Chodim do práce a roční dcera má hysterák

338
17.7.13 16:11

chodim do práce a roční dcera má hysterák

Ahoj maminy,
pomůže mi nějaká zkušená, musím chodit do práce. Tak chodím jen na „noční“, manžel přijde domu z práce v 18 hodin a já v 18:30 odcházím. Dceři je rok a manžel s námi v domácnosti prožil 10 měsíců, takže dcera je na něho zvyklá, vídávala ho denně skoro celý život :) když jsem s nima doma vše je ok, ale dcera je hodně fixovaná na mě, s tatínkem jen blbosti, ale máma je máma.
No a jak teď chodím do práce, tak dcera po mém odchodu začne hystericky brečet, vleze na manžela a drží se ho jako klíště, a to jí vydrží do 22 někdy do mého příchodu (to je 24 hodina). Nemůže jít ani na wc, chodí s ní. Zkoušel ji nechat vyplakat, ale marně. Nechceme jí zbytečně trápit je malinká, ale já hold musím do práce (víte jak to z penězi je). Teď to dělám tak, že ji odpoledne nenechám spát, a uspím ji před příchodem manžela, a to lehne únavou, ale probudí se cca ve 20 hodin a minimálně do 22 brečí a strachy se drží manžela.

Nemáte nějakou radu, na to aby dcera byla s tatínkem nechala s uspat a hajala bez pláče. Doufáme, že si zvykne, ale je do den ode dne horší. Když je víkend a jsem doma, tak se probudí cca 3× než jdeme spát a když se objevím a promluvím na ní, tak spí spokojeně dál, ale když tohle udělá manžel, tak hysterák.

(kdyby někoho napadla otázka jestli ji neublížil někdy, tak OPRAVDU neublížil)
děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5502
17.7.13 16:21

Bohužel, moc neporadím, je ještě dost malá… když je fixovaná, můžete jen doufat, že si zvykne, že večer odcházíš… možná jí to říkat i přes den, že až bude doma tatínek, maminka pujde do práce a než se vyspinkáš, tak se vrátím… ale nevím, jestli to u tak malého miminka pomůže… jak dlouho už to trvá? chodíš denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7060
17.7.13 16:26

@Gambo a ona nespi celou noc? Jaky ma spankovy rezim, kdyz jsi doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.13 16:27

Ahoj. Já jsem prý jako dítě prožívala to samé a mamča tehdy nechala vyvolat obrovskou fotku, kterou mi dala k posteli a na kazetu nahrála svým hlasem pohádky. Prý to zabíralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7060
17.7.13 16:38

Jo jinak zkuste, aby manzel uspaval, i kdyz jsi doma ty, aby si na to zvykla a aby si vytvorili nejaky ritual.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
17.7.13 17:18

Tak at manžel si ji bere sám ven a jdou spolu třeba na houpajdu. Zkrátka at má jenom s ním dobrý zážitky. A at ji chodí uspávat i když jsi doma. Jinak ono to věkem přejde u nás v tomhle věku to samý nikam jsem nemohla jít a ted je tatínek oblíbenější jak já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
17.7.13 17:41

Je malinká, potřebuje tě, bude mít trauma…radu nemám, malá to dělá ještě ted a má dva roky… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
17.7.13 17:43

Trva to mesic. chodim Po-Pa. jeste jsem nenapsala ze asi tyden nechce spat v loznici v postylce. Mame 2kk takze prostoru malo. Kdyz mala lehne tak jen v obyvaku a ja potom stridam manzela. Jde do loznice a ja s malou v obyvaku. Pres den tam mala chodi a blbne a v noci ani tuk.

Po probuzeni cca v 6 je vzhuru do 9 a potom jde spat, spi do 11 a to je vse. Normalne by sla jeste kolem 14 spat, ale ted ji nedava aby mi usla pred 18 a ja mohla odejit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
17.7.13 19:17

No, a když říkáš, že o víkendu stačí uslyšet tvůj hlas a spí dál, tak tak by to nešlo, prostě pustit tě z kazety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7060
17.7.13 19:53

@Gambo a ze spani se budi tak, ze hned otevre oci. Mala se mi taky budi, ale nez otevre oci, tak se tam jen tak vrti a kdyz ji kdokoliv pohladi po hlave nebo da ruku, tak hned zase usne. Kdyz se ale propasne ten okamzik, kdy se jeste uplne nevzbudila, otevre oci a uz kouma, kdo tam s ni je a pak je problem. Jinak bych zkusila to, co uz tady padlo, nahrat tvuj hlas, at uspava jen otec, nejaky ritual na usinani-u nas je to, ze nam macka ruku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
17.7.13 20:41

Myslím, že teď už je pozdě učit jí odmaminkovat… dávala jsi jí na hlídání, aby pořád nevisela na mámě, je zvyklá občas trávit den bez Tebe, prostě snažit se jí začlenit a ne být jen s mámou? Jestli jste zvyklé být jen spolu, nenechala jsi jí třeba někdy spát u babičky apod. tak je jasný, že jí to vadí a nedivim se. Násilím jí bereš to, na co sis jí sama naučila :nevim:

Možná bych popřemýšlela, jestli ty prachy, který Ty za těch 4-5 hodin vyděláš Ti stojej za to, aby celou dobu doma dítě řvalo a strachovalo se a bylo vystresovaný. Možná i pro chlapa by bylo lepší mít zaměstnání večer než celej večer na noze přilepený řvoucí batole, to si stejně neodpočine.

• Citovat
  • Upravit
3879
17.7.13 21:32
@CokeLady píše:
Myslím, že teď už je pozdě učit jí odmaminkovat… dávala jsi jí na hlídání, aby pořád nevisela na mámě, je zvyklá občas trávit den bez Tebe, prostě snažit se jí začlenit a ne být jen s mámou? Jestli jste zvyklé být jen spolu, nenechala jsi jí třeba někdy spát u babičky apod. tak je jasný, že jí to vadí a nedivim se. Násilím jí bereš to, na co sis jí sama naučila :nevim:Možná bych popřemýšlela, jestli ty prachy, který Ty za těch 4-5 hodin vyděláš Ti stojej za to, aby celou dobu doma dítě řvalo a strachovalo se a bylo vystresovaný. Možná i pro chlapa by bylo lepší mít zaměstnání večer než celej večer na noze přilepený řvoucí batole, to si stejně neodpočine.

Ne kazdy ma moznost dat dite na hlidani, moje holky maji skoro 3 a jeste nebyly nikde pres noc bez nas, jedna cacorka je v pohode s druhou to bude asi trosku tezsi ;), rada bych je nekde dala, neni kde, ytak se stridame s muzem, chodi domu v 5 tak jednou tydne minimalne se mi povede je vyslat ven samotne ;), jinak nic moc neni kdo by hlidal, teda dos lidi to slibovalo, kdyz jim byl zhruba pulrok :lol: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
17.7.13 21:35

Neporadim ale mela jsem to podobne… vratila jsem se do prace kdyz bylo synovi 1,5 r. a kdykoliv jsem rano odchazela tak plakal… chodila jsem 2× tydne a trvalo mu aspon pul roku nez si zvykl a byl uplne v poho… ale plakal tak max 15 minut… zbytek dne v pohode…hlidala ho babicka a dedecek na ktery byl zvykly a stejne plakal… drzim palce at je brzo lip! a at date pak v pohode skolku! ta nam trvala taky nekolik mesicu :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
295
17.7.13 21:37
@CokeLady píše:
Myslím, že teď už je pozdě učit jí odmaminkovat… dávala jsi jí na hlídání, aby pořád nevisela na mámě, je zvyklá občas trávit den bez Tebe, prostě snažit se jí začlenit a ne být jen s mámou? Jestli jste zvyklé být jen spolu, nenechala jsi jí třeba někdy spát u babičky apod. tak je jasný, že jí to vadí a nedivim se. Násilím jí bereš to, na co sis jí sama naučila :nevim:Možná bych popřemýšlela, jestli ty prachy, který Ty za těch 4-5 hodin vyděláš Ti stojej za to, aby celou dobu doma dítě řvalo a strachovalo se a bylo vystresovaný. Možná i pro chlapa by bylo lepší mít zaměstnání večer než celej večer na noze přilepený řvoucí batole, to si stejně neodpočine.

Mé dceři budou čtyři a přes noc nikde bez nás rodičů nebyla. Je to lehké říct, dávej ji na hlídání. Co dělat, když rodina nechce a nemá zájem si dítě na noc vzít? Tyhle hlášky jsou spíš úsměvné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3879
17.7.13 21:43

@pepina12 Asi tak, jedine strcit rodine dite zavrit za sebou a rychle utect :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama