Chodí kontroly na neschopenku v těhu?

10410
2.9.08 11:29

Chodí kontroly na neschopenku v těhu?

ahoj,
jsem od konce srpna na neschopence kvůli těhu a doktorka mi napsala vycházky jen od 13-15 h s tím, že víc napsat nemůže. Mám ale doma malé dítě, takže nemůžeme být zavřené celý den doma, navíc tady v Praze si za dvě hodiny ani nestihnu nic vyřídit. Chci se proto zeptat, jak to teď je, zda těhotné na neschopence kontrolují, stalo se vám to některé?
Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3639
2.9.08 11:35

ahoj

odpoved nevim, snad jen me to zarazilo, protoze kdyz jsem byla tehu ja, dostala jsem od gyndr vychazky neomezene, ale je to uz pres 2 roky, tak mozna nejake zmeny jsou

ja bych nestihla totiz ani dojet na gyndr kontrolu, je to trosku stavene na hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3639
2.9.08 11:36

ale vim, ze nektere maminky to tak meli

nebo i 2×2 hodky denne

asi mam dobrou a chapajici dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
2.9.08 11:39

ahojky, já byla ne neschopence od začátku těhu. Chtěla jsem vycházky neomezeně, ale to prý neexistuje, tak jsem měla 2h dopoledne a 2 odpoledne. Ale byla jsem domluvená s Mudrem, že kdyby přišla kontrola, tak mu mám zavolat a napíše mi potvrzení, že jsem u něj byla. Pročetla jsem o tom hodně diskuzí a pochopila, že neomezené vycházky mají jen ve velkých městech, převážně v Praze, ale u mého doktora to neprošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
2.9.08 11:40

Ahoj, já byla na neschopence 2× v těhu a vždy jsem měla vycházky od 10-12 a pak od 14-16 a je pravda, že mi přišla kontrola v každém těhu a hned několikrát, jednou dokonce v rovné 4 hodiny a 5 minut. Pokud jsem chtěla jet někam na víkend, nahlásila jsem to dr. a ta mi vyšla vstříc a říkala, že kdyby byl problém, že by přišla kontrola, tak , že by to nějak udělala, jak to nevím, když jsem byla pryč, tak kontrola nedošla. Ale není pravda, že by kontroly nechodily. Je to neschopenka jako každá jiná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
2.9.08 11:49

Odpoveď

Ahoj
Tak ja som zaťial žiadnu nemala!!! :lol:

Kámoška, ale mala kontrolu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
2.9.08 11:54

Na neschopence jsem byla asi už od druhého měsíce, vycházky jsem napsané neměla, ale byla jsem taky domluvená s doktorem, že jakmile bych zjistila, že přišla kontrola, tak zavolat a napíše potvrzení o prohlídce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
2.9.08 11:57

ahoj,
taky jsem měla vycházky 2×2 hodiny denně a kontroly mi chodily pravidelně, zá:,–(ně tak 5 minut před začátkem nebo po uplynutí vycházky :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
2.9.08 11:59

ahojky, tak já jsem byla doma od pozitivního testíku, prostě celé těhu. Vycházky jsem měla od 8 do 18 hod. a kontrola na mě byla jen jednou, hned někdy ze začátku. A sama mi ta paní řekla, že to bylo spíše vyjímečně, že na těhotné nechodí… A nebydlím ve velkém městě a mudr. mi napsal tyto vycházky automaticky, aniž bych mu říkala.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
2.9.08 12:13

Ahoj,
já jsem měla vycházky neomezeně, takže to opravdu existuje a asi záleží jen na doktorovi.
Ale kamarádka je teď čerstvě na neschopence a už jednu kontrolu měla, taky jí to docela vyděsilo, protože si myslela, že kontroly nechodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
2.9.08 12:19

Kontroly bohužel chodí, oni totiž nekoukají na anamnézu s čím je člověk doma, prostě náhodně vyberou. To, že nelze psát vycházky neomezené je hloupost a jen pohodlnost doktora. Ověřovala jsem si to i na sociálce. Může je psát každý doktor, jde jen o to, aby si to pořádně zjistil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
2.9.08 12:31

Tak to jste mě teda nepotěšily, koukám, že kontroly chodí :?

Aaaaa - taky vím, že dr ti může napsat vycházky jakkoliv, že je to jen na jeho benevolenci, jenže nevím jak mám tu mojí přesvědčit, že je to jinak než před 50 lety, ona je to starší paní :roll:

Kdyby to bylo přes den, tak mi snad taky potvrdí, že jsem u ní byla, ale víkendy nevím :nevim: Zítra mám poradnu, tak ji zkusím přesvědčit, aby mi je o něco prodloužila :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.08 12:51

Ahojky,

já jsem byla doma také dřív a doktor mi ze začátku naspal jednou denně výcházku a později 2×denně.A pak neomezeně.Tak ti to třeba prodlouží.Jinak kontrola mi vůbec nepřišla.Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
2.9.08 12:59

Ahoj, tak na mě taky žádná kontrola nepřišla. A i když mám poměrně mladého doktora, vycházky jsem měla taky hoooodně přiškrcené. Nejdřív tak 2 hodiny dopoledne, pak přidal i odpoledne 2 hoďky a ve druhé polovině těhu mi to napsal od 10-ti do 16-ti bez přestávky a to jsem ho musela dost přemlouvat. Jenže jsem čekala 1. dítě, tak mi to bylo tak trošku fuk. Horší to bude, až budu malé vysvětlovat, že nemůžeme ven, protože maminka nemá vycházky :cry: . Tak snad nebude tak přísný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
2.9.08 13:22

Ono asi taky záleží, jak na tom jsi zdravotně, proč máš vůbec tu neschopenku :? Já jsem na rizikovém těhu od začátku srpna, protože mám nějaký špatný nález, ale vycházky mám přesto neomezené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama