Choroba maliníku

26.8.17 12:07

choroba maliníku

Dobrý den, najde se tu nějaká zahradnice? Ráda bych poprosila o radu ohledně pěstování malin. Opakovaně jsme vysadili maliník. Bohužel se mu ale nedaří. Vždy když vyroste nový výhon, postupně uschne. Nejsou na něm žádní viditelní škůdci. Takto se nám to opakuje už třetím rokem, vždy jsme sadbu zlikvidovali a vysadili novou (kupovali jsme v zahradnictví).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
795
26.8.17 13:57

Tak to jsem take zvedava na nazory, protoze mam neco podobneho. Mame 3maliniky a z jara mi uplne uschly (ale nedostatkem vody to nebylo, mela jsem spis pocit, ze zmrzly). Nechala jsem to byt a az ted se vzpamatovaly a zacaly i neco malo plodit…sousedka to ma taky tak. Takze mozna to zkusit nechat chvilku "vyzrat, jestli se nevzpamatuji. Jo a nedavno jsem je trochu hnojila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16477
26.8.17 18:14

Nemuze to byt neco z tohohle???
http://www.extension.umn.edu/…ne-diseases/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.17 20:34

@Lenka_Hal no, toho se právě bojím, že je to nějaká virová nebo houbová choroba. Ale už na třetí sadbě? Předchozí maliníky jsme zlikvidovali a stále se to opakuje. A to je opečovávám jako na zahradě nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16477
26.8.17 21:03

@volejbalova.star Podle mne to muze prezit v pude, ale jista si nejsem, u nas se malinam dari, ja zase bojuju s cukinama a dynema. Hele, mas hezky nick, hralas zavodne?…ja kdysi druhou ligu za dorost, tak zdravim :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat