Chodí momentálně kontroly při nemocenské?

Anonymní
31.3.20 11:34

Chodí momentálně kontroly při nemocenské?

Zdravím, ptám se kvůli té karanténě, jestli teď chodí kontroly nebo ne. Nepochopte mě špatně, nemám v plánu chodit někde po venku :mrgreen: jen by mě zajímalo, zda taková kontrola ze socialky chodí. :think: moc děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2043
31.3.20 11:37

Já si myslím, že nechodí nebo to omezili na úplně minimum, ale nespoléhal bych se na to.
Ale také mě zajímá, jestli teď někomu přišli :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
31.3.20 11:38

Já doufám, že ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13343
31.3.20 11:40

U mamky byla včera. Papír vidět nechtěly. Jen ukázat OP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14580
31.3.20 11:41
@Zumpa píše:
Já doufám, že ano.

No, já zase doufám, že ne. Jakože by někdo běhal od nemocnýho k nemocnýmu a vesele a čile roznášel koronavirus? Vždyť by to bylo na palici… Ani policie z toho samýho důvodu neprovádí silniční kontroly, pouze jezdí k nehodám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1805
31.3.20 11:42

Jasny, “nepochopte me spatne”. Ale ti, kteri poctive karantenu/neschopenku dodrzuji, tyhle starosti fakt nemaji. :lol: Doufam, ze chodi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16081
31.3.20 11:43

Snad ne, urcite bych rekla ze nelezou k lidem v karantene, to by byla blbost aby byli zkontrolovat nekoho s corona a pak sli k jinym lidem (treba na tehotnou na rizikaci) a nakazili je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
31.3.20 11:44

Pokud nemáš v plánu nikde chodit, tak se snad nemusíš ptát. :nevim: :zed: Jako nechápu lidi, co jsou doma na nemocenské a někde chtějí trajdat a navíc v této koronavirové době mi to hlava nebere už vůbec. :nevim: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913
31.3.20 11:45

No nevím, manžel jezdí jen na dialyzu a domů, nyní je v nemocnici, já s mimcem nechodíme nikam jen na balkón, abychom mu něco domů nepritahli. Představa, že já s malým trcim doma a dotáhla by nám to domů sociálka, mě děsí. Ale snad jsou soudní a aspoň lidem, kteří mají imunitu v pr…, dají pokoj, ti by byli sami proti sobě, kdyby lítali po venku 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
31.3.20 11:47

@Janli Policie neprovádí silniční kontroly dobrých 10 let. A bohužel znám dost vychcánků, kteří jsou doma na jakobynemocenské, jedna známá má jakobychřipku a má povolené vycházky. Takže když si lidé vesele trajdají venku a roznášejí nákazu, je to asi víc v pořádku, než kdyby byly kontroly? Nemyslím si, naopak. Pokud by byly kontroly, tak lidé by seděli doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
31.3.20 11:47

@Kriss Tina a ja doufam, ze karanteny kontroluji a pokutuji, ale bohuzel si myslim, ze nemaji dost lidi. Vzdyt to nemusi byt stejny clovek co kontroluje tehotnou a karantenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16081
31.3.20 11:54

@Simmcaa a jak to ten co kontroluje vi do jake jde domacnosti?? Kdyz se pak na urade sejde pracovnik co kontroluje lidi v karantene a druhy co kontroluje tehotne, tak je to stejne jedno. Proste v ramci zabraneni šíření viru by ty kontroly po bytech chodit nemely. Jaka je ale praxe nevim, kazdopadne urcite nejsou takove kapacity zamestnancu aby stihli kontrolovat kazdeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1121
31.3.20 11:59

@Kriss Tina tak karantena nema vychazky, nemocenska ano.
Jde o to, ze lidi jenhledaji jak neco obejit. Kdyz se mluvi o chytre karantene a kontrolam pomoci pohybu mobilu tak uz hlasaji v diskuzich, jak budou nechavat mobil doma a pujdou ven. Proste mne stve, ze nedokazou sedet par tydnu na prdeli a kvuli takovym musime byt v karantene vsichni. Tady dotaz o kontrole zda chodi, vzdyt to muze byt jedno, kdyby vsichni dodrzovali co maji, tak chodit nemusi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14580
31.3.20 12:02

@Zumpa u nás jsou silniční kontroly na denním pořádku, od karantény jsou zrušené. Jestli někdo chodí nemocný ven nebo ne, to je na jeho osobní odpovědnosti, ale státní orgán nemůže podporovat roznášení nákazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16081
31.3.20 12:12

@Simmcaa no ja bych to spis videla na nejakou evidenci lidi co v te karantene maji být a pak venku delat namatkou kontroly, odchytit par lidi treba pred kramem, v parku apod, to by ti lidé byli víc podelani, nez ze cekaji jestli jim nahodou jednou neprijde zazvonit pracovnik ke dverim, zvlast kdyz vi ze tech pracovníků je malo a je mala pravdepodobnost ze se na ne dostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama