Reklama

Cholerik nebo domácí násilí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anggellina
Nováček 8 příspěvků 08.04.18 08:44
Cholerik nebo domácí násilí?

Ahoj holky, vím že toto téma se tady už objevilo a pár diskusí jsem přečetla, ale nenašla jsem asi přesně to, co se děje u nás. Už nevím jak dál, proto moc prosím o vaše názory a rady. S manželem jsme spolu čtyři roky, z toho tři roky manželé. Máme malý domek, hypotéku. Bydlí s námi i můj jedenáctiletý syn. Je to typické, manžel je v pohodě do té doby než se vyskytne nějaký problém. Není asi typický cholerik. Když se mu třeba něco nepovede při práci (rekonstruujeme domek), tak se sice dokáže pěkně rozčílit a nadávat sprostě, ale jinak kromě mě nebo syna ho hned tak někdo nevytočí. Myslím, že se ani nejedná o domácí násilí, že by mě nějak ubližoval cíleně, jen tak, když on má zrovna tu potřebu. Že by třeba přišel z práce a začal mi nadávat, že je doma binec…neříká mi co mám dělat, co si obléct, s kým se stýkat. Je vážně v pohodě a milující manžel, bohužel jen do doby než se vyskytne nějaký problém a je úplně jedno jestli to zaviní můj syn (např. pro manžela je v tu chvíli příliš drzý apod. ) nebo já, tím že si třeba na něco postěžuju (podotýkám, že nejsem žádná hysterka, nestěžuji si často a jsou to spíš takové provozní věci) a nebo on. Příčiny vzniklých problémů od nás jsou různé, ale nikdy se podle mě nejedná o nic vážného a jako každá hádka nebo roztržka mezi manželi se dá přece vyřešit normálně. Prostě se dva pohádají, pak spolu dva dny nemluví nebo je za chvíli klid, možná i ty dveře můžou třísknout. Jenže podle manžela vždy a za všechno můžu já nebo syn. Mnohdy vyjede i když si myslím, že problém nemusí přejít až v hádku. Ale to co vždy následuje! Začne to rozebírat, brutálně se hned vytočí. Jeho problém je, že si u všeho připadá jako vůl (i když ho ujišťuji, že to tak není). Takže rozebírání pokračuje ve řvaní, nadávání mě a synovi nebo nadává ve vedlejší místnosti, ale tak aby jsme ho slyšeli. Vytáčí se čím dál tím víc a čím dál tím víc si u toho připadá jako ta pi…V tomhle svém amoku už jsem byla všechno, co vás napadne (pi.., špína, stejná jako jeho bývalá…), jako manželka jsem zklamala. Nadává i sprostě na moji dceru, která je dospělá a nebydlí s námi, ale co je horší tak i na syna, který to slyší. Já většinou mlčím, takže od něho slyším, no jasně ty jen mlčíš blbě ču..š. Jenže když se začnu hájit, vytočí ho to ještě víc. Rozbíjí věci, které máme doma. Mě už hodil na zem, několikrát mě surově chytil (za krkem, pod krkem, za paže, na kterých mám vždy potom modřiny…), párkrát mi i plivl do obličeje. A to se jen hájím. Jednou jsem se taky vytočila a něco mu vyčetla do obličeje a dostala jsem facku. Těch nadávek, urážení a ponižování je strašně moc. Už jsem od něho slyšela snad vše špatné, co vás jen napadne. Dříve a to naštěstí nikdy nebyl syn doma, to mezi námi byly velké strkanice a skoro rvačky. Protože jsem se hájila hodně a nechtěla si to nechat líbit. Teď už raději mlčím. Nevím co s tím. Už se bojím skoro něco říct, aby ho to nevytočilo. Se synem si říkáme, že musíme být vždy v pohodě, aby byl doma klid a když bude mít na nás blbé narážky nebo poznámky nebo blbé dovětky k tomu co řekneme, že to přejdeme, aby jsme ho náhodou nevyprovokovali. Jenže člověk chce žít normálně a ne se pořád hlídat, taky má určitě potřebu se někdy na něco takového ozvat. Asi mi budete psát, že mám odejít už hlavně kvůli synovi. Já to na jednu stranu vím, na druhou stranu je to těžké, protože jinak je manžel hrozně hodný, pomáhá mě, synovi i dceři. Když je něco potřeba, tak to vyřídí, zařídí. Chová se k nám moc hezky…ale nesmí mít sebemenší pocit, že zklamal, selhal (hlavně ale ve svých očích, ne u mě) Máte někdo podobnou zkušenost, kdy se nejedná o typického cholerika ani o typické domácí násilí. Děkuju moc všem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5435 příspěvků 08.04.18 08:50

Buď se začne léčit a řešit to. Nebo uteč. A neomlouvej ho. Takhle se chlap nechová, a určitě ne hezky, jak píšeš.

Tarjei
Závislačka 3792 příspěvků 08.04.18 08:53

@anggellina nevyzralej, labilni. Pokud sam nevyhleda odbornou pomoc, pryc od nej. Prekracuje meze a zaklad problemu je, ze se jeste nesrovnal sam se sebou a leci si to doma stylem hromosvod. Nezmeni se.

lenk
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 08.04.18 08:53

No asi je načase přiznat si že toto normální není, dle mě to domácí násilí je a je načase s tím něco dělat. Chudák syn.
Asi je důvod v manželově výchově ale to ho neomlouvá. Měla jsem něco podobného doma ale ne až tak.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 08:53

To je jasné domácí násilí. Běž od něho pryč, chceš aby byl tvůj syn za pár let stejný?

káťa
Extra třída :D 12625 příspěvků 08.04.18 08:59

Zakladatelko, tohle JE typické domácí násilí. Učebnicové. Ano, jiná řada než odejít se ti poradit nedá. Prosím, udělej to hlavně pro syna!!! Víš, jak mu tím nicis dětství??? Mám stejně starou dceru a když si představím, jak se s mým přítelem miluji, tak bych ti nafackoval za to, že tohle tomu klukovi provádíš…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 08.04.18 09:06

Samozrejme, ze to je domácí násilí. Seber se a odejdi, přesne kvůli tomu, co píšeš - proboha vždyť tvůj syn se na to kouká a musí to snášet! Co jiného matku donutí odejit?

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 08.04.18 09:09

No, taky bych řekla, že už to domácí násilí je, byť je to zatím nárazové a střídá se to s obdobím klidu, ale tyto intervaly se nejspíš časem začnou rapidně zkracovat a násilí stupňovat :(. Bohužel, tady to do budoucna nevypadá vůbec nadějně, i když to asi nechceš slyšet. Myslím si, že určité hranice by muž nikdy ve vztahu, který má být udržitelný, překročit neměl a u tebe už byly překročeny snad všechny, co ještě jsi ochotná tolerovat, když už jsi zkousla sprosté nadávky, facku, plivanec, „strkanice“?… kam dál se to ještě může posunout? :think: Pochybuji, že do takového člověka jsi ještě pořád zamilovaná! Takže dle mého se s tím nějak popasovat, promyslet jednotlivé kroky a činit postupná opatření tak, bys mohla v klidu odejít (pořešit majetek, našetřit, kouknout na podnájmy, zjistit si veškeré info např. o možnostech příspěvků apod.)

Brumbera
Kecalka 135 příspěvků 08.04.18 09:11

@anggellina Je to domácí násilí.:-( Cholerik je člověk, který má problém ovládat svoje emoce, je to částečně dědičné, částečně naučené, ale i cholerik může mít svoje hranice, za které nejde. Ten tvuj je evidentne nema. A uprimne, hodne lidi by nezilo ani s cholerikem s hranicema. Je to proste nefer. Můžeš s nim zkusít promluvit, že násilí v rodině nechceš, jestli je ochoten a tím něco dělat, pohrozil rozchodem, pokud ochoten nebude, musíš odejít. To bude jen horší.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33009 příspěvků 10 inzerátů 08.04.18 09:12

Podle mě už tohle přesáhlo hranici únosnosti a běžného cholerického projevu - plivání, nadávání, ponižování už je domácí násilí. Píšeš, že je to jinak fajn partner, takže je opravdu možné, že se takto nedokáže ovládnout a to, co by někdo klidnější přešel pár slovy, řeší takto agresivně. Navrhla bych mu určitě návstěvu psychologa, manželské poradny, centra pro rodinu, aby na sobě začal pracovat. Zkus napsat i na adresu poradna@emimino.cz, kde odpovídá paní psycholožka, která ti dá jistě rady. Naděje budou určitě dobré, pokud partner bude spolupracovat, uvědomí si, co se děje. Není to násilník podle popisu, kterého násilí baví, není tam závislost, není tam asi vážná porucha osobnosti, takže náprava je možná. Držím palce :kytka:

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 08.04.18 09:12

Nechápu jak v tomhle můžeš nechat svého syna..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.18 09:15

Ahoj, je to opravdu domácí násilí. Nejde to tolerovat. Muž nesmí v žádném případě sáhnout na ženu, bít ji, házet s ní na zem, nadávat jí… Tohle prožila moje sestra a řeknu ti, že měla tak vymytý mozek, že viděla po letech soužití s tyranem chyby v sobě, pořád ho omlouvala, nedokázala už mít nadhled, že takové chování není v pořádku a nepatří do fungujícího vztahu. Její manžel po scénách, kdy ji ponižoval, bil, pak také chodil se slzami v očích, kál se, sliboval, že už to bude lepší. Vše se jen zhoršovalo. Neustále jí vtloukal do hlavy, že má být ráda, že s ní vůbec je, že je nemožná, neschopná. Trvalo dlouho, než si uvědomila, že takto nelze žít. Jenže už byla na pokraji sil, byla uzlíček nervů, uvažovala nad sebevraždou, děti trpěly. Odešla od násilníky, ale dětem trauma zůstalo a dodnes nejsou psychicky v pořádku a sestra musí brát dlouhodobě antidepresiva. Poraď se třeba v Bílém kruhu bezpečí, jsi opravdu týraná žena a tvé dítě týrané dítě. Nenechte si prosím ubližovat!

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 08.04.18 09:16

Hm, chodit kolem chlapa, aby ho náhodou něco nevytočilo do běla, to asi nebude k žití. Se ti divím, že takhle chceš žít s člověkem, který se neumí ovládat, ubližuje ti a se kterým máš pouze hypotéku..Díky bohu za to, že s ním nemáš dítě..
A tvého syna lituji, vše si ponese do života a musí snášet kruté nálady otčíma..
Zkrátka, neděláš dobře..Já už bych asi takového chlapa nemilovala.

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 08.04.18 09:20

Aby byl doma klid :zed: zdrhej od něj. Co bys poradila kámošce? Zůstat? :nevim: Obrať se na někoho, kdo se zabývà domácím násilím.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 08.04.18 09:20

@anggellina Nekteri lide opravdu dokazou vybouchnout tak, az fyzicky druhym ublizuji. Tvuj manzel ma problem, ktery musi resit. Jestli si to neuvedomuje a nebude ho chtit resit, tak s nim zadna zena zit nemuze. Protoze to, co popisujes, je domaci nasili :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama