Chodila na nočník, teď někdy nechce

16
10.8.13 10:01

Chodila na nočník, teď někdy nechce

Zdravím všechny maminky,
mám 14. měs. dceru, od 9. měsíců zkoušíme na nočník, občas se zadařilo, jindy seděla a nic, ale většinou jakmile sedla, vyčůrala se… Poslední 1-2 měsíce na nočníku něco udělá občas, jindy sedí, sedí - nic, a vykaká se až do plíny ve stoje nebo už při sundávání plíny se začne vztekat, dělat oblouky a na nočník ji jde těžko posadit a ještě hůř udržet. Ale někdy je to v pohodě… Nevím, co se změnilo, když předtím byl nočník vždy ok a jestli toto období přejde. Venku do travičky vůbec nechce, ta pozice je jí nepříjemná, ale v klidu se z ničeho nic venku nahulatá vyčůrá na deku :twisted: Nemá někdo podobné zkušenosti??? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1581
10.8.13 10:08

Nenutit, je ještě dost malá, akorát jí to zprotivíš a bude nočník nesnášet úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
10.8.13 10:23

To se ještě mockrát změní, je ještě dost maličká a tohle je docela běžné - když dítě začneš takhle brzo vysazovat na nočník a myslíš si, že už máš vyhráno, přijde zklamání… Určitě ji to přejde, času má ještě dost :) Hlavně ji nenuť, vyprazdňování úzce souvisí s psychikou a můžeš hodně pokazit, ani nevíš jak. Mě začal syn chodit sám od sebe přímo na záchod ve 2 letech, hrozně se mu to líbilo, i na noc byl ze dne na den bez plíny, všichni šťastní, a po čtvrt roce najednou zvrat, a od té doby bojujeme… :? Už bude mít 4 roky, a stoprocenstně zatím zvládá jen to čůrání. Kakání zadržuje, upouští bobky, jednou se podaří na záchod nebo na nočník, a pak další týden výhradně do gatí… A tak pořád dokola. Plínu na noc jsme museli opětovně zavést. Svádím to na žárlivost na sourozence, on je taková dost složitá povaha, a prostě mi stejně nezbývá, než čekat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.8.13 11:01

Má ještě čas, nenuť ji. před rokem a půl zvládne dokonale nočník jen mizivý procento dětí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
10.8.13 11:20

Nejste v tom sama. máme doma něco podobného. mám odpozorováno, že do oblouku se začne protahovat, když na nočník nepotřebuje, takže ihned nasazuji slipy. ale je pravda, že kolikrát se nechá na nočník posadit, nic neudělá a za chvíli je počůranej a přitom už si i kolikrát ukázal na nočník. občas mi přijde, že zkouší naši trpělivost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24616
10.8.13 11:29

Nechápu co je to za trend cpát děti na nočník brzo, má na to času dost takže bych to vůbec nehrotila.Ona k tomu dospěje dřív nebo později sama. Nechala bych nočník v koutě občas jen řekla k čemu nočník je a jinak bych to nechala být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
10.8.13 11:33

Klidně bych dál posazovala, ale nenutila. Když nechce a nepovede se, tak žádné drámo. Když se povede, tak chválit a jásat. Je to prtě. Syn prošel obdobím, kdy na nočník skvěle kakal, pak se seknul a ani náhodou. Kolem 18 měsíců jsme zkusili odplínovat a v 19 měsících byl bez plen a bez nehod - hlásil, chodil, vydržel, chtěl. Teď mu bude 21 měsíců a nehod je jako máku, že mám chuť mu vrátit plínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
10.8.13 12:08

No mě syn 18 mesícu..je to týden co nedávám plíny, jen na spani…normálně šel na nočnik vycural se, vykakal se…nebo jsem mu rekla at se vycura on sel sednul nekdy se povedlo jindy ze nee necci čuat :-)) a dnes jako kdyz obrati uplne uz jsem od rana menila 4× tepláky :-/ je teda fakt ze jak bylo to teplo tak chodil nahatej, tak ted nevim jestli to nedelaj ty tepláky :nevim: co myslíte? jakože má neco na sobe tak si neuvedomi :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19222
10.8.13 12:30

Podle me je na nocnik v takovem veku brzy. Maloktere dite, ktere to k radosti rodicu takhle brzy „zvladne“, u toho i vydrzi.
K chozeni na nocnik musi dite dospet rozumove, ne ze se nahodou povede, kdyz si sedne…
Musi si umet i samo rict, protoze pozna, ze potrebuje na nocnik. A to takhle velke dite proste nemuze ani umet ani poznat…
Vratila bych diteti pleny a uzivala si klidu, nez k tomu dite SKUTECNE dospeje samo.
Tohle vysazovani na nocnik mi prijde spis jako zavod maminek o nejvyspelejsi a nejsikovnejsi dite :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 12:35

@irca.s ano, dělají to tepláky, jako trochu se ochladilo, ale pokud neběhá venku, tak bych doma nechala i nadále s holou prdelkou, ať si chodí sám ;)

@Kačkaa1a1 syn chodil na nočník od nějakých 16-17m a odplínovaný definitivně byl až ve 2letech na den a na ven, v mezičase bylo spousta období, kdy jednou byl už jen s jednou až dvěma nehodama denně (v skoro 18m) a pak během pár dnů obrat a všechno do plíny a takhle několikrát to prostřídal. A neměl na to žádný logický vliv zdravotní stav ani jiné vnější vlivy, protože paradoxně definitivně začal chodit na nočník při nemoci, mi ho bylo až líto bobíka, jak měl teplotu, chrchlal, ležel a koukal na pohádku a najednou vyskočil a běžel si pro nočníček, to jsem ho vůbec nenutila, jen ho měl k dispozici a když se nechal posadit, tak jsem posadila.
Ale doopravdy to dětem definitivně docvakává kolem toho 2.roku, někomu dřív, někomu později. Což neznamená, že se zavře nočník do skříně a vytáhne se k 2. narozeninám, jen není potřeba na tom v průběhu toho 2.roku lpět, stačí nabízet a zařídit se podle dítěte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 12:38

@mroe já třeba s nikým nezávodila, jen jsem měla dobrý pocit, když se mi ho díky vysazování dařilo držet v suchu, takže netrávil čas s načuranou plínou u zadku :nevim: Na té kůži na zadečku to bylo znát, začla pak být jiná, i když předtím nebyl nijak opruzený, ale bylo vidět, že zkrátka je v suchu a větrá. Odplínování jsem nehrotila, ale proč ho nechat čurat do plínky, když vím, že může i jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19222
10.8.13 12:41

S tim casovym udejaem dvou let bych souhlasila. Jen ja bych s nejakym nocnikem zacala az tak nejak pred druhymi narozeninami.
U obou dcer to pak zafungovala dobre a rychle.
S prvni jsem to zkousela i driv a neslo to, nechapala, neumela si rict a nerozumela tomu.
Tvoje dite tomu nemuze rozumet ani vzdalene a pokud se obcas neco povedlo, nemohla to byt nic nez nahoda. Deti muzou curat klidne i nekolikrat za hodinu, nebo nekolik hodin vubec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19222
10.8.13 12:43
@Gladys píše:
@mroe já třeba s nikým nezávodila, jen jsem měla dobrý pocit, když se mi ho díky vysazování dařilo držet v suchu, takže netrávil čas s načuranou plínou u zadku :nevim: Na té kůži na zadečku to bylo znát, začla pak být jiná, i když předtím nebyl nijak opruzený, ale bylo vidět, že zkrátka je v suchu a větrá. Odplínování jsem nehrotila, ale proč ho nechat čurat do plínky, když vím, že může i jinam

Ale jo, kazdy si to muze udelat jak chce. Ale zakladatelka zacala uz v 9. mesici a v roce ocekava nejake uspechy… a to uz mi prijde opravdu moc brzy, to nechapu a to dite to nechape urcite. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
10.8.13 12:52

@mroe moje 17m dítě si samo od sebe začlo pak ten nočník nosit, protože mluvit neuměl, tak to dával najevo takto. To asi náhoda nebyla :mrgreen: A jsou děti mnohem rychlejší ve vývoji jak to moje, takže věřím, že cca od roka může dítě umět vědomě pustit do nočníku, co má.
Ono i maličké miminko dokáže dát najevo, že bude čurat nebo kakat, jen to většinou neumíme rozpoznat a naučíme ho na plínu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
10.8.13 13:12

@mroe a co když dítě plínu prostě nechce a nedá se do ni pořádně navlíknout, tak je nejjednodušší řešení plínu zrušit. Na postupném seznamování s nočníkem taky nic špatného, pokud se to nijak zvlášť nehrotí a nečekají se zázraky. Syna jsem tu a tam vysazovala od necelých 7 měsíců a ze začátku se mu často dařilo ranní kakání do nočníku. Podle mě, pokud to to dítě nestresuje, tak to má jen pozitiva, třeba jen to, že není v kontaktu se stolicí a močí tak často :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama