Reklama

Chodítka a hopsadla - ano či ne? Pokud ano, od kdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 07.02.10 17:46
Chodítka a hopsadla - ano či ne? Pokud ano, od kdy?

Ahoj všem, do budoucna uvažuji o koupi chodítka či hopsadla pro své škrvně. Pořizovali jste svým ratolestem jednu z těchto alternativ? Pokud ano, jaké jsou vaše zkušenosti a od kdy jste je používali?

Vím, že se dnes všude uvádí, že ani chodítko ani hopsadlo není z hlediska vývoje pohybového aparátu dítěte vhodné, přesto mě zajímají vaše názory.

Díky a hezký zbytek neděle.

Reklama

Reakce:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 07.02.10 18:13

Ahoj, my máme chodítko připravený doma a používat ho budeme (pokud to bude „nutný“) od doby kdy bude umět sám sedět, mít pevná záda. Hopsadlo to samý… U nás to třeba bude (odhaduju) tak za 2-3 měsíce, pokud neuděláme nějaký véééliký vývojový skok .)

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.02.10 18:26

Ahoj, mrkni na dřívější diskuse, je jich tu na toto téma dost :roll: Za sebe říkám - ani omylem :evil: - obešli jsme se bez nich a taky žijem :mrgreen: Navíc neznám pediatra nebo ortopeda, který by je doporučoval - ani pro větší a již sedící děti… No, dětem se pochopitelně hopsadla a chodítka líbí :-? , ale rozhodnout to musí za ně matky, že? A nevím, jestli kvůli chvíli klidu, kdy dá prcek v chodítku „pokoj“ :roll: stojí za to riskovat úraz nebo blbé návyky pro chůzi…

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.02.10 18:37

Naše neuroložka říká ,že je to ten nejblbější vynález…-My jsme to neměli.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.02.10 18:46

Můj názor je rozhodně nekupovat!

Naprosto se bez těchto blbostí obejdete a ještě uděláš něco pro jeho zdraví.
V tomhle bych bez pochyb dala na rady odborníků.

Za ty prachy bych koupila něco užitečnějšího. :wink:

A nedávno už tady jedna podobná diskuze byla.

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 07.02.10 18:53

Taky jednoznačně ne, jsou to opravdu blbosti, navíc nejsou pro dítě vhodné. Za ty prachy radši koupit něco lepšího :)

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 07.02.10 19:08

NEEE!!Více v podobných diskuzích,je jich tu dost :mrgreen:

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 07.02.10 19:34

Rozhodne NEEE. Dle vyzkumu deti pasivne chodici v choditkach maji spatne navyky, napr. naslapovani na spicku. A co nebezpeci urazu, ani nemluvim.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 07.02.10 19:54

My máme chodítko-odstrkovadlo,že se ho Eliška drží a jde za ním,jako pomůcka při učení se chození mi přijde naopak ideální,tak já nevím,co je na tom tak nezdravé :nevim: Daleko horší mi přijde dítě tahat za ruce…
A hopsadlo máme skákacího koníka,a na něm si občas pohopsá,já ji přidržuju,ale ji to stejně baví max minutu :lol:
Na Yamaze s dětmi skáčeme na gymn.míčích či overbálkách,toto mi přijde skoro stejně na koordinaci těla.

hanulka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 07.02.10 19:57

Tak já se musím přiznat, že byly chvilky, kdy mi chodítko bodlo, ale bylo jich fakt málo. Občas jsem ho použila v době, kdy mi začal Tadeášek lézt. Neměl ještě tu jistotu a stoupal si všude a padal na rohy atd. A tak jsem ho tam dala, když jsem šla do koupelny, na záchod atd. V chodítku na nic nedosáhl a neměl kam padnout. V tom osmým měsíci jsem ho tam měla denně na půl hoďky, ale jakmile to už bylo lepší, nedávala jsem ho tam a nechala ho lézt všude, ale to až ty pohyby zdokonalil..Asi jsem taky proti,ale byly chvilky, kdy mi fakt bodl.

AnastazieB
Echt Kelišová 8320 příspěvků 07.02.10 20:11

Befano je potřeba rozlišovat aktivní chodítko, tj. to co máš ty, takový jako vozíček, za kterým dítě chodí a klasické chodítko, tj. kruh s dírou uprostřed, ve které jsou popruhy a celé je to na konstrukci na kolečkách, a dítě tam sedí a jen se odstrkuje nožižkama.

TerezkaBrno
Echt Kelišová 8601 příspěvků 07.02.10 20:28

chodítko rozhodně NE!!! Mladší dcera se mi narodila předčasně, chodili jsme na neurologii cvičit a tam jsem vyslechla jak moc škody můžou nadělat. Dobré je polohovací - houpací lehátko.
Zásadně se nemá dítě posazovat nebo stavět, dokud to nezvládne samo.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 08.02.10 08:36

Befano, hopsadlem bylo myšleno něco takového , nebo je ještě zavěšovací do futer.

Já nějak nechápu, co zakladatelka čekala - že někdo napíše - jo, sice všichni doktoři to nedoporučujou, ale já tam dítě dávala a nic mu není /zatím/, tak ho tam klidně dávej taky?

Janina76 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.10 19:02

Pipet, kolik tvýmu dítěti je?

nnella 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.10 22:59

Ahojky,
tak já si myslím,že klasický chodítko nee,ale to aktivní co se tlačí pře sebou určitě stojí za zvážení :-D Podle mě když se dítě učí chodit získá tím větší jistotu :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >