Chorvatsko 2021 aktuálně

96
15.7.21 22:26

Chorvatsko 2021 aktuálně

Ahoj holky,
prosím o info, asi nebudu jediná, koho to zajímá.
Má teď někdo zkušenosti s cestováním do Chorvatska? Dnes jsme se nechali testovat, zítra na noc odjíždíme. Kde po nás chtějí testy? Jen Chorvati? Nebo i Slovinci a Rakušáci? Normálně vás zastavili?
Dnes mi přišel po testování mail: Dobrý den,
dne 15. 7. 2021 v 14:46 hodin Vám byla vystavena elektronická žádanka na vyšetření COVID-19 číslo 2727141512 typem testu PCR test na COVID-19. Platnost žádanky od 15. 7. 2021 do 14. 8. 2021 nebo do jejího uplatnění.
Ví někdo, co to znamená?
Už mě ty omezení fakt se***…
Děkuju všem za info a užíjte si dovču. Naše je to letos poslední ve dvou :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70097
15.7.21 23:09

Oni tě naberou a v rámci administrativy tepreve pak v systému usis vystaví žádanku na ten test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
15.7.21 23:51

Sestra jela před 3 dny do Chorvatska autem s kamarády. Měli testy vyřízené. Jeli přes noc, nikdo na žádných hranicích po nich nic nechtěl. Na Chorvatských hranicích stáli asi 10 minut ale bez problémů, ani je nekontrolovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.7.21 00:34

Aha, takže to je namátkově :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
16.7.21 06:50
@PT PCE píše:
Aha, takže to je namátkově :think:

Ono v noci byvaj vetsinou hranice bez problemu a stoji to pres den. Jinak ani slovinci a ani v rakousku po nas na benzinach nic nechteli. Ale v kavarnach apod. testy v rakousku vyzaduji pokazde. Jinak je taky otazka, na jaky hranicni prechod pojedete, na tech vetsich se stojí víc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.7.21 08:21

Ahoj, my jsme jeli 11.7., hranicemi s Rakouskem, Slovinskem a Chorvatskem jsme projížděli v noci (tu Chorvatskou jsme myslím projeli v 11) a i když jsme měli připravené testy, certifikáty o očkování a ten jejich příjezdový formulář, nechtěl nikdo nic vidět ani na jedněch hranicích. Nestáli jsme ani minutu, bylo to skvělý. Příště pojedeme zase v noci. Ale cestou jsme potkávali kolony v opačném směru.

Nemáte někdo zkušenost, jak to teď vypadá na cestě ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
16.7.21 10:25

My jsme mely za oknem ten vstupní formulář a nikdo po nás nic nechtěl, jen klasika doklady na hranicích. Vracely jsme se v úterý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
16.7.21 12:34

My byli ve Slovinsku a Rakousku. Takže jak je to v Chorvatsku a na hranicích Slovinsko-Chorvatsko nevím. Ve Slovinsku po nás certifikát nechtěli vůbec nikde, ani paní při ubytování to nezajímalo, v restauraci nikde nic nechtěli. V obchodech se nosí jen roušky, nemusí být respirátory. Tam se to nosilo, ale jinde ani náhodou. Nějaké rozestupy (mají doporučeno 1,5 metru) se vůbec neřeší. V Rakousku chtěli certifikát do bazénu a jednou na zahrádce restaurace, jinak nic. Třeba na lanovce na Dachstein měli psáno, že je nutnost mít certifikát, ale nikdo to nekontroloval. V tom Rakousku platí PCR 3 dny a antigen 48 hodin, takže pokud někdo není očkovaný tak musí testy obnovovat. Hranice jsme projeli všechny bez kontroly - jeli jsme přes Německo, takže zkušenost mám z hranic ČR - Německo, Německo-Rakousko a Rakousko-Slovinsko. Cestou zpět měli na Slovinsko-Rakouských hranicích ale dost zúžení, celníci tam stáli, nás nestavěli, ale je možné, že nějaká auta ano. Tvořila se tam trochu kolona a to jsme projížděli ve středu v poledne, takže v době kdy tam nebyl provoz. Takže o víkendu tam asi budou dlouhé kolony. Cestou zpět jsme stavěli na benzíně s restaurací v Rakousku a tam po nás nechtěli nic. Byli jsme tam jediní kdo dovnitř vešel v respirátoru. Takže ani v cizině se opatření nějak moc neřeší.
Ještě mám jednu radu, pokud budete stavět někde na benzíně v Rakousku na WC tak nejdřív dojděte na WC a pak až do restaurace nebo něco koupit. Za všechny toalety se tam platí půl eura, ale pak to při nákupu odečtou. My tak často necestujeme, tak jsme to poprvé nevěděli a udělali obráceně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
17.7.21 16:13

My se chystame jet v noci z patka 23.7. na sobotu, uz se moc tesim! :dance:
Jedeme asi 10km za Gradac.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 14:27

Ahoj, chceme jet v neděli 1.8. tam a pátek 6.8. zpět. Docela mě vyděsil na novinkách tenhle článek. https://www.novinky.cz/…iny-40366382 Doufám, že jsou to zas jen ty vyhrocené zprávy od seznamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.7.21 14:58

Možná se někomu hodí, jak dlouho se čeká na hranicích. https://m.hak.hr/stanje.asp?id=2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30998
21.7.21 15:33
@Velešínka1 píše:
Ahoj, chceme jet v neděli 1.8. tam a pátek 6.8. zpět. Docela mě vyděsil na novinkách tenhle článek. https://www.novinky.cz/…iny-40366382 Doufám, že jsou to zas jen ty vyhrocené zprávy od seznamu.

v komentech u toho článku je, že nikdo nikde nečekal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
21.7.21 15:35

Určitě to chce jet v noci a ještě ideálně ne z pátku na sobotu a určitě mít za oknem jejich vstupní formulář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 10:56

Ahoj, uznají potvrzení o testu na mobilu? Jdu na PCR test a bojím se, že mi výsledek nepřijde včas, abych si ho stihla vytisknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat