Chodíte s dětma do obchodů (supermarketů)?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
27.10.09 08:18

Chodíte s dětma do obchodů (supermarketů)?

Ahoj maminky,
zajímalo by mě, jestli chodíte běžně i s miminkem do obchodů a supermarketů? Ptám se hlavně těch, které mají tu možnost, že by jim dítě někdo pohlídal a ony je nemusely brát s sebou. Je jasné, že když není žádné hlídání (manžel, prarodiče, kamarádky, ..) tak to jinak nejde.
Ptám se proto, že s dětma (9 měsíců a 2,5 roku) do obchodu prakticky nechodím. Buď mi nakoupí můj chlap, nebo hlídá a já jdu nakupovat sama. Ale nedávno mi nezbylo než děti do obchodu vzít (běžný obchod s málo lidma, ne supermarket) a obě děti nato onemocněly virózou a já to chytla od nich. Takže já od podzimu do jara s dětma do obchodu vůbec, v létě naprosto výjimečně. Často ale v obchodech vidím nejen matky, ale i oba rodiče s malinkými dětmi, tak mě zajímá, jestli bacily prostě neřeší, nebo doufají že děti nic nechytnou, nebo prostě jen nemají na výběr - pokud je tam žena s dětma sama.
Někde jsem četla, že děti do jednoho roku by se hlavně do super a hypermarketů vůbec brát neměly.
Tak mě zajímá, jak to řešíte vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
160
27.10.09 08:23

ahoj,
já s dcerou chodila (jezdila autem) do hypermarketů od miminka, vždycky v pohodě, nikdy v krámě nic nechytla, když byla větší tak mi pomáhala vybírat zeleninku do pytlíčků,prostě nakupovala se mnou. Nemoce se dcerky začaly chytat až s nástupem do školky, a to docela šíleně…
Andrea+beruška4,5roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
27.10.09 08:24

Já jsem s malým chodila od malička do všech typů obchodů a nikdy nemocný nebyl 8O . Hlídání jsem teda neměla přes den. Večer mohl hlídat manžel, ale já měla radši všechno přes den hotový a večer se věnovat jemu :) . Bacily jsem neřešila a vlastně asi nemusela… Asi to má každý jinak.
A jak do teďka nemarodil, tak s nástupem do školky je nemocný prakticky nepřetržitě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JVP
569
27.10.09 08:24

Ahoj, no já taky radši nakupuju bez dětí (3+6 let), ale hlavně proto, že si šetřím nervy :D Když je mám s sebou, tak proto, že třeba nákup spojím s něčím jiným. Samozřejmě (pokud je to možné) tak asi do takových center nepatří novorozenci, ale to by člověk nemohl ani jezdit MHD 8O Navíc bacil může domů přinést kdokoli z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
27.10.09 08:25

Koukám, že s Andruskou naprosto stejná zkušenost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2318
27.10.09 08:25

Nemám možnost nechat kluky někde a jít nakupovat, takže je beru sebou odjakživa. Starší syn nebýval jako malej nemocnej, mladší pořád, ale ne kvůli obchodům, ale spíš kvůli školce staršího. Pokud máš možnost, netahala bych je sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6597
27.10.09 08:40

Když mi někdo pohlídá, jakože v týdnu přes den nemám nikoho, tak proč ne, raději nakupuju sama, když nemusím hlídat, co malá vyvede, ale z 99% jezdím nakupovat s dětma, většinou to spojíme s kamarádkou, dáme oběd + dětský koutek, kde se děti vyblbnou. Z nákupního centra jsem neměla nemocnou nikdy ani jednu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3379
27.10.09 08:48

Tak já beru Natálku do obchodu od konce šestinedělí. Je to tedy i tím, že nemáme taťku aby hlídal. Občas hlídá moje mamka, hlavně když jdu kupovat oblečení, ale když kupuju jídlo, beru malou sebou. Chodíme dopoledne, kdy tam je méně lidí. Kromě šesté nemoci neměla ještě nic.

Podle mě se nesmí nic přehánět. Nehodlám v nákupním centru s dítětem trávit den, ale zase nechci mít z holky „skleníkovou květinku“. Jak tu někdo psal, bacila může domů přinést kdokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
27.10.09 08:50

Ahoj

já jezdím s manželem i s prckem už od miminka. Stejně se s těma bacilama musí někdy setkat a protože plně kojím, tak má protilátky ode mě a ještě zatím nic nechytil. Kamarádka mi říkala, že její syn začal být opravdu nemocný až když začal chodit do školky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
27.10.09 08:54

My malého bereme také na nákupy s sebou. Ne od malého miminka, ale tak od 3 měsíců určitě. Sice mám možnost, aby mi malého pohlídala mamka, nicméně jsem jistější, když ho mám s sebou. Sedí ve vajíčku v košíku, rozhlíží se a je hodný. Párkrát jsem ho nechala doma, nicméně pak jsme spěchali a půlku věcí koupit zapomněli. Nepřemýšlela jsem nad tím, jestli by tam mohl něco chytit - zatím je v pohodě, trávíme v obchodě max. půl hodky, nikde se zbytečně nezdržujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
2069
27.10.09 09:10

bacily v obchode me teda nikdy nenapadly, ze by v obchode deti neco chytly, tak to urcite ne, bereme obe od malicka, jezdime cela rodina
To bysme nemohli nikam, neresim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9867
27.10.09 09:29

Přečetla jsem si nadpis tématu a hned se mi orosila záda… Nákup s dětma (obzvlášť se třema) je běs, běs, běs a hrůza… Hned jsem si s nostalgií vzpomněla na ty pohodičkové nákupy s miminkem… A ono se tu řeší nakupování s imobilními prťátky :lol: :lol:

Jezdili jsme i v šestinedělí, jíst je potřeba a tou dobou jsem ještě neřídila… Teď nakupuju s Eli dopoledne, když jsou starší Kunhůtky bezpečně uklizené ve škole… My nenakupujeme rádi, je to pro nás nejnutnější zlo…

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
27.10.09 09:32

Ahoj, patrim k vetsine, neresim…samozrejme, kdyz je vyhlasena chripkova epi. snazim se mega centrum vyhnout, ale pro pecivo do maleho kramku u nas na meste stejne musim a tu chripku na ne muze nekdo prsknout prave tam…nase holky /3 a 6let/ nakupy miluji:-) zatimco ja nakoupim jidlo, ony si s tatinkem prohlednou hracky,pak dame vetsinou obidek v ikea, nejaky detsky koutek a pak se jeste projdeme po meste, u nas je to zkratka takovy celodenni vylet:-) Lucka

• Citovat
  • Nahlásit
11173
27.10.09 09:32

Vzhledem k tomu, že dobu, kdy mám hlídání obou dětí, používám zejména na cestu do práce/z práce a pobyt tam a pokud mi zbyde chvilka na sebe, tak ji rozhodně nechci trávit nakupováním jídla, jezdím od malička s dětmi (starší byl určitě v hypermarketu už v šestinedělí, u mladšího si nejsem jistá, protože měl od malinka často rýmu a navíc byly vánoce, takže se hlídání shánělo lépe). Je ale pravda, že pokud mám sebou oba, snažím se omezit čas nákupu na minimum, protože je to často očistec :D. Větší nákupy v hypermarketu nyní většinou absolvuju předtím, než jedu pro staršího do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
27.10.09 09:33

Jenže je potřeba získat obranyschopnost a tu asi vyhýbáním se např. obchodům nezískají, myslím, že by měl každý získávat odolnost v prostředí, ve kterém jsme prostě nuceni žít. Naopak přílišná izolace ničemu neprospěje. Toť můj názor :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat