Reklama

Chlupy v podpaží u sedmileté dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 13:17
Chlupy v podpaží u sedmileté dcery

Moje dcera má 7,5 let… všimla jsem si že už jí pomalu rostou chlupy v podpaží i v intimních místech. Včera měla na obličeji i dva pupínky. Nevím jestli je to v tomhle věku normální. Já jsem měla menstruaci v 9 letech takže dcera bude asi po mě. Mám to řešit nebo je to normální? A může už to být puberta? Prsa jí ještě nerostou

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 49782 příspěvků 1 inzerát 22.09.18 13:28

V tomhle věku to úplně normální není, ale pokud má k tomu dispozice, tak u ní bude puberta nejspíš dřív než u většiny dívek. Mě doktorka upozorňovala, že dneska holčičky dospívají a dostávají první menstruaci v průměru o 2 roky dřív než jejich maminka. U starší dcery to bylo asi o 1,5 roku dřív než u mě. Ještě mám mladší tak uvidím, ale tam počítám, že to bude dřív jak u starší. Ale jsem ten druhý extrém, protože jsem dospívat začala hodně později.

nozu
Extra třída :D 11571 příspěvků 22.09.18 13:32

teda přijde mi to hodně brzo. Dceři je 12 let a teprve tyto věci začínáme řešit… asi bych se minimálně poradila s dětskou doktorkou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 13:33

U nás to máme stejne ale neřeším to. Proste holt ne každý je podle tabulek.

Z.jev
Závislačka 3176 příspěvků 22.09.18 13:34

Může to být předčasná puberta a to bych řešila s doktorem. Mohl by se zastavit růst

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 13:35

A ještě dodám ze dcera je vahou i výškou určitě o dva roky napřed oproti spoluzackam

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10922 příspěvků 22.09.18 13:36

Není to normální. Většinou se nejdřív klubou prsa a pak teprve chmýří. Její pediatr o tom ví?

Příspěvek upraven 22.09.18 v 17:13

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 22.09.18 14:36
@tezi píše:
V tomhle věku to úplně normální není, ale pokud má k tomu dispozice, tak u ní bude puberta nejspíš dřív než u většiny dívek. Mě doktorka upozorňovala, že dneska holčičky dospívají a dostávají první menstruaci v průměru o 2 roky dřív než jejich maminka. U starší dcery to bylo asi o 1,5 roku dřív než u mě. Ještě mám mladší tak uvidím, ale tam počítám, že to bude dřív jak u starší. Ale jsem ten druhý extrém, protože jsem dospívat začala hodně později.

Takže když já to dostala v 10 letech 8o To by bylo docela šílený, i tak počítám, že bude třeba dceru poučit dost brzy :think:

tezi
Hvězda diskuse 49782 příspěvků 1 inzerát 22.09.18 14:57

@Overlook takhle mi to řekla dětská doktorka, ale ono záleží na spoustě věcí. Tenkrát jsem řešila bolest břicha, spíš podbřišku někdy v 11 letech a první menstruaci dostala ve 13,5. U mladší ty samé bolesti řeším v 10, ale je typově jiná, takže u ní očekávám mezi 12-13 roky. Od kamarádky dcera ji dostala jenom o trošku dřív. Ale celkově dnešní holčičky dospívají dřív než my.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:31
@Anonymní píše:
Moje dcera má 7,5 let… všimla jsem si že už jí pomalu rostou chlupy v podpaží i v intimních místech. Včera měla na obličeji i dva pupínky. Nevím jestli je to v tomhle věku normální. Já jsem měla menstruaci v 9 letech takže dcera bude asi po mě. Mám to řešit nebo je to normální? A může už to být puberta? Prsa jí ještě nerostou

Prosím promiň mi tuto otázku, taky řešíme předčasné „vyspívání“, je dcera trochu oplácaná? Na to mě upozorňovala dr. Naše je tedy trochu oplácaná je.
Já dostala první menstruaci ve 12, dcera by to mohla dostat v 10? Masakr!!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:42
@Anonymní píše:
Prosím promiň mi tuto otázku, taky řešíme předčasné „vyspívání“, je dcera trochu oplácaná? Na to mě upozorňovala dr. Naše je tedy trochu oplácaná je.
Já dostala první menstruaci ve 12, dcera by to mohla dostat v 10? Masakr!!!!

Naše dcera je taky oplacana. A máme to samé. Je ji 7 a půl, v lete přišla ze ji rostou chloupky a v podpaží měla asi 2 delší a i dole malinko par… ale ona je i vysoká oproti vrstevnicim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:53
@Anonymní píše:
Naše dcera je taky oplacana. A máme to samé. Je ji 7 a půl, v lete přišla ze ji rostou chloupky a v podpaží měla asi 2 delší a i dole malinko par… ale ona je i vysoká oproti vrstevnicim.

naše je o hlavu vyšší než všichni spolužáci

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 18:59
@Anonymní píše:
naše je o hlavu vyšší než všichni spolužáci

U nás to samé. Když jsme byly na prohlídce 7let a vážili i měřili tak nic nerikali. Pohybu má dost. Ale všimla jsem si, ze na škole je moc rozdílu u deti. O rok výš holcicka je ještě vyšší a větší než naše. Naše měla odklad. A ještě o rok výš jsou taky rozdíly velké. Jsou holcicky drobné malé a pak typu naše…každý je jiný. Těžko s tím něco dělat. Jako hormony ani léky do ni cpát nebudu … manželova maminka je mala a moje taky - jedna 162cm a druhá moje má 165… já mam 172 a manžel taky…a dcera má teď 130cm. Nemyslím si ze i kdyby začala MS bude mít 130…a na netu jsem našla ze v normě se bere pokud se MS nedostavi pod 8let.

bublinek
Kelišová 5020 příspěvků 22.09.18 19:17

Naše má 145cm v 7letech a 3 měsících. Kupovali jsme přezůvky do školy: vel 39 8o :roll:
V manželově rodině jsou chlapi vysocí 185cm a výš. Tchyně má 180cm a nohu vel 42.
Dcera je už od mimina vyšší.

edit: No a anonym je v pytli, byla jsem růže :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:22

@bublinek to nevadí…no tak uvidíš. Já proste hormony a léky bych do ni dávat nechtěla…kdyby nám chtěl dávat doktor. Já měla MS ve 12 a něco a u ni to bude nejspis dřív…ale třeba se pletu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >