Chodí/jezdí děti sami do školy?Jak dlouho jim trvá cesta?

Anonymní
2.8.20 09:14

Chodí/jezdí děti sami do školy?Jak dlouho jim trvá cesta?

Ahoj, přeji hezkou neděli a chci se zeptat jestli vaše děti chodí nebo jezdí sami do školy a ze školy. Manzel má totiž dobrou nabídku práce, dokonce i s bytem ale bylo by to od září a v krajském městě a my momentálně bydlíme mnohem dál na malém městě. Děti(8 a 12let, teď od září by šly do 2.a 7.tridy) chodí do školy sami ale jsme malé město. Tady by museli 2 zastávky MHD a kousíček dojít. Mám z toho hrůzu, vůbec nevím jestli by to zvládly, pořád přemýšlíme jestli do toho jít. Uz týden nespím, furt se mi zdají hrozné sny, že děti někdo unese, že zabloudí, že je něco srazí. Proto se ptám, jak to máte vy Moc děkuji za odpověď a omlouvám se za anonym. Hezky den přeji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

161
2.8.20 09:19

Moje obě děti jezdili hned od první třídy sami autobusem. Syn úplně sám a když začala dcera, tak jezdila s ním. Ráno jsem je opravdu nemohli vozit autem a odpoledne to už jsme se vyzvedáváli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30582
2.8.20 09:23

To zvládnou. A ještě ocení vymoženosti krajského města. Ráno půjdou, předpokládám, spolu.Ale zvladli by to i každý zvlášť. Děti z větších měst tak fungují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
2.8.20 09:23

8 a 12 let a že by to nezvládly? 8o 8o 8o To docela zírám. Od první třídy jsem chodila do školy sama, nejprve tři kilometry autobusem, od šesté třídy 15km vlakem a pak pěšky přes krajské město a fakt jsem s tím neměla problém. A není to tak dlouho, je mi 24. Jakože je to moc daleko a budou je bolet nohy? Nebo že netrefí? Nebo v čem by měl být konkrétně problém? Stejně budou muset sami po škole do kroužků, ne? Jestli je normální takhle prostupovat v dnešní době k dětem, tak na mě asi pošlou sociálku za pár let, až moje děti půjdou do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13939
2.8.20 09:25

Dcera jezdila od 4. třídy sama ze školy. Nejdřív jen pár stanic metrem a kousek pěšky ke mě do práce. Po půl roce jezdila domů s přestupem z metra na autobus na ně moc příjemném místě. Zvládala to v pohodě. V sedmé třídě jezdí běžně MHD za kamarádkami, do i ze školy atd. Syn jezdil teď ve 3. třídě sám ze školy 4 zastávky tramvají k obchodnímu centru, kde měl sraz se sestrou (7. třída) a jeli spolu domů. Teď při koroně jezdil až domů s přestupem z tramvaje na autobus. Obě děti mají mobily a v případě problémů volají. Ale zase jsou zvyklí na velkoměsto a MHD od mimina.
Já si myslím, že to děti zvládnou v pohodě. Budou jezdit společně, budou mít mobil a musíš je pořádně naučit, jak se chovat ve větším městě, že se s nikým nemají vybavovat atd. U dětí na školách to do nich hustí každou chvilku. Pár stanic MHD a kousek pěšky nebude problém. Navíc ve větších městech většinou hlídají ráno u přechodů strážníci. Já bych kvůli takovéhle maličkosti neodmítala dobrou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 09:26
@Kolicek95 píše:
8 a 12 let a že by to nezvládly? 8o 8o 8o To docela zírám. Od první třídy jsem chodila do školy sama, nejprve tři kilometry autobusem, od šesté třídy 15km vlakem a pak pěšky přes krajské město a fakt jsem s tím neměla problém. A není to tak dlouho, je mi 24. Jakože je to moc daleko a budou je bolet nohy? Nebo že netrefí? Nebo v čem by měl být konkrétně problém? Stejně budou muset sami po škole do kroužků, ne? Jestli je normální takhle prostupovat v dnešní době k dětem, tak na mě asi pošlou sociálku za pár let, až moje děti půjdou do školy.

Já mám o ně prostě strach…chyba je asi ve mně :( Se bojím že je někdo unese, že je něco srazí, hrozný scénáře v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
30582
2.8.20 09:29
@Anonymní píše:
Já mám o ně prostě strach…chyba je asi ve mně :( Se bojím že je někdo unese, že je něco srazí, hrozný scénáře v hlavě.

To se může stát i v malém městě. Musíš s tím pracovat. I nás také bývají ráno u přechodů ke školám strážníci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13939
@Anonymní píše:

Unést je mohou i na maloměstě. Tam i spíš, protože tam není na ulici tolik lidí. Pokud někde někoho unesou, tak je to na opuštěných místech. Ne v ranní špičce před školou. Jen je nauč, že nemají chodit k cizím lidem k autu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@nozu píše:
Dcera jezdila od 4. třídy sama ze školy. Nejdřív jen pár stanic metrem a kousek pěšky ke mě do práce. Po půl roce jezdila domů s přestupem z metra na autobus na ně moc příjemném místě. Zvládala to v pohodě. V sedmé třídě jezdí běžně MHD za kamarádkami, do i ze školy atd. Syn jezdil teď ve 3. třídě sám ze školy 4 zastávky tramvají k obchodnímu centru, kde měl sraz se sestrou (7. třída) a jeli spolu domů. Teď při koroně jezdil až domů s přestupem z tramvaje na autobus. Obě děti mají mobily a v případě problémů volají. Ale zase jsou zvyklí na velkoměsto a MHD od mimina.
Já si myslím, že to děti zvládnou v pohodě. Budou jezdit společně, budou mít mobil a musíš je pořádně naučit, jak se chovat ve větším městě, že se s nikým nemají vybavovat atd. U dětí na školách to do nich hustí každou chvilku. Pár stanic MHD a kousek pěšky nebude problém. Navíc ve větších městech většinou hlídají ráno u přechodů strážníci. Já bych kvůli takovéhle maličkosti neodmítala dobrou práci.

Moc děkuji. Oni právě nejsou vůbec zvyklí dojíždět někam, proto mám strach.Ted chodili pěšky 15 minut do školy a provoz skoro žádný. Zas na druhou stranu se třeba aspoň osamostatní, pomůže jim to…no pořád nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.20 09:32
@Anonymní píše:

prosimte neboj se. take to neni tak davno, co jsem jezdila do skoly ja. od 5 ti let (sla jsem do skoly o rok drive) sama autobusem 5 km do skoly, kde jsem jeste asi 15 minut cekala na otevreni skoly i v zime… od 10 let jsem pak jezdila 12 km do mesta s prestupem na mhd (takze 2 busy). zpatky to same… tvoje deti jsou uz velke a cesta co popisujes je snadna

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.20 09:32
@nozu píše:
Unést je mohou i na maloměstě. Tam i spíš, protože tam není na ulici tolik lidí. Pokud někde někoho unesou, tak je to na opuštěných místech. Ne v ranní špičce před školou. Jen je nauč, že nemají chodit k cizím lidem k autu.

To je pravda.My bysme bydleli na sídlišti takže od MHD 5 minut pěšky by šly a na sídlišti by si na ně snad nikdo netroufl.Fakt jsem asi moc hysterka :oops: Furt si představuji to hrozné, přitom vím že jim by se tam líbilo, spousta kroužku (tady teď nemáme nic), kino, plovárna… určitě to má i výhody

• Nahlásit
  • Citovat
67
2.8.20 09:33

2 zastávky MHD a kousek dojít, že by nezvládly? Jak funguje tvoje 12ti, skoro 13ti leté dítě? Vždyť to už musí být samostatné až až. Moje děti jezdí od 9 let ze školy a na kroužky po městě samy. Ohledně druháka obavy chápu, ale ráno pojede se sourozencem, odpoledne může do družiny a ten starší ho pak vyzvedne. V dnešním světě mobilních telefonů je máš prakticky pořád dostupné. Trochu jim věř, jinak z nich vyrostou nesamostatné bytosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2654
2.8.20 09:33
@Anonymní píše:

Unést i srazit je může někdo i na vesnici, 7.tridu bych vubec neřešila, já jezdila ve 3. třídě metrem, tramvají i busem, dcera teď půjde do 3.třídy a taky bych byla ráda, kdyby to už do školy občas zvládla sama, pokud bude 2.třída chodit se sedmakem, tak bych se nebála… Samozřejmě trochu se bojí člověk vždycky, ale ber to tak, že celý život jim za zadkem stát nemůžeš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 09:34

A moc vám všem děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
8658
2.8.20 09:36

Jistě od první třídy. To měly asi 15 minut pešky. V deseti už autobusem s přestupem asi 45 minut. V osmi běžně dojížděly samy na kroužky a vyzvedávaly jsme je jen v pozdních večerních hodinách. Ve dvanácti už byly více než měsíc v zahraničí samy v budově, kde se musely postarat i o jídlo.
Ve dvanácti má být dítě schopné postarat se o domácnost a ne aby se uvažovalo o tom, že to nezvládne samo do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama