Chorobně žárlivý manžel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 10:42
Chorobně žárlivý manžel

Chtěla bych se svěřit s tímto pro mě poměrně citlivým tématem, proto prosím anonymně. Děkuji
Jsme s manželem spolu 11 let, z toho 9 manželé, máme 3 děti. Manžel je hodný muž, slušně vydělá, se vším doma pomáhá, je i manuálně zručný, děti ho milují, nekouří, nepije, po hospodách nechodí. Zdálo by se, že je ideální partner. Co mi na něm ale vadí, je jeho chorobná žárlivost, která mě trápí už od začátku našeho vztahu. Není prakticky den, aby na mě nevytáhl, že jsem k.rva, s kým se tahám, s kým si píšu, kdo píše mě, s kým jsem se bavila apod. Chodí to u nás v různých časových obdobích, nejdříve jsem v pohodě a na jeho narážky jsem schopna odpovídat vtipem nebo je ignorovat, postupně mě to začíná štvát a už nejsem až tak shovívavá, nakonec se to dostane do stádia, kdy se kvůli tomu totálně zhádáme, manžel se omluví, přísahá, že už to nikdy neřekne a je klid zhruba 14 dní až měsíc, já se mezitím opět uklidním a manžel na to najede znova a takhle furt dokola. Nemám žádné mužské přátele, nemám povoleno se s muži bavit, když zjistí, že jsem se s někým bavila, tak to mám několik týdnů na talíři, jestli už si voláme, jestli už chodíme na kafíčko apod. Je dokonce schopný za dotyčným, který se mnou prohodil sotva pár slov jít a „prověřit“ si ho. Je to vždy hrozně trapné a ponižující. Před dvěma lety jsem si psala s jedním mužem, občas jsme se sešli na kafe, podotýkám, že jsem s ním nic neměla. Manžel objevil naší konverzaci, ze které bylo patrné, že mezi námi nic není, přesto se manžel zhroutil, prakticky týden nebyl schopný chodit do práce. Tuto, jak on tomu říká „nevěru“ mi odpustil, ale myslím, že se s tím nesrovnal, při každé příležitosti mi to předhazuje stylem, kdy už zase půjdu rozhodit nohy Martinovi (tak se dotyčný jmenoval), nebo když on něco nestíhá, tak mi řekne, že si mám říct Martinovi, prostě furt dokola takto každý den. Ani nevím, proč to píšu, nečekám, že se změní, nezměnil se 11 let. Jsem z toho akorát už hrozně unavená a smutná.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 19.01.17 10:47

Promiň, mohl by to být sebešikovnější pán, ale že jsem kur.va a že se s někým tahám by mi řekl jen jednou. To nemáš žádnou hrdost? Že je to skvělý otec bych nezjistila, protože bych se s takovým chudákem nezahazovala. Píšeš, že není prakticky den, kdy by ti něco takového neřekl!
Ty sis to pošramotila svým kamarádem, neměla jsi to dělat za jeho zády, můj manžel nežárlí, můžu si chodit kam chci s kým chci, ale kdyby zjistil, že se s někým scházím za jeho zády, tak by teda burg byl.

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13420 příspěvků 19.01.17 10:50
@Anonymní píše:
Chtěla bych se svěřit s tímto pro mě poměrně citlivým tématem, proto prosím anonymně. Děkuji
Jsme s manželem spolu 11 let, z toho 9 manželé, máme 3 děti. Manžel je hodný muž, slušně vydělá, se vším doma pomáhá, je i manuálně zručný, děti ho milují, nekouří, nepije, po hospodách nechodí. Zdálo by se, že je ideální partner. Co mi na něm ale vadí, je jeho chorobná žárlivost, která mě trápí už od začátku našeho vztahu. Není prakticky den, aby na mě nevytáhl, že jsem k.rva, s kým se tahám, s kým si píšu, kdo píše mě, s kým jsem se bavila apod. Chodí to u nás v různých časových obdobích, nejdříve jsem v pohodě a na jeho narážky jsem schopna odpovídat vtipem nebo je ignorovat, postupně mě to začíná štvát a už nejsem až tak shovívavá, nakonec se to dostane do stádia, kdy se kvůli tomu totálně zhádáme, manžel se omluví, přísahá, že už to nikdy neřekne a je klid zhruba 14 dní až měsíc, já se mezitím opět uklidním a manžel na to najede znova a takhle furt dokola. Nemám žádné mužské přátele, nemám povoleno se s muži bavit, když zjistí, že jsem se s někým bavila, tak to mám několik týdnů na talíři, jestli už si voláme, jestli už chodíme na kafíčko apod. Je dokonce schopný za dotyčným, který se mnou prohodil sotva pár slov jít a „prověřit“ si ho. Je to vždy hrozně trapné a ponižující. Před dvěma lety jsem si psala s jedním mužem, občas jsme se sešli na kafe, podotýkám, že jsem s ním nic neměla. Manžel objevil naší konverzaci, ze které bylo patrné, že mezi námi nic není, přesto se manžel zhroutil, prakticky týden nebyl schopný chodit do práce. Tuto, jak on tomu říká „nevěru“ mi odpustil, ale myslím, že se s tím nesrovnal, při každé příležitosti mi to předhazuje stylem, kdy už zase půjdu rozhodit nohy Martinovi (tak se dotyčný jmenoval), nebo když on něco nestíhá, tak mi řekne, že si mám říct Martinovi, prostě furt dokola takto každý den. Ani nevím, proč to píšu, nečekám, že se změní, nezměnil se 11 let. Jsem z toho akorát už hrozně unavená a smutná.

Nechápu, jak můžeš psát v takových superlativech o člověku, který tě neskutečně uráží a ponižuje. Trvá to už od začátku vašeho vztahu. Už tam jsi to měla řešit. Nechala jsi to zajít už dost daleko. Dala bych mu nůž na krk. Buď to bude řešit s odborníkem /psychologem/, nebo rozchod.To by mu u mě teda rozhodně neprošlo. Jednou by mi řekl, že jsem k*rva, a letěl by jako raketa.

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 19.01.17 10:52

8o 8o no tak co poradit. Jedenact let ti rika k.rvo a tobe to neva 8o tak zatni zuby, prestan se s kazdym bavit a neprovokuj :nevim:

cecetka
Kelišová 7361 příspěvků 19.01.17 10:59

Chorobna zarlivost - to je nemoc. Pokud nema duvod, tak je zraly na psychologa. Sama s tim nic nezmuzes. Ale v prve rade musi chtit on sam s tim neco udelat.
Drzim palce :kytka:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16809 příspěvků 19.01.17 11:01

@radkka
Jen tak mě napadá, a když se chodíš bavit sama, tak mu nevadí, že se bavíš s chlapama, tancuješ s chlapama, máš zážitky s chlapama?

Gosi
Kelišová 5691 příspěvků 19.01.17 11:01

Sorry, nemůžu si odpustit… proč s ním máš tři děti? jinak řešení je docela jednoduché, zeptej se jeslti si upřímně uvědomuje, že má problém? pokud neuvědomuje, sbal se a dohodněte péči o děti a běž, pokud si uvědomuje, ale odmítne hledat odborné řešení, sbal se a…, pokud si to uvědomuje, je ochotnej hledat řešení, ale ani za pár let to nebude mít efekt, jděte od sebe… ono nejde jen o tebe, ale i děti by měli mít za vzor nějákej fční partnerskej vztah, pokud je v rámci kompletní rodiny, je to super, ale není to jedina cesta…

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 19.01.17 11:02
@nostress píše:
Nechápu, jak můžeš psát v takových superlativech o člověku, který tě neskutečně uráží a ponižuje. Trvá to už od začátku vašeho vztahu. Už tam jsi to měla řešit. Nechala jsi to zajít už dost daleko. Dala bych mu nůž na krk. Buď to bude řešit s odborníkem /psychologem/, nebo rozchod.To by mu u mě teda rozhodně neprošlo. Jednou by mi řekl, že jsem k*rva, a letěl by jako raketa.

PO jedenácti letech mi přijde uhozené dávat někomu nůž na krk, tohle měla udělat před 10 lety a třemi dětmi. Tenhle život si dobrovolně vybrala, sama píše, že takový byl od začátku, tak teď ať odejde nebo sklapne paty, sedí doma a poslouchá nadávky, já jiné řešení nevidím.

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 19.01.17 11:02
@Kobliha51 píše:
@radkka
Jen tak mě napadá, a když se chodíš bavit sama, tak mu nevadí, že se bavíš s chlapama, tancuješ s chlapama, máš zážitky s chlapama?

Ne, nevadí. Ani mu nevadí, že mě zaměstnává můj ex a druhý se mnou sedí v kanceláři.

Extra třída :D 13420 příspěvků 19.01.17 11:05
@radkka píše:
PO jedenácti letech mi přijde uhozené dávat někomu nůž na krk, tohle měla udělat před 10 lety a třemi dětmi. Tenhle život si dobrovolně vybrala, sama píše, že takový byl od začátku, tak teď ať odejde nebo sklapne paty, sedí doma a poslouchá nadávky, já jiné řešení nevidím.

Nechala to zajít už daleko, ale vzldedem k tomu, že mají tři děti, a zakladatelka píše, že jako táta je skvělý, tak doufám, že jí před dětmi nenadává do k*rev, a jinak je ona s ním spokojená, pak bych mu na jejím místě tu šanci dala. Ale já bych ho poslala do háje hned u první urážky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 11:08
@radkka píše:

Souhlasím s tebou, toleruju to strašně dlouho a také jiná řešení nevidím, psychologa jsem už navrhovala před několika lety, dokonce mi několikrát slíbil, že se tam objedná, ale nikdy k tomu nedošlo, rozvodem jsem vyhrožovala 3×, vždycky se to na čas zklidní, ale pak zase začne.

Extra třída :D 13420 příspěvků 19.01.17 11:09
@Anonymní píše:
Souhlasím s tebou, toleruju to strašně dlouho a také jiná řešení nevidím, psychologa jsem už navrhovala před několika lety, dokonce mi několikrát slíbil, že se tam objedná, ale nikdy k tomu nedošlo, rozvodem jsem vyhrožovala 3×, vždycky se to na čas zklidní, ale pak zase začne.

Vyhrožovat nestačí. Pokud on neuvidí, že to opravdu myslíš vážně, tak se nic neděje.

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 19.01.17 11:12
@Anonymní píše:
Souhlasím s tebou, toleruju to strašně dlouho a také jiná řešení nevidím, psychologa jsem už navrhovala před několika lety, dokonce mi několikrát slíbil, že se tam objedná, ale nikdy k tomu nedošlo, rozvodem jsem vyhrožovala 3×, vždycky se to na čas zklidní, ale pak zase začne.

Já bych ti přála, aby to vyřešil a přešlo to, nicméně tomu bych moc nevěřila ani na začátku vztahu, chce to fakt hodně práce na sobě… natož po tolika letech, kdy ty to toleruješ. Vyhrožuješ a nakonec zůstaneš a on ti nadává dál. Já si vůbec nedovedu představit, jak bych ječela, kdyby mi tohle někdo udělal :pocitac: :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 11:13
@nostress píše:
Nechala to zajít už daleko, ale vzldedem k tomu, že mají tři děti, a zakladatelka píše, že jako táta je skvělý, tak doufám, že jí před dětmi nenadává do k*rev, a jinak je ona s ním spokojená, pak bych mu na jejím místě tu šanci dala. Ale já bych ho poslala do háje hned u první urážky.

Bohužel občas i před dětmi a několikrát různé narážky i před známými. Zakl.

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 19.01.17 11:13

S někým takovým bych nebyla - pokud se zhroutí z toho, že máš mužského kamaráda, se kterým se jen ve slušné rovině bavíš, tak je to s prominutím idiot.

Aby mi chlap bez duvodu nadával, že jsem k urva, no to by udelal jednou a naposled.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >