Chodíte některá do práce jen z povinnosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 17:50
Chodíte některá do práce jen z povinnosti?'

Ahoj holky, zajímalo by mě zda některá pracujete prostě jen z nutnosti a nemáte ani z práce žádné potěšení. Já našla náhodou malý úvazek v jedné menší firmě. Časově jde práce skloubit s dětmi, vedení je skvělé, kolektiv je také celkem dobrý. Byla to domluvena práce jen na rok, i to bylo tak domluvené.. Ale přesto jsem si to nedokázala připustit, vedení mě tam ještě další rok nechalo s tím, že počítali, že třeba někdo odejde a dají mi smlouvu na neurčito. Zaměstnanci se tam díky dobrým podmínkám drží několik let, ve vyhlídce ani není, že by někdo šel na mateřskou, všechny jsou už po dětech. Za rok se vrací další po RD, zkrátka zájemců je hodně, na moje místo se také vrací holčina. Šéf mi řekl, že pro mě od září nemá místo a já i když jsem s tím počítala, tak je mi z toho smutno. Ani jim to jedno není. Zařídili mi i jinou práci od září, jiný obor, časově super, ale já vím, že prostě časem budu chodit do práce jen z nutnosti a nejsem zvyklá na klidnou práci. Zkoušela jsem i ve svém oboru, ale to bych časově nedala s dítětem. Spíš jsem smutná z toho, že i když řekli, že do budoucna se mnou počítají, abych se vrátila, nevidím to dobře. Jinde hledají o sto šest, u nás je nadbytek. A tak jsem se chtěla zeptat, zda někdo prostě pracujete jen z povinnosti, nebo vás musí práce bavit a být i vašim koníčkem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Katuskka
Závislačka 2850 příspěvků 31.07.19 17:54

Myslím, že lidí, kteří mají práci i jako koníčka je málo. Většina lidí chodí do práce opravdu jen proto, aby vydělali peníze :nevim:

Azeretereza
Závislačka 2968 příspěvků 31.07.19 18:12

Samozřejmě že kdybych nemusela, tak do práce nechodím a válím se doma, ale co by to bylo za život. Měla jsem štěstí, že po odchodu z fabriky, kde to bylo fakt jen o tom zarabat peníze a moc nepřemýšlet, jsem našla práci, kde jsem měla skoro rok v podstatě dovolenou, bavilo mě to, relativně dobře šéf platil, ale pak to bouchlo. A teď dělám práci, kterou by mě nikdy nenapadlo, že budu dělat, a baví mě to. Zodpovědná práce, u který musí člověk přemýšlet a není i pro cvičený opice. Zároveň celej den nesedim u kompu a nehrabu se v papírech. Koníček to není, ale ano, můžu říct, že jsem spokojená.

Příspěvek upraven 31.07.19 v 18:15

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 31.07.19 18:12

To, aby mě práce bavila, bylo jedním z mých z životních. A podřídila jsem tomu i studium.

Ale myslím, že lidí, co je práce nebaví, je víc, než těch, co je baví.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 31.07.19 18:14
@Azeretereza píše:
Samozřejmě že kdybych nemusela, tak do práce nechodím a válím se doma, ale co by to bylo za život. Měla jsem štěstí, že po odchodu z fabriky, kde to bylo fakt jen o tom zarabat

Spousta lidí tzv. nemusí, ale něco dělá. Jedou v charitě, dělají si svoje pojekty. I když ne 8,5 hodiny denně.

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 31.07.19 18:16

Nejlepší je, když práce člověka baví. Nicméně i když ho moc nebaví, tak ho nesmí nikdy psychicky nebo fyzicky deptat, aby to odneslo jeho zdraví. Za to žádná práce a prachy nestojí. Odstrašující příklad vidím u svého táty.

Jinak já osobně bych nikdy nešla dělat něco, co je proti mému přesvědčení. Třeba bych nemohla jít do fabriky na výrobu plastů, když se plastům snažím co nejvíc vyhnout a i pro rohllíky chodím nakupovat s látkovým pytlíkem.

Azeretereza
Závislačka 2968 příspěvků 31.07.19 18:18
@Bábrdl píše:
Spousta lidí tzv. nemusí, ale něco dělá. Jedou v charitě, dělají si svoje pojekty. I když ne 8,5 hodiny denně.

Já to chápu, kdybych měla peníze takový, abych nic nemusela dělat, taky bych dělala nějakou smysluplnou činnost i pro ostatní. Chápu že pokud někdo má tolik peněz, že v životě nemusí hrabnout na práci, tak je asi natolik chytrej, že mu nebude stačit sedet doma u telky, ale bude mít potřebu se realizovat jinak.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7922 příspěvků 31.07.19 18:18

Za mě je důležitý kolektiv, vyhovující pracovní doba a nebýt permanentně ve stresu. Jsem ochotna obětovat pár tisíc za něco z toho. Jedna paní tu třeba psala, že je aranzerka, má své klienty, nové odmítá a to teda těžce závidím :pankac: Objednám kytičky, uvažu, rozvezu a jsem svým pánem. Já dělám 10 let v korporátu :mrgreen:

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 31.07.19 18:24

Taky by se mi líbilo být doma a dostávat peníze. V práci mě to celkem baví, občas je to náročnější. Ale nelituju, že jsem tam kde jsem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 31.07.19 18:25
@Bábrdl píše:
To, aby mě práce bavila, bylo jedním z mých z životních. A podřídila jsem tomu i studium.Ale myslím, že lidí, co je práce nebaví, je víc, než těch, co je baví.

Tak me prace bavi, ale kdybych nemusela, tak tam optimálně chodim tak 1-2 tydne… :mrgreen:

aknadar
Kecalka 487 příspěvků 31.07.19 18:25

Moje vysněná práce je být ženou v domácnosti :lol: muž mi to bohužel nechce dopřát :roll: a ano, do práce chodím z povinnosti, tedy především pro peníze. Nyní jsem neskutečně šťastná na RD, když si vzpomenu na práci dostanu kopřivku brrrr

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 18:29
@aknadar píše:
Moje vysněná práce je být ženou v domácnosti :lol: muž mi to bohužel nechce dopřát :roll: a ano, do práce chodím z povinnosti, tedy především pro peníze. Nyní jsem neskutečně šťastná na RD, když si vzpomenu na práci dostanu kopřivku brrrr

A já to mám doteď naopak. Do prace se těším :(

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 31.07.19 18:30
@aknadar píše:
Moje vysněná práce je být ženou v domácnosti :lol: muž mi to bohužel nechce dopřát :roll: a ano, do práce chodím z povinnosti, tedy především pro peníze. Nyní jsem neskutečně šťastná na RD, když si vzpomenu na práci dostanu kopřivku brrrr

Musíš si správně přát. Já si vždycky přála mít práci nejlépe z domu, která by mě bavila nebo dávala smysl. No, tak ji mám - péče o seniora. Dává mi to stokrát větší smysl, než sedět ve směnárně, což jsem dělala předtím. A je to „z domu“ 8)

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 31.07.19 18:32
@j.a.n.i1 píše:
Tak me prace bavi, ale kdybych nemusela, tak tam optimálně chodim tak 1-2 tydne… :mrgreen:
:pankac: já tak 3× :mrgreen:
stinga
Echt Kelišová 8522 příspěvků 31.07.19 18:32

Já dělám práci, která by většinu lidí nebavila - jsem kontrolorka a kontroluji pořád stejný typ výrobku - mně to baví
a moje matka je účetní a taky ji to baví
mého přítele také jeho práce baví, protože se týká jeho koníčku i když okrajově
otce jsem se nikdy neptala, tak tam nevím
zakladatelko - třeba tě ta nová práce začne po čase také bavit, nezatracuj to

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama