme v troubě 20-25 minut. Můžeme péci v chlebové nebo sucharové formě. Opravdu netuším jak chutná ani jestli se povede. (Popravdě zásadně peču s kváskem a nebo s droždím). Chtěla jsem jen vyhovět zakladatelce.) Budu ráda za zprávu, jak se povedl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus zase provokuje na Instagramu. Myslí to vážně, nebo chce pozornost?

Od té doby, co je krásná moderátorka Jasmina Alagič (29) v požehnaném stavu,... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >