Chodíte s dětma do obchodů (supermarketů)?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymni
27.10.09 09:35

Jezdila jsem s obema holkama uz jako s miminkama a nikdy zadna nic nechytla. Starsi marodila az ve skolce a to nijak extremne - vzdy tyden na podzim a na jare viroza.

Nezlob se, ale takhle se delaji z deti sklenikove kytky. Bat se, aby v supermarketu neonemocnel? Co budes delat az bude chodit do skolky a bude unudlena furt?

Kdyby bylo na mne, tak nejradsi chodim nakupovat sama. Mala dela psi kusy v kosiku, zlaty casy kdyz to prochrapala v autosedacce a starsi si zase musi vsechno prohlidnout. Pokud jedu sama s malou v kocarku, tak zas s malym kosikem nic nenakoupim. Hanka

• Citovat
  • Nahlásit
8297
27.10.09 09:38

Od 1m, zatím nic. Jen já jsem teď cestou mhd po centru chytila super chřipku, Mates nic (zatim, ťuk ťuk).

Já nemám řidičák, takže nákupy jen menší samostatně, manžel zase samostatné nákupy nějak nezvládá (jako v době nemoci a tak jo, ale všeobecně ne). Takže my jsme tým, jak říkal můj chemikář na střední, jeden umí číst a druhý psát. No a Mates se chtě nechtě musí připojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
27.10.09 09:45

Tak první, co mě taky po přečtení úvodního příspěvku napadlo, bylo: Proč své dítě nezavřít do kyslíkového stanu a nevytáhnout ho v 15 letech? :D Tak by bylo uchráněno před vším zlem okolního světa.

Někdo by mě asi považoval za špatnou mámu, ale já s Davčou jezdila tramvají, chodila na nákupy apod. už od 2 týdnů a byl (až do nástupu do školky) to nejzdravější dítě v okolí. Stejně tak jsem nikdy nesterilizovala, nevyvařovala atd. … někdy je lepší nečíst články na toto téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
27.10.09 09:57

Tak já to taky neřeším, jezdím s malým nakupovat kamkoliv. Manžel je věčně v práci, obě babičky a dědové pracují, hlídání přes týden nemám. Hnedka druhý den, co jsem se vrátila z porodnice domů, jsem s malým jela nakoupit do kauflandu, nějak mě nenapadlo to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14014
27.10.09 09:58

Jistě, chodím. Jestli mi přišlo něco jako problematické, tak to bylo ve velké zimě miminko v kočárku v teplém overalu, kdy jsem ho musela celé poodkrývat a porozpínat… mně to oblíkání mimin do velké zimy nejde. Mladšího synka jsem měla zá:,–(ně v šátku, tak to bylo už jen o několikerém rozepnutí zipů svršků, které byly přes něj (bunda, mikina), a roztažení popruhů šátku.
To si mysím, že je jediný problém, protože někdy vídám maminky, které ani nepoodpínají kočár, natož aby dítko posvlíkaly, tak to je potom asi nachlazení hned.
My chodíme celkem rádi, kluci si zajdou i na takové ty elekrické hračky - větš. to nepouštím (ani to nemají rádi), ale trochu si v tom pohopkají, a jde se na nákup.
Jinak souhlasím, že děti je třeba tužit. U nás třeba marodím téměř zá:,–(ně já :lol: . Děti málo (ťukťuk), manžel nikdy.
PS: Chodím zá:,–(ně odpoledne s dětmi, dopoledne je to tu na ušlapání i bez dětí, takže si to ráda odpustím. Adrenalin je to jen v tom smyslu, že mi starší furt chce sám vybírat pečivo z regálů a mladší skáče z vozíku šipky :lol: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
27.10.09 10:24

Taky chodím. Od malinka s ním jezdím MHD, neřídím. A jelikož neřídím, těžko sama pořeším větší nákupy a chlap zase řídí, ale neumí nakupovat. Takže nám nic jiného nezbývá a ani mi to nevadí, nemoc zatím veškerá žádná, to už bych se víc bála MHD se všemi bezdomovci a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
27.10.09 11:05

Myslím si,že do velkých nákupních center nepatří novorozenci.S malými kojenci bychom měli nakupovat jen v nejnutnějších případech,návštěvy supermarketů omezit v době chřipkových epidemií.

Já se svými dětmi chodím nakupovat běžně.Kromě toho,co jsem napsala výše,si myslím,že nemá smysl přehánět a děti někde zavírat v dobré víře,že je před bacily uchráním.Se starším tříletým synem jezdíme do školky MHD,bereme s sebou i roční dcerku a rozhodně k vůli tomu nebyli více nemocní.

Navíc,děti si musí zvykat,že si s nimi nemůže maminka jen celý den hrát,musí se i nakupovat,vařit,prát uklízet.Když dítě v době nákupu předám babičce a někdy tato možnost nebude,tak se pak dítě,které není zvyklé bude vztekat.

Co se týče úvodního dotazu diskuze,jak víte,že ty virózy děti chytily právě v obchodě.Bacily jsou všude kolem nás.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
27.10.09 11:16

supermarket je bezva místo, kde něco chytit. Ale přijde mi po zkušenostech docela jedno, jestli ten bacil chytne dítě osobně, nebo doma od táty, který chodí nakupovat - dělo se nám obojí!

Mám z toho osypky, ale nemůžeme jinak - ovšem pořád - a to říkám zcela vážně - je supermarket parádní sterilní prostředí v porovnání se školkou - unudlený děti, napůl nemocný, se začínající horečkou, který si matka „nevšimla“…roupi, meningokoty, roupi, neštovice… :lol: mám pokračovat?
No co se dá dělat…holt to musíme přežít a doufat, že to přežijeme - všichni!
NiKi

• Citovat
  • Nahlásit
23860
27.10.09 11:39

Cheche, Myšáka otužuju od 14 dnů, navíc má vypěstovaný pokladnový reflex (před pokladnou začne řvát a lidi nás pustí dopředu a za pokladnama zmlkne, fakt jsem ho to sama neučila :lol: ) Navíc moc neřeším, kde co ocucá, prdku myjem zá:,–(ně ve studený vodě. Nemocný je až teď poprvé, má první chlapskou smrtelnou nemoc - rýmičku :lol: BTW bacily a sterilní prostředí frčelo mezi supermatkami v 70. letech, teď je přece IN nošení, manipulace, látkovky a BIO :wink: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12158
27.10.09 11:49

Do supermarketů zatím nejezdíme, máme nejbližší až v Opavě, což je od nás nějakých cca 35 km. Takže ve velkém nakupuje manžel - je pojízdný, má auto, takže bez problému. Já auto nemám, stačí nám na ty základní nákupy náš vesnický obchod. Chodím tam s dětma pořád, bacily neřeším.

Jen se musím pousmát, když si vzpomenu na serál ČT - Kamarádi. Když se Válečkovi narodila sestřička, jak ji maminka přebalovala v roušce, pamatujete? Tak přesně stejný pocit jsem měla, když jsem si přečetla nadpis.
Nic ve zlém.....

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
27.10.09 11:50

Nakupovat s klukem(3 roky) chodím od mala, pouze když si chci orazit a projít obchody sama, ukecám někoho na hlídání. Ale není to často.
Při nákupech pomáhá, pamatuje si kde co je (dokud to nepřestěhujou), dává věci do vozíku a vyndavá na pás u kasy. Ve větších hyper ho dám do vozíku s autem a je max spokojenej. A jestli někdy něco chytil tak to bylo vždycky od dětí po nějaké návštěvě nebo na kroužku.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
5139
27.10.09 12:02

Tak moje dcera ( 3 roky ) byla poprvé v hypermarketu když měla 14 dnů.
Jíst se musí, a než chodit každý den nakoupit radši jednou týdně to vezmu jedním vrzem.nenávidím obchody a davy důchodců co by tě přejeli vozíkem abys jim náhodou nevzala vajíčka za 15 kč :roll:
Chodit do malých obchodů kde mají všechno dvakrát dražší a navíc nemají všechno se mi taky nechce.
Když se sousedka dozvěděla že s tak malým miminkem chodíme do hypermarketu.Tak se pokřižovala, řekla že nám Natálka umře a jestli jsme normální že tam s ní chodíme.Poklepali jsme si na čelo a neřešili to.
At se otrká.Ted sice jezdím autem a předtím jen mhd a víte kolik lidí tam jezdí nemocných??Kolik lidí má žloutenku C??Fuj hnus, při představě té tyčky v trolejbuse :-( ( omlouvám se, jsem zdr, sestra a ted se to nějak rozmohlo to C a jsou to normálně vypadající lidi do kterých by to nikdo neřekl )
A musím zaklepat protože natálka do ted pouze rýma a jednou laryngitída.

4ím víc budeme děti držet v izolaci aby něco nechytli tím to bude horší :wink:
Toť můj názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10168
27.10.09 12:14

Když jsem si přečetla nadpis, tak mě bacily vůbec nenapadly, spíš jsem si představila to, jak jedno dítě zdrhá mezi regály pryč, druhé vytrvale vylézá z vozíku, já si snažím složitě vzpomenout, co mám vlastně koupit a do doho komunikuju s dětma a odpovídám jim na desítky otázek - v lepším případě, v horším mě vytočí u pokladny nějaká řečná důchodkyně, která se obrací na moje děti s otázkou: A proč vám maminka nekoupila žádný bonbonky, aspoň lízátka, děti potřebují cukr…!"
Má odpověď je tedy, nejraději s dětmi do obchodu nechodím, ovšem nikoli z důvodů bacilů, ale uchránění si aspoň zbytku duševního zdraví. M

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20815
27.10.09 12:24

Taky chodíme cca od jednoho měsíce… Nemáme žádné hlídání a já neřídím, takže jezdíme hromadně. Občas pošlu manžela jen se synem, ale ne na velký nákup, pro mě je to v podstatě jediná možnost, jak se dostat „mezi lidi“. Jak hluboko jsem klesla :oops:
Syn měl zatím jen jednou nagínu, dcera nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
27.10.09 12:45

Chodime pravidelne. Nejmladsi snad od 3 dnu co byla doma. Manzelnakupovani nesnasi, navic je denne v Praze a domu jezdi kolem 18 hod…
JA bych spise uvtala nejake rodinne voziky pro 3 a vice deti
Nejmladsi v autosedacce pres vozik, prostredni sedi ve voziku jak muzou seti sedet a nejstarsi ma zkrivenou pusu- chce taky, ale uz ho nemam kam dat.......toho navic musim hlidat, naposled v jednom dni rozbil ve sparu hrnicek a v Dmce sklenicku s jidlem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat