Chodí kontrola z ČSSZ z místa bydliště nebo z místa zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luli-sek
Povídálka 33 příspěvků 10.03.19 14:01
Chodí kontrola z ČSSZ z místa bydliště nebo z místa zaměstnání

Ahoj holky.Vite prosím vás někdo jestli chodí kontrola na nemocenské z ČSSZ z okolí místa bydliště nebo z místa zaměstnani? Nebo z místa od kud jsou dávky posílány? :mrgreen: Mě to vrtá hlavou a nikde sem to nedohledala :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4136 příspěvků 10.03.19 14:06

@luli-sek z místa bydliště, kamarádka pracuje na sociálce a dokonce jsou ty kontroly dopředu naplánované.

luli-sek
Povídálka 33 příspěvků 10.03.19 14:17

@Aduš8 děkuji moc za odpověď.Me to vrtalo jen hlavou jak to vlastně je když je bydliště jinde, pracoviště taky a vlastne dávky se mi posilaji taky od jinud :mrgreen: Ale to z místa bydliště je opravdu nejlogičtější :)

Zuzee87
Závislačka 4034 příspěvků 10.03.19 14:46

Ahoj, kontrolu pošle OSSZ pod který spadáš místem pobytu uvedeným na neschopence. Což samozřejmě může být jiné než bydliště. Jen prvních 14 dnů jsi o případné změně pobytu v DPN povinná informovat zaměstnavatele, ten prvních 14 dní neschopenky může provádět kontroly. :mavam:

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 10.03.19 14:51
@Aduš8 píše:
@luli-sek z místa bydliště, kamarádka pracuje na sociálce a dokonce jsou ty kontroly dopředu naplánované.

A můžu se zeptat, víš, jestli si to tam namátkou vybírají, nebo skutečně chodí jen na popud lékaře či zaměstnavatele?

Aduš8
Závislačka 4136 příspěvků 10.03.19 15:03

@Čičorečka ne, pokud nekecá, tak na popud lékaře či zaměstnavatele nechodí. Určitou roli prý hraje i to, jak dlouho člověk marodí. Takové, kteří jsou doma týden s chřipkou tolik neřeší, spíš ty, co marodí dlouhodobě či opakovaně.

lachtanice86
Echt Kelišová 7639 příspěvků 10.03.19 15:14

@Čičorečka generuje to program. Den předem nebo ráno dostanou soupis lidí co musí za ten den zkontrolovat. Ale pokud dostanou info od lékaře, nebo zaměstnavatele tak vyrazí na základě toho. Dělala jsem na ossz. Proto se taky muze stat že přijde kontrola a ty už si v práci. Než to projde tím kolečkem, tak jim můžeš skočit do kontroly. Stejně tak se může stát že je někdo doma rok a kontrolu nemá a na někoho přijdou 2× za půl roku.

Uživatel je onlineČičorečka
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 10.03.19 15:42
Bubla_Bučková
Kelišová 5962 příspěvků 10.03.19 16:21

Holky já potřebovala potvrdit vycházky a byla to ossz zaměstnavatele… :think: je to půl roku..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 16:22

@lachtanice86 Jaký je předpoklad toho,že kontrola přijde v prvních 14-ti dnech?A chodí kontroly i večer okolo 19.hodiny?A víkendy?
Mám prvě neschopenku skoro po třiceti letech.Navíc úraz,nic co by se dalo nafingovar.Máme koupený lístky do divadla,nerada bych o představení přišla.Je to 2 km od domova,dovezou mě autem.
Vycházky mám 13-17.Skoro je nevyužiju,radši jsem v klidu,kvůli hojení.

Bubla_Bučková
Kelišová 5962 příspěvků 10.03.19 16:26
@Anonymní píše:
@lachtanice86 Jaký je předpoklad toho,že kontrola přijde v prvních 14-ti dnech?A chodí kontroly i večer okolo 19.hodiny?A víkendy?
Mám prvě neschopenku skoro po třiceti letech.Navíc úraz,nic co by se dalo nafingovar.Máme koupený lístky do divadla,nerada bych o představení přišla.Je to 2 km od domova,dovezou mě autem.

Tak první kontrola je stejně jen spíš taková výstraha. Blbý je, že pak musíš lékaři podávat vysvětlení. Trvala bych na tom, že „sotva chodím“ a bud jsem neslyšela zvonek nebo jsem musela spát :nevim:

berry4
Nadpozemská drbna 28379 příspěvků 10.03.19 16:32

Mám za to,že prvních 14 dní máš placených zaměstnavatelem,to kontrola nechodí. Ale může přijet někdo,kdo je pověřený zaměstnavatelem. Zatím jsem ale neslyšela,že by se to někomu stalo … :think:

lachtanice86
Echt Kelišová 7639 příspěvků 10.03.19 16:38
@Anonymní píše:

Prvních 14dnu ti z ossz nepřijdou. To chodí maximálně někdo z práce. Zažila jsem to když bylo podezření na fiktivní pn a vyplatilo se jim to. Kontrola z ossz může chodit od 6-22. Stejně tak i o víkendu. Pn platí na všechny dny, proto mohou chodit i ty kontroly. Porušit to je tvoje rozhodnutí, pokud tě vyhmatnou budou ti krátit pn. To že neslysis zvonek opravdu není výmluva která by prošla.

adresa
Závislačka 4474 příspěvků 10.03.19 16:42
@Anonymní píše:

V prvních 14 dnech z OSSZ nepřijdou. Ze zaměstnání můžou, ale když máš úraz, tak pochybuji. Pak z OSSZ už klidně.
Manžel měl před 2 lety PN po asi 15 letech, měl operaci kýly. Třetí den po operaci byl doma a paty den po operaci se rána podebrala a otekla. Začali jsme denně jezdit do nemocnice, 30 kilometrů autem, ránu mu otevřeli a vyčistili, dali dren a denně prevaz. Ve schránce lístek o kontrole, poslali jsme n a ossz kopii zprávy z chirurgické ambulance, kde byl uvedeny čas ošetření. Bylo to ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 17:01
@Bubla_Bučková píše:
Tak první kontrola je stejně jen spíš taková výstraha. Blbý je, že pak musíš lékaři podávat vysvětlení. Trvala bych na tom, že „sotva chodím“ a bud jsem neslyšela zvonek nebo jsem musela spát :nevim:

Jsem zdravotník.A mám dobré vztahy s lékařem i sestřičkami.Říkala jsem sestřičce,když vypisovala neschopenku,že máme lístky do divadla…že se bojím kontroly…a ona říkala,že ev.řekneme,že jsem měla akutní problém,volala jsem lékaři do ordinace a sešli jsme se tam mimo ordinační dobu.Ach jo.Jinak sedím celé dny doma,vycházky jsem ráda že mám,ale spíš jako kdybychom ev.chtěli jet autem k rodičům na kafe.Neschopenku nemám v úmyslu zbytečně prodlužovat.

Ještě se zeptám,zda někdo víte-když dělám nepřetřžitý provoz,vyplatí se mě neschopenku ukončit v neděli,ne k pátku?Nebo když bude potřeba,abych šla v neděli do práce,šlo by neschopenku ukončit k sobotě?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama