Chodit na plavání v začátku těhotenství s ročním dítětem?

4.1.20 07:50

Chodit na plavání v začátku tehotenstvi s ročním ditetem?

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu.
Doma mame ročního chlapečka a s manželem se druhy mesic snažíme podruhé ditko. Vypadá to, ze se snad zadarilo a my z toho máme hroznou radost :D akorat řeším, zda příští týden s malým nastoupit na kurzy plavání. Chodili jsme už minuly půlrok a nechtěla bych s tím koncit, ale na druhou stranu si nejsem jistá, jestli je to v tehotenstvi, kor v prvním trimestru, úplně bezpečné.
Chodila některá z vás i přes tehotenstvi, nebo jste se toho raději vzdaly? Budu moc rada za vaše odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

924
4.1.20 07:57

Já jsem s dcerou chodila, asi do nejakeho 5-6 měsíce. Pak už byly prázdniny. V podstatě až do porodu jsem s ní pak chodila na zpívánky. Pokud je těhotenství zdravé a ty netrávíš celé dny na záchodě, není důvod to vzdát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14930
4.1.20 07:58

Nechodila bych, ani kdybych nebyla těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16316
4.1.20 08:14

A co je na tom nebezpecne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
4.1.20 08:16

Chodila jsem do 8. mesice s triletym. Ona ho voda dost nadlehci. A u rocniho to bude jeste vic v pohode. Chodili jsme do bazenu, kam chodily pouze deti a matky. Nebyl to verejny bazen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 08:19

@jahuhudka je to hrozne fyzicky narocny. Ne to plavání samo o sobě. Ale sbalit, donest dítě spolu s vecma do auta, pak se na místě zase vykodrcat z auta, pak boj o přežití v šatně, ve sprchach, samotný plavání, a pak cely proces znovu po plavání. :D I kdyz nejsem tehotna, jsem z toho cely den ko, protože je malý nezmar a jedenáct kilo dá zabrat.
Ale říkám si, ze je na to moje tělo zvyklý, tak by snad nemusel být problém :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.1.20 08:21

Chodila bych. Kdy kdyz ne ted? Az budes hosne tehotna tak to nepujde. A az bude mimino tak taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 08:22

@Sue2008 @lolink holky, moc děkuju za zkušenost. Mne ani nejde o to plavco samotny, jako spis o cely ten proces okolo, protože ročního ještě všude musíš nosit, porad někam zdrha a tak :mrgreen: ale asi to s nim zkusím. Bylo by mi lito, kdyby o to přišel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 08:24

@Alyss1 mas pravdu. Zkusím to s nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16316
4.1.20 08:25
@Eiram737 píše:
@jahuhudka je to hrozne fyzicky narocny. Ne to plavání samo o sobě. Ale sbalit, donest dítě spolu s vecma do auta, pak se na místě zase vykodrcat z auta, pak boj o přežití v šatně, ve sprchach, samotný plavání, a pak cely proces znovu po plavání. :D I kdyz nejsem tehotna, jsem z toho cely den ko, protože je malý nezmar a jedenáct kilo dá zabrat.
Ale říkám si, ze je na to moje tělo zvyklý, tak by snad nemusel být problém :)

8o aha asi tak za 6-7 měsíců budeš v ruce tahat jedno, v břiše druhý. Občas tě jeden či druhý kopne do břicha. Pak porodis, nevyspis se a budes fungovat se dvěmi. třeba vycházka obléknou obě, povalit kočár, odrážedlo, apod a po návratu totéž.
Nějak nevím co tě unavuje na bazénu s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 08:27

Já chodím s dcerkou (2 roky) až do šestého měsíce :). Nosit ho budeš i doma, miminku plavání nevadí, spíš naopak, a trochu se odreagujete. Navíc prcek bude mít možnost víc se sžít s vodou, každý čas navíc je super :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
4.1.20 08:30

@Eiram737 chodim s dcerou od jejich 4 mesicu, ted ji jsou 2 roky a ja ve 39 tt :mrgreen: nemele jsem zadne problemy v tehotenstvi, tak jsme chodily dal, tak jak jsme byly zvykle 2× tydne a naopak mi to ve vode bylo se zvetsujicim brichem dost pohodlne a az ted ke konci jsem nejake veci s malou nedelala, ale to bylo naproste minimum :) mam termim 12.1 a mam v planu chodit dokud neporodim :) takze jestli nemas zadne problemy, tak smele do toho :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 08:31

@jahuhudka je to fyzicky náročné. Taky chodím plavat, teď 23tt a už jen doplaveme náhrady. Proč? Protože už se fyzicky necítím na to ráno v šest vzbudit malou, dopravit se plavat, absolvovat prevlekani, sprchu, půl hodiny plavání (dcera už plave s ježkem a rukávky sama) a všechno znovu + hodinu na recepci v herně aby se malá ohřála a já si si aspoň chvilku sedla… Každý to vnímá jinak, ale náročné to je :). Já plavala co nejdéle právě skrz dceru, která vodu miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1630
4.1.20 08:34

@Eiram737 a jeste doplnim, ze dcera mela na roce 14 kilo, chodit zacala v 18 mesicich, takze jsem ji proste nosit musela, nebylo na vyber :mrgreen: a ono si asi nevyberes, sice to oblekani, vyprava do auta a tak jsou fyzicky narocnejsi, ale prece nebudes sedet 9 mesicu doma a maleho ani nezvednes, to nejde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
4.1.20 08:36
@Eiram737 píše:
@Sue2008 @lolink holky, moc děkuju za zkušenost. Mne ani nejde o to plavco samotny, jako spis o cely ten proces okolo, protože ročního ještě všude musíš nosit, porad někam zdrha a tak :mrgreen: ale asi to s nim zkusím. Bylo by mi lito, kdyby o to přišel

Ted chodim s rocnim a s ctyrletym a zvladame to v pohode. Hodiny mi navazuji. My jsme chodili od sesteho mesice s prvnim. Takze on byl velmi napred, co se tyce plavani oproti detem, co nikdy nic takes ve nepodstoupily a ja to nechtela zahodit. Chtela jsem, aby mel co nejmensi vypadek, i tak jsme pak docela dost museli dohanet. Pak jsem chtela, at mame neco jen spolu, kdyz se narodilo druhe. Mimino mi tam ohlidaly tetky. Maji tam tuto sluzbu. Takze bych to u tebe zhodnotila. Jemu nic neutece, on zacina. Je to ale pekny krouzek, jeden z mala, co v tomto veku diteti fakt neco dava a jednou tydne se to da zmaknout v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama