Chodítko ano či ne a od kdy?

28.2.08 12:37

Chodítko ano či ne a od kdy?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat co říkáte na chodítko a v kolika měsících byste ho použily, mám doma 7-mi měsíčního cvaldu, lézt nechce ale pořád se staví a už se snaží dělat krůčky. Pořídily byste chodítko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
28.2.08 12:42

Ahoj

neporidila bych ho a hlavne ani diteti nepomahala na nohy.........atr se hosanek snazi

NAs Jenik jenom se plazil a z niceho nic se postavil a zacal chodit podel zdi.. az pak si sedl!!!

No a lezt zacal asi 14 dni predtym jak zacal chodit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
28.2.08 12:45

Ahoj,
tak ja jsem jednoznacne proti. Pro dite je velmi dulezita faze lezeni pro psychomotoricky vyvoj. Dite si pri lezeni trenuje spolupraci prave a leve hemisfery a neurologove doporucuji, ze dite by melo alespon 6 mesicu lezt (ovsem kazde dite je jine, kdyz nekdo zacne chodit driv, nic s tim nenadelas :-) Nekterym detem se do lezeni nechce, ale choditkem bys ho od toho uplne odradila a v 7 mesicich telo jeste neni na chuzi pripravene. Kdyz bude v choditku, pater bude „zdrcnuta“ a to rozhodne neni prirozene.
Urcite se najdou i holky, co ti napisou, ze tam deti byly strasne stastne, ale ze zdravotniho hlediska to dobre neni.
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
28.2.08 12:53

Ahoj

Tak já jsem Natálku do chodítka dávala tak od 6měsíců :oops: moc se jí tam líbilo a v 11měsících začala chodit .
Ale Sabinku dávat určitě nebudu :! a to právě ze zdravotního hlediska,před tím jsem asi byla mladá a blbá :oops: :wink: :lol: a nějak sem to neřešila :oops: :oops: prostě všichni okolo mě dávali tak jsem dávala taky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
28.2.08 13:06

Ahoooj, my jsme pro Ondru chodítko nechtěli a neměli :) Malej dělal vše postupně a sám, v 11,5 měsících začal chodit v roce běhal :wink:
Kamarádka holčičku dávala do chodítka a u ní to způsobilo to, že se na chodítko strašně spoléhala a nechodila ani v 16ti měsících :roll:

Desire

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.08 13:06

Ahoj, já bych dítě do chodítka rozhodně nedala, až bude samo připravené chodit, tak si myslím, že to udělá. Musí na to být připravené celé tělo, páteř, svaly kolem páteře a hlavně mozek, který řídí pohyb těla a rovnováhu. Asi bych měla strach, že se mu nějak „sesedne“ páteř a časem se to projeví (třeba až ve škole). Ptala jsem se i naší doktorky, která mi ho sice výslovně nezakázala, ale řekla mi, že je to rizikové na úrazy (hlavně hlavičky, kdy dítě narazí na překážku a chodítko se s ním převrhne) a že by v něm neměl být dlouho, max. asi hodinu. No a na to, aby měl chodítko akorát půl hodiny denně, se mi zdá zbytečné ho pořizovat, byla by to akorát další „pracholapka“. Pavlík dlouho chodil kolem nábytku, pak se najednou pustil, a asi během týdne se krásně „rozešel“. Teď běhá po bytě jako neřízená střela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
28.2.08 13:10

Já jsem taky jednoznačně proti, a už vůbec ne pro 7-měsíční mimčo.
Kámoška chodítko měla, prcka do toho dost často dávala, protože to bylo pohodlnější než ho sledovat, kam leze, a klučina jí začal chodit až někdy kolem 17. měsíce věku. Neříkám, že to musí být nutně následek chodítka, ale věřím, že to tomu hodně přispělo.
Ad jedna dítě nemá být ve vertikální poloze, dokud se tam není samo schopno dostat, a ad dvě v chodítku se rozhodně nenaučí chodit, protože technika „chození“ je tam jiná … vlastně se jenom odpichuje špičkama a visí tam. Takže se mu příslušné svaly vůbec nevyvíjí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
28.2.08 13:14

Ahoj
Taky jem proti chodítku.Děti v něm nikdy nebyli a Kubík začal chodit v 10 měsících (i venku) a Gabča týden po prvních narozkách. :wink:
Jasně,že v chodítku se prckům líbí.Mají lepší rozhled.Ale rozhodně to není zdravé.A taky jsem si všimla,že „chodítkové“ děti nepoužívají celou plochu nohy,ale „chodí“ v tom chodítku jen po špičkách.A to taky není dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
28.2.08 13:16

Evikku
Dobře jsme se s názorem sešly. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.08 13:31

TAKY JSEM PROTI CHODÍTKU.VE VŠEM PREFERUJEM PŘIROZENÝ VÝVOJ :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
28.2.08 13:38

Taky jsem proti chodítku. Jednak je pro dítě nebezpečný - např. pády ze schodů, komtuze prstů atd. A druhák z neurologickýho hlediska jsou naprosto nevhodný. Dítě musí nejdřív lézt, pak samo začít chodit. Nemá se ani vodit za ruce. Zaděláš mu tím akorát na pozdější problémy s držením těla, bolesti v zádech, šmajdání apod. Něco jinýho jsou aktivní chodítka, což jsou ve skutečnosti různý stolečky na kolečkách, který před sebou dítě tlačí, když už chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
28.2.08 13:55

Ahojky, myslím, že tady ti nikdo nenapíše, že chodítko ANO, tady se ty diskuze pak zvrtnou úplně někam jinam, tedy aspoň někdy. My jsme chodítka používali, měla jsem oba neplaziče!!!!!!! Matěj se neplazil nikdy a Anička taky skoro ne. V chodítku samozřejmě nebyli celý den, tak spíš po chvilkách a líbilo se jim to. Nebudu říkat, že ne. Po špičkách nechodili ani jeden, je tam několik poloh na která se to dá fixovat. A oba dva chodili sami před 1. rokem, takže tím chodítkem to, že někdo chodí déle není. Pak se jim v tom stejně nelíbilo, protože se nedostali kam chtěli, kvůli šířce chodítka. 100% zdravé to není, ale to období si pamatuji fakt dobře. Někdy to byl děs. Tak to zvaž. Zkus si ho třeba půjčit od kamarádky, nebo tak. Jinak bych tě uklidnila, že chodítka se používají častěji, než si myslíš. Jen sem možná píší ty co je NIKDY nepoužívali. Drž se Majka.Nejsde se mi přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sindarela
28.2.08 13:58

Do chodítka bych dítě nedala. Představ si, že tam jen sedí tou prdelkou a váha není na nožkách. Prý je to špatné na kyčle. :( Takže bych to opravdu nezkoušela.

Sindarela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.2.08 14:02

Ahoj,

já jsem chodítko používala od měsíců. Dceři to v chození nijak nepomohlo, začala mi chodit ve 13 měsících a to v chodítku už dávno být nechtěla a lézt mi začala taky až v 10 měsících. Neříkám, že to někomu k chození nepomůže, nám tedy rozhodně ne, ale nejsem vůbec proti chodítkům. Navíc když dítě krásně sedí s rovnými zádíčky, nevidím důvod ho tam nedávat.
Chodítka jsou sice nebezpečná, ale mi doma žádné schody nemáme a práhy jsme kvůli tomu vyndavali.

Nyní jsem těhotná a hodlám chodítko používat opět.

Je to každého věc ať si chodítko používá či nikoliv.

Verunka-Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
2318
28.2.08 14:20

Verunko: v chození to spíš brzdí než rozvíjí. Dítě získá dojem, že chůze spočívá v tlačení hrudníkem a odšprtávání nohama :-)

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama