Chodíte s kočárkem ven? V téhle situaci..

23.3.20 10:12

Chodíte s kočárkem ven? V téhle situaci..

Zdravím vsechny :) mám doma tříměsíční miminko, je zdravý a prospívá. Před situací s koronavirem jsme chodili každý den na procházky s kočárkem, ale teď už jsme pár dní doma. Jsem z celé situace taková,,vycukana". Co vy? Chodíte ven? Samozřejmě ne nikam do města mezi hodně lidí. A dáváte mimcu nějaký šátek nebo tak přes pusinku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1527
23.3.20 10:14

Mám dvě, osmiměsíční a 19,5 měsíců a ven chodíme, samozřejmě s nimi nechodím do krámu a lidem se vyhýbáme. Oba dva si sundaváji všechno, co jim dám přes pusu, ale dle doktora to venku vůbec nevadí, spíš naopak, venku je rouška úplně na prd, nachytá se na to všechno možný a to my pak dýcháme, vevnitř v uzavřených prostorách to samozřejmě význam má a nemalý

Příspěvek upraven 23.03.20 v 10:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lynx.lynx
23.3.20 10:15

Heleď já mám teda dvouleťáka, ale jak jsem od vyhlášení karantény nikde nebyla, dneska zvažuju že na chvilku ven prostě půjdu. Včera měla jednou skoro dvouhodinovej brutální záchvat a večer další. Chlap je docela odolnej, ale včera už to taky nedával. Dostane roušku a nějak kde nejsou lidi jí prostě vytáhnout už musim, jinak nás tu sežere za živa.

• Nahlásit
  • Citovat
11652
23.3.20 10:19

Mam skoro 16m a ven nejdeme. Malá na sobě nic nesnese a vzhledem k tomu, že bydlíme na sídlišti a vím, že tu lidi volají pčr když děti nemají roušky tak pokutu riskovat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14838
23.3.20 10:19

Chodím s oběma dětma denně. Netahám je do obchodu, ale na procházky prostě chodit musí, jinak by se zbláznili a já s nima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
23.3.20 10:20

Ano chodime kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 10:20

@Lynx.lynx @Zoe1 Právě… Mě je taky líto, ho držet pořád doma. Venku v kočárku se mu tak krásně spinká a podle mě to také není zrovna ok, byť pořád zavřený doma. Tak také uvažuji, že dnes na chvilku vyrazíme, ale nechci ho nijak ohrozit. Teď je tak blbá situace :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1527
23.3.20 10:23
@Pája1993 píše:
@Lynx.lynx @Zoe1 Právě… Mě je taky líto, ho držet pořád doma. Venku v kočárku se mu tak krásně spinká a podle mě to také není zrovna ok, byť pořád zavřený doma. Tak také uvažuji, že dnes na chvilku vyrazíme, ale nechci ho nijak ohrozit. Teď je tak blbá situace :?

Tak děti by být ohroženy neměly, spíš jde o to, aby děti nenakazily dospělé, děti jsou prý jen přenašeči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
23.3.20 10:23

My chodíme maximálně na zahradu. Mám děti rok a dva a ani jeden nesnese nic na obličeji. Riskovat pokutu nechci. Takže nám nic jinýho nezbývá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
23.3.20 10:27

@Pája1993

S kočárkem choď ven úplně normálně, jen si hlídej několika metrový odstup od lidí, ideálně nepotkat se s nikým. A přes pusinku mu nic nedávej, ať se ti nedejbože nezadusí. Četla jsem, že v číně měly děti do 1 roku roušky zakázané. Když už něco, tak plínku přes stříšku kočárku, ale když nenecháš nikoho přiblížit se ke kočárku nebo nakukovat dovnitř, nijak ho neohrozíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71407
23.3.20 10:27

My máme naštěstí obrovskou zahradu, takže stačí i na procházky s kočárem :-D a roušky na ni nenosíme nikdo. A ani starší děti nepouštím nikam dál, než na tu zahradu, i když oba roušky fascinují, takže by problém s jejich nošením nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 10:32

@topkiss nedostanete pokutu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
23.3.20 10:34

My chodíme denně. Jsme vcelku na kraji města, tak to máme do přírody kousek. Přes město přes ten kousek to nějak dáme, i když malá nechce na puse vůbec nic - roušku, šátek, nákrčník…Má to tam, ale shrnuté a, když se někdo blíží, snažím se jí to na té pusině udržet. Lidi, co jsme doteď potkávali, byli dost tolerantní. Viděli, že se snažím, ale prostě to nešlo. Podle mě zrovna minulý týden, když bylo tak strašně krásně, ty děti venku být potřebují - právě kvůli lepší imunitě a celkové kondici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
23.3.20 10:37

Já teda nemám mimino, ale venku jsme každý den. Chodíme do lesa, bez roušky a je nám tam určitě líp, než doma. Nechápu, jak může někdo zavřít dítě do bytu a nevytáhnout paty :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
23.3.20 10:37

Ano, s 8m prďolou tak na hodinku denně procházka + zahrada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu